Автор Тема: Помощ със смяна на радио с навигация  (Прочетена 4158 пъти)

ivanivan

  • Новак
  • *
  • Публикации: 7
Помощ със смяна на радио с навигация
« -: Януари 18, 2019, 10:28:35 pm »
Здрасти, аз съм нов във форума и тарся малко помощ.Имам киа просиид 2013 и искам да си сменя СД-то с оригиналната навигация на киа.Като свързах навигацията и не ми работят копчетата на волана,usb,aux,и звука звучи слабо и некачествено.Трябва ли да ходя до киа да убочават навигацията
да работят не работещите неща  или трябва различно свързване с кабели или навигацията е развалена.
Благодаря предварително!

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: Помощ със смяна на радио с навигация
« Отговор #1 -: Януари 19, 2019, 12:12:14 pm »
А как я свързахте? Има ли нещо, което остана не свързано? Или нещо, което е различно в динове и жакове между двете устройства?
Каквопише в книжката на навигацията, прочетохте ли? Plug n play ли е? За всякакви модели автомобили ли става?
Ако автомобилът е гаранционен, в КМБ няма да се навият да сложат навигация, която не е оторизирана от тях.
« Последна редакция: Януари 19, 2019, 12:30:41 pm от bbbisser »

ivanivan

  • Новак
  • *
  • Публикации: 7
Re: Помощ със смяна на радио с навигация
« Отговор #2 -: Януари 19, 2019, 01:59:58 pm »
Навигацията е купена от морга и е свалена от киа сащия моделна(вигацията е на киа оригинал).извадих си сд-то и я свързах останаха 2 букси празни предполагам за камера и gps антена.работи но звука не е хубав като на моето сд.мисля си дали не трябва да се обучава или е с различно сварзване на кабели?още 1.5 год  гаранция има колата.мерси

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: Помощ със смяна на радио с навигация
« Отговор #3 -: Януари 19, 2019, 04:28:53 pm »
Говорете директно с КМБ. Ако се навият да я монтират. И няма такова нещо като " кабел за gps антена. Приемникът е вътре в устройството

patica

  • Новак
  • *
  • Публикации: 41
Re: Помощ със смяна на радио с навигация
« Отговор #4 -: Януари 20, 2019, 05:42:03 pm »
Говорете директно с КМБ. Ако се навият да я монтират. И няма такова нещо като " кабел за gps антена. Приемникът е вътре в устройството


От скоро съм собственик на КИА и някои неща, все още ги разучавам. Но при всяка навигация на който и да е западен автомобил, антената ( gps ) е извън устройството по ред причини ... най-малкото силата на сигнала ...


Sent from my iPhone using Tapatalk

IvoTanev

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
Re: Помощ със смяна на радио с навигация
« Отговор #5 -: Януари 23, 2019, 07:36:16 am »
Здравей! Аз карам Киа Карнивал и си монтирах Китайка мултимедия с Android. Антената за GPS-а ми е външна. Възможно е след като фабрично автомобила не е имал мултимедия с GPS да няма и антена за него. Повечето GPS букси са като на тази антена:

 https://vikiwat.com/vatreshna-gps-antena-aktivna-4carmedia-gps-smb-b-bg.html

Поздрави и успех!

ivanivan

  • Новак
  • *
  • Публикации: 7
Re: Помощ със смяна на радио с навигация
« Отговор #6 -: Януари 23, 2019, 03:15:26 pm »
Здр.!От къде сте си купели китайската андроид мултимедия?Доволен ли сте от нея?Лесно ли става монтажа ,копчетата от волана работят ли и звука добар ли е както с оригиналното СД?

IvoTanev

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
Re: Помощ със смяна на радио с навигация
« Отговор #7 -: Януари 23, 2019, 09:13:56 pm »
Купих я от AliExpress.com преди две години, работи безотказно.

 BGN 234.27  28%OFF | Bonroad 7"2Din Android 7.1/8.1 Car Multimedia  Player For Nissan For Hyundai For Kia GPS Navigation Radio Stereo Video (No DVD)
 https://s.click.aliexpress.com/e/bUrDPKBW

За твоя автомобил виж тази:

BGN 503.35  32%OFF | Android 8.0 Car DVD 2 Din Autoradio For Kia Ceed 2013 2014 2015 2016 8" IPS Video Multimedia GPS Navigation 4+32GB Gift Camera
 https://s.click.aliexpress.com/e/xPGx8ks

Вече има по-нови модели! За монтаж ми искаха около 600 лв 😄 (мултимедия, камера за заден ход, монитор на тавана) естествено отказах. За два/три дни сам си я монтирах, заедно с камера за заден ход, монитор на тавана, и камера до централното огледало(става за видеорегистратор и да се завърта към задните седалки) имам деца и като шофорам сам ми е много удобно да ги наблюдавам. Антената за GPS-а ми е в жабката която е отгоре на таблото( Kia Carnival 2.9 crdi) Не съм пушач и в пепелника сложих букса AUX и  USB. Купих си кабели и букси и сам си ги правих за да са с точната дължина. Всичко стана много добре. Но не е в движение 😆😆😆😆😆  Намира се в София ж.к. Мусагеница ако мога да помогна на някой с удоволствие, но най-добре на място. Или ми пишете на лично.
Поздрави!
« Последна редакция: Януари 23, 2019, 10:38:11 pm от IvoTanev »

IvoTanev

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
Re: Помощ със смяна на радио с навигация
« Отговор #8 -: Януари 23, 2019, 09:29:06 pm »
П. П.
Киата е стар модел и нямам мултифункционален волан, но четох, че има такава опция. Звука е много добър (може да се инсталира всеки плеър от Андроид Маркет с много добри настройки на звука, аз ползвам poweramp платен е, но много добър) CD няма, не слушам дискове в колата (само в къщи) всички песни са ми на micro SD card във FLAC формат(просто не искам да си прецакам дисковете докато карам по "хубавите" ни пътеща.

ivanivan

  • Новак
  • *
  • Публикации: 7
Re: Помощ със смяна на радио с навигация
« Отговор #9 -: Януари 23, 2019, 11:05:42 pm »
Благодаря много за отговорите!

didopioneer

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Re: Помощ със смяна на радио с навигация
« Отговор #10 -: Май 18, 2019, 09:54:10 am »
Има разлика в разположението на пиновете в буксите на навигацията и обикновената мултимедия, затова не се чува и не работят бутоните от волана. Трябва да се разменят и всичко си е както трябва.

ivanivan

  • Новак
  • *
  • Публикации: 7
Re: Помощ със смяна на радио с навигация
« Отговор #11 -: Май 29, 2019, 10:35:55 am »
Дали някои може да ми каже как да ги вържа правилно,че не намирам нищо в нета?

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: Помощ със смяна на радио с навигация
« Отговор #12 -: Май 29, 2019, 04:03:00 pm »
Иди  в някой сервиз! За 30-40 лв. ще ти го свържат.