Автор Тема: KIA RIO - спирачни дискове и накладки  (Прочетена 3437 пъти)

courage1

  • Новак
  • *
  • Публикации: 7
KIA RIO - спирачни дискове и накладки
« -: Декември 20, 2018, 04:03:47 pm »
Здравейте,

Тъй като колата ми е в края на гаранцията (още 7-8 месеца) бих искал да питам дали някой си е купувал дискове и накладки от място различно от официалния сервиз. От там ми искат близо 800 лв за смяна на предни накладки и предни дискове.
Цената на същите части в магазин в София, Бели брези е 35 за накладки и 65 лева за 1 спирачен диск. Тези са корейски, но не оригинални. Разликата е огромна. В ebay.co.uk ми излизат някакви хора да продават оригинални части и комплект дискове е около 120 gbp.
Гаранцията отпада при смяна в неоторизан сервиз според хората в Киа.

Някой може ли да ми препоръча нещо, което е проверил като качество? Колата е Рио 2012 с 15ки.

Благодаря,
Галин
« Последна редакция: Декември 20, 2018, 04:05:18 pm от courage1 »

ndg

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 221
Re: KIA RIO - спирачни дискове и накладки
« Отговор #1 -: Декември 20, 2018, 09:36:27 pm »
От КМБ, както и от другите официални сервизи, всичко тълкуват както им уйдиса: хем е консуматив, хем отпада гаранцията. От друга страна тези дълги гаранции трябва да се избиват от нещо ... Според мен ще ти отпадне гаранцията на спирачната система само. Разбира се консултирай се с КМБ. Аз бях пред същата дилема, само че с братоведите :). Смених всичко(дискове и накладки, задни и предни) с афтърмаркет (TRW)  и съм доста по-доволен от "Оригиналните". Това беше пролетта, а този месец ми изтече гаранцията.
Преди време, когато имах Ceed,  имаха един много добър сервиз (Стоян в Пазарджик) и той предлагаше алтернативни корейски, без да пада гаранцията на доста по-добра цена, но вече не им е представител.
С две думи- моя съвет е: избери си алтернативни, но качествени (АТЕ, TRW, ...) и си ги смени. Може и да не е голяма разликата в цената, но това са спирачки.
Успех!

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: KIA RIO - спирачни дискове и накладки
« Отговор #2 -: Декември 20, 2018, 10:19:13 pm »
Аз смених в Киа предни и накладки и цената ми беше 670 лв. Някои твърдят, че гаранцията пада само  на спирачни апарати. Има един куриозен случай,който все още не ме  е отказал от гаранцията. На мой познат му гръмна двигателя месец преди да му изтече гаранцията и КМБ му го смениха. Не знам кое  точно покрива гаранция, защото ми казаха, че мога да си сложа парктроник, където поискам. Затрахователят пък всеки път ме агитира за доверен сервиз, като ми казва, че кколата е на пета година.Миналата седмица бях в КМБ за щета по задна броня. От едната страна не я затвориха както трябва и от КМБ ми казаха, че от искали затрахователите вторичен оглед, ама те отказали. Та, това ме навежда на мисълта, ако има някаква щета,която ще се появи поради недобре затварянето на задната броня, дали КМБ ще я признаят тази щета?

courage1

  • Новак
  • *
  • Публикации: 7
Re: KIA RIO - спирачни дискове и накладки
« Отговор #3 -: Декември 21, 2018, 08:59:39 am »
Относно гаранцията - и аз имам 2 щети заведени с 3 години давност, които ще си оправя в сервиз на Армеец след като изтече гаранцията. Не съм доволен от КМБ в това отношение - предната ми броня е зейнала с обяснение 'така става като се пребоядисва', а задната ми броня се различава по цвят.

Относно АТЕ, TRW - може ли да споделите от къде сте ги купили? Бих искал да ме консултират, за да купя правилните за модела :)
Мерси!

ndg

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 221
Re: KIA RIO - спирачни дискове и накладки
« Отговор #4 -: Декември 22, 2018, 10:19:02 pm »
Здравей,
Относно гаранцията - и аз имам 2 щети заведени с 3 години давност, които ще си оправя в сервиз на Армеец след като изтече гаранцията. Не съм доволен от КМБ в това отношение - предната ми броня е зейнала с обяснение 'така става като се пребоядисва', а задната ми броня се различава по цвят.
Това не знам дали е много добра идея:
1. Зависи какви са ти щетите, но вероятно ще вкараш корозия по купето
2. Май застрахователя имаше някакви срокове, в рамките на които трябва да поправиш

Относно АТЕ, TRW - може ли да споделите от къде сте ги купили? Бих искал да ме консултират, за да купя правилните за модела :)
Мерси!
Аз отидох в този сервиз. Прегледаха състоянието на дискове и накладки (вдигнаха я, свалиха джантите), след което гледаха в компа и мериха на колата. Поръчаха ги и след 2 дни ги монтираха. Избрах ги, защото са ми близо до работата и така не оставам без кола.
Предполагам, че тази процедура може да я изпълнят във всеки сервиз, така че иди при такива, на които имаш доверие.
Поздрави!
« Последна редакция: Декември 22, 2018, 11:20:57 pm от ndg »

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: KIA RIO - спирачни дискове и накладки
« Отговор #5 -: Януари 07, 2019, 03:23:45 pm »
Относно гаранцията - и аз имам 2 щети заведени с 3 години давност, които ще си оправя в сервиз на Армеец след като изтече гаранцията. Не съм доволен от КМБ в това отношение - предната ми броня е зейнала с обяснение 'така става като се пребоядисва', а задната ми броня се различава по цвят.

TRW накладки продават в Тех - Ко 51 лв. са за Сийд.
На 10 декември взех колата  от боясиване в  КМБ и отново ми е зейнала бронята. Били изискали втори оглед, но от Булстрад им отказали и казали да я лепят. Там,където зее, пи снадката между двата детайла, се получило така , защото водачът бил счупен и сега са го лепили. И предния път зееше, но тогава я втрнах да я оправят. Сега нещо ме претупаха.
И друго,което не ми харесва в последно време, че преди слагаха отстъпка "Фанилна грижа", сега  не я включват

courage1

  • Новак
  • *
  • Публикации: 7
Re: KIA RIO - спирачни дискове и накладки
« Отговор #6 -: Януари 08, 2019, 08:33:49 am »
Мерси. Аз си ги смених - дискове Brembo и TRW накладки.

И аз трябваше да върна първия път като видях бронята, но се съгласих лесно и сега съжалявам..

dokomentalist1983

  • Новак
  • *
  • Публикации: 41
Re: KIA RIO - спирачни дискове и накладки
« Отговор #7 -: Януари 08, 2019, 01:00:33 pm »
Относно гаранцията - и аз имам 2 щети заведени с 3 години давност, които ще си оправя в сервиз на Армеец след като изтече гаранцията. Не съм доволен от КМБ в това отношение - предната ми броня е зейнала с обяснение 'така става като се пребоядисва', а задната ми броня се различава по цвят.

Относно АТЕ, TRW - може ли да споделите от къде сте ги купили? Бих искал да ме консултират, за да купя правилните за модела :)
Мерси!

Здравейте,с какъв мотор е била колата и км., на която е гръмнал двигателя,че се стреснах като го прочетох.
Поздрави

courage1

  • Новак
  • *
  • Публикации: 7
Re: KIA RIO - спирачни дискове и накладки
« Отговор #8 -: Януари 08, 2019, 01:26:56 pm »
Някаква грешка е станала - няма гръмнал двигател и надявам се да си остане така :) Говорех само за козметични щети по бронята

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: KIA RIO - спирачни дискове и накладки
« Отговор #9 -: Януари 09, 2019, 05:06:49 pm »
Към застрахователите,които съм бил, са изисквали в 6 месечен срок да се оправи щетата

dokomentalist1983

  • Новак
  • *
  • Публикации: 41
Re: KIA RIO - спирачни дискове и накладки
« Отговор #10 -: Януари 14, 2019, 09:18:36 am »
Кой мотор се е счупил,знаете ли,бензин,дизел,кубатура???

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: KIA RIO - спирачни дискове и накладки
« Отговор #11 -: Януари 14, 2019, 04:20:29 pm »
Кой мотор се е счупил,знаете ли,бензин,дизел,кубатура???
Нещо се бъркате! Никъде не пише в темата за двигател

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: KIA RIO - спирачни дискове и накладки
« Отговор #12 -: Януари 14, 2019, 07:22:19 pm »
Е как да не пише, точно ти си го писал:
.... Има един куриозен случай,който все още не ме  е отказал от гаранцията. На мой познат му гръмна двигателя месец преди да му изтече гаранцията и КМБ му го смениха....

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: KIA RIO - спирачни дискове и накладки
« Отговор #13 -: Януари 14, 2019, 09:56:59 pm »
Аааа, тзи ли? :) Сори! Знам, че го споменах някъде, но не помня, а и не видях сега дали е в тази тема :)
Нямам представа точно за вида на двигателя. Само знчам, че е бензинов с газова уредба.