Автор Тема: Скоростомер и борд компютър  (Прочетена 79551 пъти)

Taron

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Скоростомер и борд компютър
« -: Януари 24, 2019, 11:06:13 am »
Здравейте!

Бих желал да попитам за съвет относно следния проблем:

Скоростомерът на таблото на автомобила ми не работи винаги, когато съм в движение. Просто след запалване и тръгване, или си работи нормално, или не работи, или почва да работи след известно време, след потегляне. Когато не работи, не отчита и изминатите километри на километража на таблото и не отчита и моментния разход на гориво. Другите функции на борд компютъра работят - среден разход, обхват и т.н.

Автомобилът е КИА сийд 1.6 бензин, 122 к.с.

Някой срещал ли е такъв проблем преди ?

Поздрави!
KIA cee'd SW 2007 1.6 Petrol 90 kw

paccek

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Re: Скоростомер и борд компютър
« Отговор #1 -: Юли 18, 2020, 01:45:11 pm »
Здравей Колега,

Съжалявам, че не нося отговор за проблема а по скоро искам да споделя подобен проблем със Киа Сийд 2007 дизел.
На скоро се сдобих с този наистина чудесен автомобил. Но след няколко дена забелязах, че оставащите километри до селдващото ми зареждане драстично са спаднали. като превключих на разходомера се ужасих от 50/100 разход при 80 км/ч. А като отпусна газта разхода се качва стигайки до 99.9/100 км и поне минута след това показва "- -" това. Ако някой има решение моля да пише!

Поздрави от мен и прекрасната ми КИА!
« Последна редакция: Юли 18, 2020, 02:48:39 pm от paccek »

paccek

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Re: Скоростомер и борд компютър
« Отговор #2 -: Юли 19, 2020, 12:21:51 pm »
Здравейте Колеги,

Вчера пробвах тактиката на Бил Гейтс. Ако една кола спре - излез от колата влез и тя ще тръгне. Хаха!
Сега по същество. Разкачих плюс клемата на акумулатора за десет секунди и след като я закачих проблема беше изчезнал!
Всички настройки на часовника и радиостанциите си останаха.

Желая успех на всички!

Kia Ceed 2007 crdi 1.6 115к.с.