Автор Тема: Задно отопление на стъкло Киа Каренс III 2006г  (Прочетена 18836 пъти)

emilpe

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Здравейте ,
реших да ви споделя за следния проблем. Липса на работещо задно отопление на стъклото. Установих го малко след като закупих колата и дори от сервиза където обслужвам колата се опитаха да ме заблудят че то всъщност работи . Но през зимата тези заблуди не работят . Баща ми намери следния линк ( той разбира от руски ) : http://forum.kia-club.ru/viewtopic.php?t=71611  , та в него накратко пише че повечето случаи проблема се крие в прекъсване на червения кабел носещ + 12волта към отоплението. Понеже преди това бях чувал релето да включва, при натискане на бутона , бях убеден че проблема е някъде по трасето. Та след разглабяне на корите на багажника . Махат се първо тази от към стопа , после голямата и най-накрая средните ( от 2-те страни ) държащи се на винт. Премерихме че лентите би следвало да няма проблем с тях ( т.е. даваха някакво съпротивление . След това при премахване на гуменото уплътнение около кабелите отиващи към багажника , видяхме че всъщност има 2 прекъснати кабела : единия червен ( по-дебел ) и един черен . Черния бързо установихме че е маса , мерейки с общата маса която ясно личеше като сборен пункт от различни кабели закачени с клеми. А червения също го разбрахме че е точно той ( + 12v ) след като видяхме че носи 12 волта , мерейки между него и масата при включено задно отопление.
Направихме снадка ( ползвайки 3 кабела защото бяха по-малки като дебелина ) и след това ги запоихме от 2-та края + термошлаухи и анкерпласт отгоре ( баща ми каза че било по-добре от изолирбанд ) , масата решихме и нея да оправим но този път ползвайки съединение което се ползва за лустер клеми (нещо като цилиндър , който може да се натисне с кримперни клещи към кабела ) , като ние го затиснхме от 2-страни , съединявайки 2 кабела по този начин . Това го направихме понеже цялостния сноп стана много дебел и вече трудно се побираше в гуменото уплътнение ( гуфрирано маркуче )

Ще гледам да прикача и снимки след като им смаля размера :)

Поздрави

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: Задно отопление на стъкло Киа Каренс III 2006г
« Отговор #1 -: Януари 12, 2019, 08:27:32 pm »
Аз имах сходен проблем с Дачия. Почистих клемите и всичко се оправи

zmiori

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 218
  • KIA Sportage 2009г. 140 магарета ама газирани.
Re: Задно отопление на стъкло Киа Каренс III 2006г
« Отговор #2 -: Януари 14, 2019, 01:00:08 am »
В тоя филм играх преди 12-15 години с един гоуф 3-ка. Ама на вратите. Във всяка врата имаше поне по 3-4 кабела прекъснати. Де музика де ел
 стъкла луда работа беше.

Ако можеш помогни и после го хвърли в морето.