Автор Тема: Киа Соренто 2.2 2010 - въпрос за окачването.  (Прочетена 1839 пъти)

petkopara

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Киа Соренто 2.2 2010 - въпрос за окачването.
« -: Декември 25, 2018, 07:26:15 pm »
Здравейте Колеги. От 1 месец съм Горд собственик на Киа Соренто 2.2 автоматик от 2010 година. Засега колата е супер, но имам една забележка, а именно возията ми се струва доста твърда. На добър път колата се усеща добре, но излезне ли на по-криви пътища се усеща разликата. Заради по-спортното окачване завиването и поведението и на извънградско каране нямат равни, но това ме дразни като излезна на черните пътища. Може би и причината да ми се струва грубо окачването е че предишната ми кола беше пасат 6ца която е друг сегмент кола и вози доста меко. Не съм карал други SUV-та преди това и нямам база за сравнение.
Та въпроса ми е Какви варианти имам за да омекотя возията, разбира се без да наруша лично за мен перфектната стабилност на автомобила?

blake

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 51
  • Kia Sorento, 2.2. crdi, automatic
Re: Киа Соренто 2.2 2010 - въпрос за окачването.
« Отговор #1 -: Януари 02, 2019, 10:43:51 am »
Колега, за такъв голям камък няма как да искаш много меко окачване, щото иначе ше обираш редовно мантинелите (ако има такива, ако не - продължаваме напред). Няма как да сравняваш окачване на луксозен седан с двутонен СУВ, освен ако не е много висок клас - с въздушно окачване или от сорта...

djorj

  • Новак
  • *
  • Публикации: 8
Re: Киа Соренто 2.2 2010 - въпрос за окачването.
« Отговор #2 -: Февруари 03, 2019, 10:35:40 pm »
Колега карай си колата и не се вкарвай в сериали.Имам я от година вече и просто колата си е много добре и като возия и като стабилност. ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D yahoo yahoo yahoo yahoo yahoo ok ok ok ok