Автор Тема: Kia Ceed III мнения, впечатления и други  (Прочетена 65400 пъти)

Scream23

  • Новак
  • *
  • Публикации: 15
  • Kia Ceed III Sportswagon 1.6 CRDi (136 hp)
Kia Ceed III мнения, впечатления и други
« -: Януари 30, 2019, 10:10:02 am »
Здравейте колеги! В тази тема бих искал да обменим мнения и впечатления от новия модел на Киа Сиид 3 ако изобщо някой се е сдобил с такава или в бъдеще обмисля покупка.
Преди 3 седмици се сдобих с Сиид 3 SW 1.6 CRDi (136hp)
вече е на 2200 км и мога да споделя първи впечатления. Автомобилът е доста подобрен спрямо предишния модел, особено що се отнася до пространство. Багажника е осезаемо по-голям както и мястото за пасажерите. Колата вози доста стегнато дори и с 16ки. По време на шофиране се появиха някои странни миризми на изгоряло, но предполагам причината е, че автомобила е нов и си обгаря някакви покрития или пластмаси в двигателния обсег. Също на моменти се усеща неприятна миризма, която предполагам е от добавката "adblue" на дизела. Не знам дали е нормално... Появи се и кратка загуба на мощност в движение нещо като прекъсване и придърпване. В момента от Киа нямат отговор за този проблем. Възможно е да е от "хубавата" нафта в БГ...

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Kia Ceed III мнения, впечатления и други
« Отговор #1 -: Януари 30, 2019, 04:06:47 pm »
На коя верига зареждате?

Scream23

  • Новак
  • *
  • Публикации: 15
  • Kia Ceed III Sportswagon 1.6 CRDi (136 hp)
Re: Kia Ceed III мнения, впечатления и други
« Отговор #2 -: Януари 30, 2019, 06:08:51 pm »
На петрол

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Kia Ceed III мнения, впечатления и други
« Отговор #3 -: Януари 30, 2019, 06:35:12 pm »
Пробвайте на друга

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: Kia Ceed III мнения, впечатления и други
« Отговор #4 -: Януари 31, 2019, 06:35:36 pm »
AdBlue не е ли на Киа? На колко хиляди се  зарежда с нея?Не съм карал такъв дизел досега, но знам, че някои представители не разрешават зареждане на AdBlue, освен при тях.

Scream23

  • Новак
  • *
  • Публикации: 15
  • Kia Ceed III Sportswagon 1.6 CRDi (136 hp)
Re: Kia Ceed III мнения, впечатления и други
« Отговор #5 -: Февруари 01, 2019, 05:32:30 pm »
Adblue се зарежда горе долу на 10 хиляди км, но зависи и от стила на шофиране и дали се кара повече градско на къси разстояния или повече на дълго. Иначе има индикатор за нивото на дисплея на таблото. Мисля, че Киа нямат такова изискване задължително при тях да се пълни дори и да е в гаранция колата.

stanetzz

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
  • peugeot 406 2.0HDI 110 , KIA CEED SW 1.4T/2019
Re: Kia Ceed III мнения, впечатления и други
« Отговор #6 -: Март 04, 2019, 11:58:43 pm »
......
Преди 3 седмици се сдобих с Сиид 3 SW 1.6 CRDi (136hp)
вече е на 2200 км и мога да споделя първи впечатления......

Здравейте и от мен. Наскоро поръчах Сиид 3 SW 1.4T 140k.c., с най-базовото ниво на оборудване. Единственото нещо, което ще ми липсва от следващото ниво е камерата за заден ход. Тъй като на Пежото ми съм си монтирал такава с монитор, знае ли някой как би се отразило добавянето на афтърмаркет камера на гаранцията? Също планирам покупка на втори комплект джанти за летните гуми- вероятно 16-ки, та и за тях не съм наясно как биха се отразили за гаранцията.
 Колега Scream23, за колко време ти я доставиха твоята?  Като гледам профилната ти снимка, предполагам, че цвета е Lunar Silver.  Кой вариант оборудване е твоята?
 
« Последна редакция: Март 05, 2019, 12:01:11 am от stanetzz »

Scream23

  • Новак
  • *
  • Публикации: 15
  • Kia Ceed III Sportswagon 1.6 CRDi (136 hp)
Re: Kia Ceed III мнения, впечатления и други
« Отговор #7 -: Март 05, 2019, 12:26:16 am »
......
Преди 3 седмици се сдобих с Сиид 3 SW 1.6 CRDi (136hp)
вече е на 2200 км и мога да споделя първи впечатления......

Здравейте и от мен. Наскоро поръчах Сиид 3 SW 1.4T 140k.c., с най-базовото ниво на оборудване. Единственото нещо, което ще ми липсва от следващото ниво е камерата за заден ход. Тъй като на Пежото ми съм си монтирал такава с монитор, знае ли някой как би се отразило добавянето на афтърмаркет камера на гаранцията? Също планирам покупка на втори комплект джанти за летните гуми- вероятно 16-ки, та и за тях не съм наясно как биха се отразили за гаранцията.
 Колега Scream23, за колко време ти я доставиха твоята?  Като гледам профилната ти снимка, предполагам, че цвета е Lunar Silver.  Кой вариант оборудване е твоята?
Профилната снимка е взета от нета. Колата я чаках около 3 месеца, докато внесат първите комбита. Предполагам, че ти няма да чакаш толкова, защото комбитата вече ги има. Когато аз я поръчах още не бяха започнали производството в завода. За камерата, която си замислил да монтираш най-добре си питай дилъра на Киа. За джанти не мисля, че ще има някакъв проблем. Иначе  моята е с ниво на оборудване LX (базово) с добавки: 16ки лети джанти, цвят металик Penta metal, заден парктроник, 2-зонов климатроник, радио система с 7-инчов мултифункционален дисплей, тонирани стъкла и може би още нещо имаше, но не се сещам в момента.

Изпратено от моят SNE-LX1 с помощта на Tapatalk

« Последна редакция: Март 05, 2019, 12:51:08 am от Scream23 »

courage1

  • Новак
  • *
  • Публикации: 7
Re: Kia Ceed III мнения, впечатления и други
« Отговор #8 -: Март 05, 2019, 10:49:06 am »
Здравейте,
Не знаех, че може да се поръчват толкова много неща допълнително извън обявените нива на оборудване. Много по-изгодно ли излиза така спрямо цената за средното ниво?

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: Kia Ceed III мнения, впечатления и други
« Отговор #9 -: Март 05, 2019, 01:48:22 pm »
Има и вариант да поръчате колата  не с оригиналната медия, а с китайска. Която струва около 1500 лв.

stanetzz

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
  • peugeot 406 2.0HDI 110 , KIA CEED SW 1.4T/2019
Re: Kia Ceed III мнения, впечатления и други
« Отговор #10 -: Март 11, 2019, 10:31:04 pm »
........................ По време на шофиране се появиха някои странни миризми на изгоряло, но предполагам причината е, че автомобила е нов и си обгаря някакви покрития или пластмаси в двигателния обсег. Също на моменти се усеща неприятна миризма, която предполагам е от добавката "adblue" на дизела. .......................

 От руския форум на Киа Сийд:
https://kia-ceed.net/showthread.php?t=5587

Scream23

  • Новак
  • *
  • Публикации: 15
  • Kia Ceed III Sportswagon 1.6 CRDi (136 hp)
Re: Kia Ceed III мнения, впечатления и други
« Отговор #11 -: Март 22, 2019, 09:47:25 am »
Здравейте! Киата вече стана на 8800 км и за съжаление се появи нов проблем... Вчера влезна в авариен режим и светна чека. Колата се форсираше само до 2000 оборота. След половин час престой на място при изгасен двигател и изваден ключ всичко се оправи и чека изгасна. Но днес направи същото нещо... Доста изнервящо, че ще трябва да отива в бокса. Ще видим от Киа какво ще установят. По предварителна информация причината може да е някакъв лентов кабел, но още не ми е ясно...

Изпратено от моят SNE-LX1 с помощта на Tapatalk


emmo

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Re: Kia Ceed III мнения, впечатления и други
« Отговор #12 -: Април 29, 2019, 11:16:51 am »
Има ли някакъв напредък колега?

Scream23

  • Новак
  • *
  • Публикации: 15
  • Kia Ceed III Sportswagon 1.6 CRDi (136 hp)
Re: Kia Ceed III мнения, впечатления и други
« Отговор #13 -: Април 29, 2019, 01:16:46 pm »
Да, смениха ѝ софтуера на компютъра и засега всичко е ок.

Изпратено от моят SNE-LX1 с помощта на Tapatalk


svetliog

  • Новак
  • *
  • Публикации: 6
Re: Kia Ceed III мнения, впечатления и други
« Отговор #14 -: Май 04, 2019, 11:45:13 am »
Колеги, имам хечбек бензиновата версия 1.4 Т 140 коня и мога да кажа само хубави неща за колата. Вече е на 5000 км и е супер. Градско 8 извънградско 5.3/100. В бензина е истината.
Kia Ceed 1.4 T-GDI DCT