Автор Тема: Още една Киа на пътя  (Прочетена 1235 пъти)

Livermaina

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Още една Киа на пътя
« -: Декември 18, 2018, 09:02:06 pm »
Здравейте колеги

От днес съм собственик на Киа Рио 1.4 16V DOHC 2006 г. заявени км - 160 000 по-вероятни 200 000 …
Предстои първа профилактика -много бих бил благодарен ако колега с такъв двигател може да ме насочи какво е препоръчително да се сменя и най вече къде -става въпрос за Пловдив
Също така ако може споделете от къде се снабдявате с части - цени ,качество , компромиси ?
Основен въпрос е също  и конверсията на газ - имате ли положителни наблюдения върху вида газова-обикновена или инжекцион,също така ако може да препоръчате сервиз в или около Пловдив
Благодаря предварително и безаварийно каране навсички ;D

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: Още една Киа на пътя
« Отговор #1 -: Декември 20, 2018, 10:30:17 pm »
Отваряте  книжката и четете! Аз сменям всичко по предписание. Не съм от шофьорите,които карат до счупване. За газта - с две ръце гласувам за използването на газ. Имах Дачия,която подарих на баща ми, и тя измина 230К при мен на газов инжекцион на BSM. Това е българска фирма,която тук ги сглобява. Монираха ми я мои познати. Редовно обслужване на филтри. Автомобилът и до ден днешен е без грешка. Брат ми е със същата газова на Мерива 1,6 , 16 V. Никакви грижи. Съветвам ви да си сложите газов инжекцион. BSM например, вървят по 900 - 1000 лв с монтаж. Аз съм с GDI двигател и при него поставянето на газ излиза доста нерентабилно. 3000 лв. струва газовата, а и всяко четвърто впръскване е на бензин