Автор Тема: Kia Sportage 2022 отзиви, забележки и дефекти ?  (Прочетена 8469 пъти)

Qashqai_blu

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Kia Sportage 2022 отзиви, забележки и дефекти ?
« -: Октомври 01, 2023, 01:17:34 pm »
Здравейте.
Напоследък виждам все повече Sportage 2022 по родните улици, но проверявайки всички теми в форума, отзивите за модела са твърде малко за периода откакто се продава и закупените автомобили в България.
Най-вече ме итересува какви са ви впечатленията и опита с качеството на автомобила, имали ли сте поводи да посетите гарнационни сервиз поради дефекти?
Засега намерих по едно оплакване за шумолене от вратите при висока скорост на магистралата, тропащи/скърцащи панели и забиване на мултимедията.

Относоно този шум от прозорците при висока скорост, който бил често срещан. Какъв е този шум, външен шум от завихряне на въздуха или уплътненията пропускат и  през тях духа?
Как оценяте управлението на фукциите на системите за шофиране и тези на мултимедията? Менютата преведени ли са на български и усещат ли се модерни като за 2022г.?
Добро ли е озвучението?
Как е обезшумяването на колата, от външната среда и от двигателя. При висока скорост на магистрала двигателя чува ли се много, може ли да се провежда номрмален разговор, без повишаване на гласът?
Качествена ли е сглобката, имате ли разлепени гумени уплътнения, кори, тапицерии....? Развалени дисплеи и мултимедии?
Моля споделете малко по-подробни отзиви?!

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: Kia Sportage 2022 отзиви, забележки и дефекти ?
« Отговор #1 -: Октомври 02, 2023, 09:25:34 am »
Една година и 50 000 километра имам 3 проблема, за които чакам да вляза по гаранция:
1 - светва ми чека на задния диференциал - Check 4 WD. Казаха, че е помпа. Очакват да оправят първо двама, които са преди мен.
2 - светва  - Check haptic steering wheel system. Казаха, че било съобщение за някаква настройка, ама не е. Ще ги ръчкам и за това.
3 - на задното стъкло на 5-та врата се увиснаха някакви уплътнения. Казаха, че знаели за тях. На много коли са се появили. Ще го оправят. Аз да не съм пипал :)
« Последна редакция: Октомври 02, 2023, 09:28:02 am от justalittlesign »

Qashqai_blu

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Kia Sportage 2022 отзиви, забележки и дефекти ?
« Отговор #2 -: Октомври 02, 2023, 11:52:24 am »
Хммм! Аве май наистина ще излезе, че масово новите автомобили са по-некачествени от старите. Винаги съм се дразнил на това клише, ама все повече се убеждавам, че е истина! Айде приемам че няма да изкарат километрите на старите коли, ама по опита ми от новият Qashqai и четейки по другите форуми те още в гаранционният период, дават дефекти!

mancho

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 96
Re: Kia Sportage 2022 отзиви, забележки и дефекти ?
« Отговор #3 -: Октомври 02, 2023, 12:42:48 pm »
Здравей, догодина смятам да се "оглеждам" за кола и Мазда сх-60 е в списъка за разглеждане.
Записах се за фейсбук групата на модела за UK. В такива подробности влизат, че чак ум да ти зайде. От тази гледна точка, за повече информация можеш да прегледаш и такъв тип форуми... А и собствениците са мнооого повече.
XCEED, 1.4 T-GDI, LX, MT

Qashqai_blu

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Kia Sportage 2022 отзиви, забележки и дефекти ?
« Отговор #4 -: Октомври 02, 2023, 04:59:06 pm »
Предпочитам отговори от нашия пазар. Ако отхвърлим митът че колите за "източният блок" са с друго качество, то остава разликата в пакетите с обурудване, разликата във воланите(за Англия), разликата във компетентността на гаранционните сервизи. Така че предпочитам отзиви от България или поне нормални държави. Англия не е, нормална държава  gy .
Иначе по лични технологични и финансови съображения, предпочитам ръчни скорости и предно предаване.
« Последна редакция: Октомври 02, 2023, 05:09:48 pm от Qashqai_blu »

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: Kia Sportage 2022 отзиви, забележки и дефекти ?
« Отговор #5 -: Октомври 02, 2023, 09:18:04 pm »
 Като цяло съм доволен от колата. Комфортна, тиха. Добре ускорява. Не ме изморява на път. 1300 км за ден, а се чувствам свеж, без да ми треперят крака и ръце, когато сляза от нея. Мисля, че плюсовете са повече. Пък и е в гаранция. Не ме притеснява нищо! Ако има бъгавост, все ще го оправят за 7 години :) Смятам, че  много скоро ще има рикол програми.
Имах Киа Сийд, който беше 2013, него съм купувал нов, и той имаше проблеми в началото. А пък 3К км преди изтичането на гарнанцията, на 147К , Киа му смениха двигателя :) Сдаде багажа. Много точни бяха през 7-те години относно гаранционните ремонти.
Братовчед ми кара Сюпърб. Преди две седмици му светна цялото табло. Преди това се тихкаще, че все за нещо ходи в сервиза. Шурето е с нова Мазда сх 30 и той ходи за някакви  неща да оправят. Преди Сийда имах Дачия Логан. И нея я бях купувал чисто нова. Тя нямаше проблеми с двигател, но пък  за разни други неща по купето ходех гаранционно да оправят. Мисля, че всички чисто нови коли имат някакво достягане в  сервизите.

Qashqai_blu

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Kia Sportage 2022 отзиви, забележки и дефекти ?
« Отговор #6 -: Октомври 02, 2023, 09:38:58 pm »
Аз имам новия Кашкай, това ми е втората чисто нова кола. С първата до 100000км. нямах  никакви проблеми. С Кашкая за 26000км, загубих бройките на ходене в сервиза, за оправяне на дефекти. Вътре в купето всичко започна да дрънчи и пука. Затова и се замислих за смяна.

sportage0912

  • Новак
  • *
  • Публикации: 13
Re: Kia Sportage 2022 отзиви, забележки и дефекти ?
« Отговор #7 -: Октомври 04, 2023, 07:46:43 pm »
Хммм! Аве май наистина ще излезе, че масово новите автомобили са по-некачествени от старите. Винаги съм се дразнил на това клише, ама все повече се убеждавам, че е истина! Айде приемам че няма да изкарат километрите на старите коли, ама по опита ми от новият Qashqai и четейки по другите форуми те още в гаранционният период, дават дефекти!

Не новите автомобили са по-некачествени, а тези които са в началото на нова генерация. Винаги има проблемчета, които в последствие се изчистват.

rdnpnkv

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: Kia Sportage 2022 отзиви, забележки и дефекти ?
« Отговор #8 -: Октомври 04, 2023, 11:24:28 pm »
Здравейте.
Напоследък виждам все повече Sportage 2022 по родните улици, но проверявайки всички теми в форума, отзивите за модела са твърде малко за периода откакто се продава и закупените автомобили в България.
Най-вече ме итересува какви са ви впечатленията и опита с качеството на автомобила, имали ли сте поводи да посетите гарнационни сервиз поради дефекти?
Засега намерих по едно оплакване за шумолене от вратите при висока скорост на магистралата, тропащи/скърцащи панели и забиване на мултимедията.

Относоно този шум от прозорците при висока скорост, който бил често срещан. Какъв е този шум, външен шум от завихряне на въздуха или уплътненията пропускат и  през тях духа?
Как оценяте управлението на фукциите на системите за шофиране и тези на мултимедията? Менютата преведени ли са на български и усещат ли се модерни като за 2022г.?
Добро ли е озвучението?
Как е обезшумяването на колата, от външната среда и от двигателя. При висока скорост на магистрала двигателя чува ли се много, може ли да се провежда номрмален разговор, без повишаване на гласът?
Качествена ли е сглобката, имате ли разлепени гумени уплътнения, кори, тапицерии....? Развалени дисплеи и мултимедии?
Моля споделете малко по-подробни отзиви?!

И в другата тема го споменах. Единствената ми забележка, поне за момента, е озвучението е Еxecutive нивото. Звука е чист, но дълбочина няма никаква. Все едно слушам в съседната кола какво слушат. Скалата за сила на звука стига до 75, но за да се чува музиката трябва да е на 65, поне. Огледалото вибрира, уж от баса, но явно е толкова ниска честотата, че не се чува, а само се вижда. :D
Нямам други забележки.
Возията е стегната, но комфортна. Волана е лек в нормален и еко режим, което е удобно за маневриране в града, но на извънградско и повече завои препоръчвам да се кара със спортната настройка. В спорт режима и скоростната кутия е по-адекватна. В еко и нормал, някой път, изпитва затруднения да прецени коя скорост и е нужна в даден момент, но това може да се дължи и на двойния съединител. Не му е силата в задръстванията, а в бързите смени.
Системите за сигурност и адаптивния круиз с активно следене на лентите се справят доста добре със задачите си.
Матричните фарове също приятно ме изненадаха. Добре преценя кога да изключи сегмент, в резултат никой не ми е се е "сърдил" вечер.
Външни шумове до около 130км/ч почти няма. След това започва да завихря около огледалата, но в никакъв случай това не пречи за провеждането на нормален разговор в купето.
Това са ми впечатлвнията за 1300км и около три седмици с новата придобивка.
« Последна редакция: Октомври 04, 2023, 11:27:46 pm от rdnpnkv »
Sportage 1.6 HPE MHEV 4WD 7AUT EX

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: Kia Sportage 2022 отзиви, забележки и дефекти ?
« Отговор #9 -: Октомври 04, 2023, 11:30:46 pm »
За да не ви чуват слабо увеличете силата на микрофона. Аз го дадох на макс и сега ме чуват добре

lukaychev

  • Новак
  • *
  • Публикации: 19
Re: Kia Sportage 2022 отзиви, забележки и дефекти ?
« Отговор #10 -: Октомври 25, 2023, 10:07:28 am »
Вчера взех колата - МHEV Executive и за навъртяните 400 км, включително и нощно каране, мога да кажа, че колата е брутално яка, особено фаровете.