Автор Тема: Нестабилни обороти Kia Ceed 1.6 115k.s SRDI дизел  (Прочетена 24501 пъти)

Negodnika

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 64
Здравейте на всички от близо месец съм собственик на Kia Ceed 1.6 115k.s SRDI дизел 2009г. Имам следният проблем, при първо палене за деня винаги имам колебание в оборотите за около минута понякога и по малко, като през това време двигателя работи неравномерно. Ако не е изчакам, а и подам принудително газ няколко пъти до около 1500-2000 оборота, проблема изчезва. След като е покарам и колата загрее до работна температура и изгася двигателя ида да пия едно кафе както се вика и после се върна и е запаля, колата си пали оборотите са си нормални и двигателя работи равномерно. Забелязвам също че след като е покарам на по дълга дистанция и влезна в града и спра да изчакам някой светофар, този проблем се появява дори и на загрял мотор но не e толкова осезаем и отново има неравномерна работа на двигателя, на следващият светофар всичко е нормално. Това последното го е правила само два пъти от както е имам колата. Моля да ме насочите от какво може да се получава това. Забравих да спомена, горивния и въздушният филтър на колата са нови на няма и 1000 километра, сменени са в сервиз на KIA. Mисля в най скоро време да е карам за диaгностика в същият сервиз да видим какво ще ми кажат но до тогава реших да питам тук и да събера някое и друго мнение.

dani

  • Administrator
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 675
  • i30 rider
Re: Нестабилни обороти Kia Ceed 1.6 115k.s SRDI дизел
« Отговор #1 -: Юли 31, 2018, 05:29:35 pm »
Здравейте,
имаше една тема във форума. Беше нещо като бушон/реле. Той създаваше подобен проблем.
Ще потърся за да пратя линк

Поздрави и успех
Love is suicide!

dani

  • Administrator
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 675
  • i30 rider
Re: Нестабилни обороти Kia Ceed 1.6 115k.s SRDI дизел
« Отговор #2 -: Юли 31, 2018, 05:33:17 pm »
Ето това е темата:
Странно сутрешно палене Ceed 1.6 CRDI 115hp
https://r.tapatalk.com/shareLink?share_fid=19065&share_tid=4090&share_pid=39276&url=http%3A%2F%2Fkia-bg%2Ecom%2Fsmf%2Findex%2Ephp%3Ftopic%3D4090%2Emsg39276%23msg39276&share_type=t

Става въпрос за релето на подгревните свещи.
Дано съм помогнал
Поздрави


Sent from my iPhone using Tapatalk
Love is suicide!

Negodnika

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 64
Re: Нестабилни обороти Kia Ceed 1.6 115k.s SRDI дизел
« Отговор #3 -: Юли 31, 2018, 07:57:14 pm »
Ами четох е тази тема но мисля че моя проблем не е точно същия. В нея автора казва че му прави така когато е под 15 градуса. Ама то знае ли човек, в понеделник ще е карам да е преслушат да видим какво ще кажат по въпроса. Надявам се само че като са оторизиран сервиз на Кия да хванат проблема от първият път, и да няма от онези гимнастики проба грешка.
« Последна редакция: Юли 31, 2018, 07:59:04 pm от Negodnika »

dani

  • Administrator
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 675
  • i30 rider
Re: Нестабилни обороти Kia Ceed 1.6 115k.s SRDI дизел
« Отговор #4 -: Юли 31, 2018, 08:19:14 pm »
Ами ама на брат ми го правеше и при +30градуса. Всяко 1во палене.
И накрая се оказа това.

Поздрави и успех
Love is suicide!

Negodnika

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 64
Re: Нестабилни обороти Kia Ceed 1.6 115k.s SRDI дизел
« Отговор #5 -: Август 01, 2018, 05:37:45 am »
Ясно, благодаря за насоката. Ще им кажа, че имам съмнения за релето и бушона на подгрева да видим те какво ще кажат. Дано да е от тях.

Изпратено от моят PRA-LX1 с помощта на Tapatalk


mironski

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 84
Re: Нестабилни обороти Kia Ceed 1.6 115k.s SRDI дизел
« Отговор #6 -: Август 02, 2018, 02:27:37 pm »
Проверка на всички връзки по пътя - от горивния филтър през помпата за високо налягане,обратната нафта от помпа и дюзи, и отново горивен филтър - въздух!
Като предположение самия горивен филтър (да го таковам у устройството) или двете връзки на горивната магистрала.
Това не е експертно мнение. Всичко е на Ваша отговорност!

dani

  • Administrator
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 675
  • i30 rider
Re: Нестабилни обороти Kia Ceed 1.6 115k.s SRDI дизел
« Отговор #7 -: Август 02, 2018, 07:02:48 pm »
Дам и това може да е проблем - в самият корпус на грувният филтър. Там има едно уплътнение, което създава проблеми. То не може да се сменя, а се сменя целият а корпус, който по спомени беше около 200лв


Sent from my iPhone using Tapatalk
Love is suicide!

Светослва

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Re: Нестабилни обороти Kia Ceed 1.6 115k.s SRDI дизел
« Отговор #8 -: Януари 23, 2023, 04:12:11 pm »
Здравей имам проблем със оборотите ,когато паднат температура под 7градуса не съм държи високите обороти и иска да загасне двигателя колата е Киа сийд 1.6дизел 115кс 2007,

IA

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Нестабилни обороти Kia Ceed 1.6 115k.s SRDI дизел
« Отговор #9 -: Февруари 02, 2023, 11:45:07 am »
Здравейте,

Имам абсолютно същия проблем със същата кола 2007г. Какво не проверих така и не открих проблема и накрая се отказах.
Ако случайно някой е открил нещо което помага да сподели.

Бат Герги

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 159
  • Kia ceed jd 1.6 crdi
Re: Нестабилни обороти Kia Ceed 1.6 115k.s SRDI дизел
« Отговор #10 -: Май 02, 2023, 03:03:00 pm »
Здравейте,

Имам абсолютно същия проблем със същата кола 2007г. Какво не проверих така и не открих проблема и накрая се отказах.
Ако случайно някой е открил нещо което помага да сподели.
Повечето проблеми с оборотите са свързани с дроселовата клапа , друг проблем може да е MaF и Маp датчиците .
Хубаво е първо да се почистят . Ако при студено време под 5градуса на студено първо стартиране оборотите играят
но не много и има въртене за повече от 4-5сек  може да са и подгревни свещи  много често всички са прекъснали а няма индикация за проблем с подгревни свещи. Лампата за подгрев си светва винаги нищо че ги няма .
А иначе  двигатели може да варира от 700 до 900 об./мин. Трябва да се има предвид, че веднага след стартиране на студен двигател с вътрешно горене управляващият блок увеличава оборотите на празен ход, принуждавайки двигателя да работи в така наречения "режим на загряване". Този режим е нормален, тоест не е неизправност. След достигане на определена температура и леко загряване на двигателя, оборотите на "загряване" падат, двигателят започва да работи в нормален режим.

lyubo80

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Re: Нестабилни обороти Kia Ceed 1.6 115k.s SRDI дизел
« Отговор #11 -: Декември 28, 2023, 07:41:21 pm »
Здравейте, най вероятно не е за тука но съм нов във форума ни не намирам темата ,
Kia pro_ceed 1.6CRDI Май 2010 Дизел, 162 000км, Ръчни скорости, 90к.с., 1600см3, 2/3 врати,колата е употребявана, питането ми е дали си заслужава количката,харесва ми,изглежда запазена,нов внос, 5,500лв, какви са най честите консумативи,ремонти, разход предимно градско,общо взето всичко за колата, със сигурност няма гаранция,обявата е от автокъща,колебая се между нея и golf 2005-2008г