Автор Тема: Kia Ceed III мнения, впечатления и други  (Прочетена 65414 пъти)

ghg11

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Re: Kia Ceed III мнения, впечатления и други
« Отговор #15 -: Май 05, 2019, 02:14:07 pm »
Може ли да споделите колко излиза автокаско-то на горепосочената 1.4T 140 коня? И как е возията? Друса ли много по нашите пътища.

Scream23

  • Новак
  • *
  • Публикации: 15
  • Kia Ceed III Sportswagon 1.6 CRDi (136 hp)
Re: Kia Ceed III мнения, впечатления и други
« Отговор #16 -: Май 05, 2019, 04:27:33 pm »
Каското излиза около 1500 лв на година. Возията е спрямо размера джанти, с които ще се подбере. Принципно вози стегнато с 16ки не бих казал, че е твърда, но не е и много меко. Добър компромис е. За 17ки не знам как е.

killswitch_engager

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Re: Kia Ceed III мнения, впечатления и други
« Отговор #17 -: Май 07, 2019, 09:49:54 pm »
Колеги, имам хечбек бензиновата версия 1.4 Т 140 коня и мога да кажа само хубави неща за колата. Вече е на 5000 км и е супер. Градско 8 извънградско 5.3/100. В бензина е истината.

Избрах си GT-Line версията със същия двигател, но ще я почакам няколко месеца да дойде от завода в Жилина  bye

mitaka_t

  • Новак
  • *
  • Публикации: 6
  • KIA Ceed III SW GT-Line (1.4 T-GDI, 7DCT)
Re: Kia Ceed III мнения, впечатления и други
« Отговор #18 -: Май 15, 2019, 04:28:43 pm »
Здравейте колеги!
Някой има ли вече преки впечатления (след покупка или тест драйв) от Kia Ceed SW 1.4 T-GDI (140 к.с.) или от ProCeed със същия двигател?

Семейството нарастна и ми трябва по-голяма кола, всъщност с по-голям багажник :) (в момента карам Хонда Акорд 2006-та год, седан). Бях се насочил към новата Toyota Corolla Touring Sports, но цената и е доста доста височка (за топ оборудването) и въпреки това не предлага това което има в Kia-та GT Line версията, която идва доста по-евтина. Та... напоследък везните все повече и повече започват да се накланят към Kia.

Има някои неща, които бих искал да попитам:
 - Интересно ми е как се държи 1.4 T-GDI двигателя на това купе? Не идва ли малко малък и слаб? Не ми е толкова важно ускорението от 0 или максималната скорост, а по-скоро "еластичноста". Как е при изпреварване (примерно от 80 до към 120-130), добре ли "дърпа"? Колко е шумен при по-високи скорости (130-140 км/ч)?
 - Мултимедиата поддържа ли Android Auto и/или Apple CarPlay? Във всички клипове от ревю-та които гледах - има, но пък не е отбелязано никъде в характеристиките в сайта на Kia България.
 - Дали има опция за Head-Up Display? Предполагам - не, защото абсолютно никъде не се споменава за такова "животно", ама... знам ли :)

Благодаря предварително!
Миг невнимание и после - цял живот мъртъв!
Don't drink and drive.... че мое се разлее...

Scream23

  • Новак
  • *
  • Публикации: 15
  • Kia Ceed III Sportswagon 1.6 CRDi (136 hp)
Re: Kia Ceed III мнения, впечатления и други
« Отговор #19 -: Май 18, 2019, 08:57:19 am »
Докато се появят преките впечатления от бензина може да се прочете и това: https://autobild.bg/%d0%b4%d0%b8%d0%b7%d0%b5%d0%bb-%d0%b8%d0%bb%d0%b8-%d0%b1%d0%b5%d0%bd%d0%b7%d0%b8%d0%bd-%d0%ba%d0%be%d0%b9-%d0%b5-%d1%80%d0%b0%d0%b7%d1%83%d0%bc%d0%bd%d0%b8%d1%8f%d1%82-%d0%b8%d0%b7%d0%b1%d0%be%d1%80/

Изпратено от моят SNE-LX1 с помощта на Tapatalk


svetliog

  • Новак
  • *
  • Публикации: 6
Re: Kia Ceed III мнения, впечатления и други
« Отговор #20 -: Май 18, 2019, 10:41:00 pm »
Бензиновият е пъргав и еластичен. Настройката на скоростите е по-добра от на Хюндай i30. Върви със 160 км/ч и няма никакъв досаден шум.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Kia Ceed 1.4 T-GDI DCT

svetliog

  • Новак
  • *
  • Публикации: 6
Re: Kia Ceed III мнения, впечатления и други
« Отговор #21 -: Май 18, 2019, 10:50:08 pm »
Колеги, имам хечбек бензиновата версия 1.4 Т 140 коня и мога да кажа само хубави неща за колата. Вече е на 5000 км и е супер. Градско 8 извънградско 5.3/100. В бензина е истината.

Избрах си GT-Line версията със същия двигател, но ще я почакам няколко месеца да дойде от завода в Жилина  bye
Не ми се чакаше 3 месеца. Иначе има хубави екстри в GT. Въпреки че средното ниво ми е напълно достатъчно.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Kia Ceed 1.4 T-GDI DCT

mitaka_t

  • Новак
  • *
  • Публикации: 6
  • KIA Ceed III SW GT-Line (1.4 T-GDI, 7DCT)
Re: Kia Ceed III мнения, впечатления и други
« Отговор #22 -: Юни 10, 2019, 02:17:01 pm »
Да се похваля и аз, че след известно време ще се присъединя към отбора  ;D
Преди седмица си поръчах Ceed SW с 1.4 T-GDI мотора и 7-DCT трансмисия, GT-Line версията + няколко допълнителни модификации.
Но... ще трябва да си почакам няколко месеца докато дойде. По-договор е 4 мес., макар че казаха че най-вероятно до 3 ще е тук, ама знам ли... с тази леко индивидуално поръчка, може и да не стане за 3 мес. Ама, какво да се прави, колкото - толкова  music
Миг невнимание и после - цял живот мъртъв!
Don't drink and drive.... че мое се разлее...

Scream23

  • Новак
  • *
  • Публикации: 15
  • Kia Ceed III Sportswagon 1.6 CRDi (136 hp)
Re: Kia Ceed III мнения, впечатления и други
« Отговор #23 -: Юни 20, 2019, 03:16:57 pm »
Здравейте, киата стана на 20 хил. км и влезе за първото сервизно обслужване. Сметката е 350 лв, което включва смяна на маслото 4.4 литра Aral, смяна маслен, въздушен и филтър климатик, уплътнител пробка.

kokobongo

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Re: Kia Ceed III мнения, впечатления и други
« Отговор #24 -: Юли 09, 2019, 10:49:01 pm »
Да, смениха ѝ софтуера на компютъра и засега всичко е ок.

Изпратено от моят SNE-LX1 с помощта на Tapatalk

Здравейте карам ceed ||| 1.6 136 к.с 2019г. От януари тази година. Още на 1500 км. Автомобила започна да прекъсва по време на движение, както и на място, също така гаснеше на сфетофари или когато работи на място. Супер странно за чисто мов автомобил. След като симптомите се влошиха в сервиза смениха EGR клапан на 6000 км. Определено автомобила се оправи..... Но след по-малко от 3000 км изминат пребег след смяната на клапана проблема пак е налице. Започна отмово да гасне и да прекъсва. Интересно е дали има и други хора , които имат подобни проблеми с този дизелов модел.

Scream23

  • Новак
  • *
  • Публикации: 15
  • Kia Ceed III Sportswagon 1.6 CRDi (136 hp)
Re: Kia Ceed III мнения, впечатления и други
« Отговор #25 -: Септември 13, 2019, 10:32:19 pm »
На няколко пъти киата влиза в авариен режим и не иска да вдигне над 2000 оборота. Намерих доста странно решение на този проблем. При спиране в покой и отваряне на предния капак колата явно отчита, че нещо е проверено или сервизирано и след като го затворите и запалите наново аварийния режим изчезва...

Изпратено от моят SNE-LX1 с помощта на Tapatalk


svetliog

  • Новак
  • *
  • Публикации: 6
Re: Kia Ceed III мнения, впечатления и други
« Отговор #26 -: Септември 15, 2019, 09:02:48 am »
Интересното е, че се срещат оплаквания само от дизела. Моята вече е на 10 Хил. Км. Бензин и никакви проблеми.
Kia Ceed 1.4 T-GDI DCT

Scream23

  • Новак
  • *
  • Публикации: 15
  • Kia Ceed III Sportswagon 1.6 CRDi (136 hp)
Re: Kia Ceed III мнения, впечатления и други
« Отговор #27 -: Септември 15, 2019, 11:01:19 am »
Интересното е, че се срещат оплаквания само от дизела. Моята вече е на 10 Хил. Км. Бензин и никакви проблеми.
Явно са много капризни за нафтата. А всички знаем, че за съжаление в България е доста некачествена...

stanetzz

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
  • peugeot 406 2.0HDI 110 , KIA CEED SW 1.4T/2019
Re: Kia Ceed III мнения, впечатления и други
« Отговор #28 -: Септември 26, 2019, 08:57:49 pm »
Здравейте, вече минах 8000км с моята SW 1.4 Т . До тук съм много доволен от колата. С внимателно боравене с газта, на магистрала докарвам дизелов разход при скорост до 120км/ч. При градско ми е около литър над този на дизеловото ми пежо. Към колегите с комбита- появи ми се едно скърцане на задната дясна облегалка при преминаване през неравности. В руския форум четох, че е масов проблем. Как е при вас?

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: Kia Ceed III мнения, впечатления и други
« Отговор #29 -: Септември 26, 2019, 09:53:47 pm »
В руския форум четох, че е масов проблем. Как е при вас?
В този руски форум, след като отговорите в 10 теми, ще получите достъп по ВИН, до цялата информация за вашия автомобил. Включително и до всички фабрични дефекти и проблеми, свързани с годината, в която е произведен вашият CEED

https://kia-ceed.net/vinhistory.php?

Внимавайте, когато попълвате ВИН номера, да не го сгрешите!