Автор Тема: Kia Ceed III мнения, впечатления и други  (Прочетена 65410 пъти)

svetliog

  • Новак
  • *
  • Публикации: 6
Re: Kia Ceed III мнения, впечатления и други
« Отговор #30 -: Октомври 16, 2019, 05:20:16 pm »
Здравейте, моята Kia Ceed III 2018, 1.4 T-GDI DCT стана на 11000 км и направих първо обслужване (по календар). Много съм доволен, никакви проблеми, само позитиви. Обслужването беше в КИА Моторс по сервизна книжка и смяна на масло Shell с всички филтри ми струва 285 лв., вместо предварително анонсираните 350 лв. Лично аз съм много приятно изненадан от сервиза, въпреки негативните мнения във форума.
Kia Ceed 1.4 T-GDI DCT

Scream23

  • Новак
  • *
  • Публикации: 15
  • Kia Ceed III Sportswagon 1.6 CRDi (136 hp)
Re: Kia Ceed III мнения, впечатления и други
« Отговор #31 -: Октомври 20, 2019, 11:05:56 pm »
Здравейте, моята Kia Ceed III 2018, 1.4 T-GDI DCT стана на 11000 км и направих първо обслужване (по календар). Много съм доволен, никакви проблеми, само позитиви. Обслужването беше в КИА Моторс по сервизна книжка и смяна на масло Shell с всички филтри ми струва 285 лв., вместо предварително анонсираните 350 лв. Лично аз съм много приятно изненадан от сервиза, въпреки негативните мнения във форума.

Странно, на бензина по-малък интервал на обслужване ли му дават, че си я обслужил на 11 хиляди? При мен беше на 20. Вече гоня 40 и пак ще влиза скоро. Интересно и друго, че явно слагат различни масла. На някои Арал, на други шел. Явно каквото има, което според мен не е много ок за официален сервиз на марка. Моята кола продължава да прекъсва, когато си реши и това вече много ме изнервя. Дано успеят да оправят проблема или да се бухат някакви добавки в нафтата не знам. Дочувам същите проблеми от други собственици на дизели...

svetliog

  • Новак
  • *
  • Публикации: 6
Re: Kia Ceed III мнения, впечатления и други
« Отговор #32 -: Октомври 21, 2019, 07:23:17 am »
Киа смениха от Арал на Шел. Има официално съобщение в сайта от септември. Смених на 11к защото направих 1 година иначе е на 15к. Странно че не са ти оправили проблема.
Kia Ceed 1.4 T-GDI DCT

Scream23

  • Новак
  • *
  • Публикации: 15
  • Kia Ceed III Sportswagon 1.6 CRDi (136 hp)
Re: Kia Ceed III мнения, впечатления и други
« Отговор #33 -: Октомври 21, 2019, 07:37:18 am »
Киа смениха от Арал на Шел. Има официално съобщение в сайта от септември. Смених на 11к защото направих 1 година иначе е на 15к. Странно че не са ти оправили проблема.

Не съм разбрал за официалното съобщение относно маслото. Но аз го сменях юни, така че ако е от септември на сайта не съм видял. Все още чакам решение на проблема с прекъсване, придърпване и дори гаснене...

mitaka_t

  • Новак
  • *
  • Публикации: 6
  • KIA Ceed III SW GT-Line (1.4 T-GDI, 7DCT)
Re: Kia Ceed III мнения, впечатления и други
« Отговор #34 -: Октомври 21, 2019, 11:33:31 am »
Да се похваля и аз най-накрая със нова Киа.
Дългото чакане свърши и от 2-3 седмици вече съм с новия Ceed SW GT-Line, 1.4 T-GDI, 7-DCT. Има и някои допълнителни модификации, които си поръчах.
За момента съм много доволен от колата, нямам забележки, въпреки че съм минал само около 1500 км. Да се надяваме, че ще съм все така доволен и за в бъдеще :)

Относно маслото, явно на бензина дават по-малък период, както каза колегата по-горе - 15000 или 1-на година. Маслото вече няма да е Арал, а Шел. В представителството ми казаха, че би трябвало и от завода даже да идват вече с Шел. Тук нашето представителсвто също е сключило договор с Шел и вече ще наливат тяхните масла. Не се зарадвах много много на това, но... това е положението.
Казаха още, че не е проблем и маслото да се сменя по-рано от предвиденето, по желание на собственика, примерно на 7-8-10 хил.км. Но изрично ме предупредиха да внимавам да не пресрочвам 15-те хил. дори и с 1 км. Преди давали толеранс до 200 км. но вече го следяло много стриктно и при нужда от гаранционен ремонт, ако се установи не-навременна смяна на консумативи (особено, ако се е случвало регулярно), можело да се заядат и да откажат ремонт по гаранция.
Миг невнимание и после - цял живот мъртъв!
Don't drink and drive.... че мое се разлее...

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: Kia Ceed III мнения, впечатления и други
« Отговор #35 -: Октомври 27, 2019, 11:28:26 am »
@mitaka_t Това с пресрочването, леко са се изхвърлили :) Понякога артелчиците се правят на шефове. Когато купих моята ( върнат от лизинг) предишният собственик беше забавил смяната на маслото с два месеца. Приемчикът ми каза по телефона, че можела да ми падне гаранцията и какви ли не "страшни" заплаха :) На живо, като го попитах защо да пада гаранцията, смени тона :) За 4 години няколко пъти съм смянал на 15 500 - 16 000 км. Имаше един случай във форума, в който се  оплакваше един човек, че  му се заяли, защото бил сменил някога си на 2000 км. след навъртяни 15. Ама, ето, в моя случай - аз стигнах 150 хилядното обслужване  по-рано. В момента съм на 140 000. Това  не се ли отчита, че  повечето ми обслужвания са били 2-3 000 по-рано? Всички знаем, че повечето масла издържат, дори двойно от обявените километри. А какво ще кажат приемчиците, че по книжка колите излизат с Шел, а досгеа ни обслужваха с Арал? А защо в Русия се препоръчват на GDI двигателите да се сменя масло на 10 000, а в екстремни условия на 5?
« Последна редакция: Октомври 27, 2019, 11:30:20 am от justalittlesign »

mitaka_t

  • Новак
  • *
  • Публикации: 6
  • KIA Ceed III SW GT-Line (1.4 T-GDI, 7DCT)
Re: Kia Ceed III мнения, впечатления и други
« Отговор #36 -: Октомври 28, 2019, 09:20:30 am »
Ами... може и да са се поизхвърлили, не знам. Просто предавам информацията, която на мен ми казаха :)
А те казаха, че до скоро праверели реверанси и имало толеранс, но вече (от съвсем скоро) уж го следели много стриктно и затова ме предупредиха. Вярно или не... ще видим.
Аз лично не мисля да сменям на повече от 10-12 хил. км. Дори за първата смяна на масло съм намислил да е на около 7-8 хил.
Относно Шел или Арал, не знам дали винаги са излизали със Шел и тук са обслужвали със Арал. Доколкото разбрах, вече излизат от завода със Шел. Тук също са сключили договор с тях и вече обслужват с тях. Аз лично съм много предубеден относно маслата на Шел и никак не се изкефих на тази информация. Макар да знаех какво ще ми отговорят, все пак попитах дали е възможно аз да си избера масло (съответно ще си доплатя, ако трябва ще си го закупя и занеса), което отговаря на необходимия стандарт и да ми налеят него. Но казаха, че няма как. Маслата, които ползват и наливат са одобрени от производителя, сключен е договор със съответния доставчик и могат само тях да слагат. Ако искам друго - мога да проверя в друга държава (напр. Гърция), ако там имат договор с друг доставчик на масла - да я обслужвам там. Важното е да е в официален сервиз на марката, където ще ми налеят само и единствено марка масло, което е предварително одобрено от производителя и с чийто доставчик съответното представителство имат сключен договор.
Миг невнимание и после - цял живот мъртъв!
Don't drink and drive.... че мое се разлее...

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: Kia Ceed III мнения, впечатления и други
« Отговор #37 -: Октомври 28, 2019, 12:09:09 pm »
Не виждам смисъл да сменяте масло по-рано от това, което пише по предписание. Особено ако я карате предимно извънградско. Не разбирам логиката. А и  в КМБ се движат по една таблица на обслужване. Може да смените на 5 хиляди, но ще ви сметнат, че сте сменил на 15. Ако въртите, като мен, по 40 хиляди доишни, вие за една година ще сте на 60 хилядно обслужване :) И никога колите на Киа не са били излизали с масло на Арал. Моята е 2012 година произведена, а пуснат в България 2013.В книжката е записано какво масло препоръчва производителя.

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Kia Ceed III мнения, впечатления и други
« Отговор #38 -: Октомври 30, 2019, 02:42:40 am »
Не виждам смисъл да сменяте масло по-рано от това, което пише по предписание. Особено ако я карате предимно извънградско. Не разбирам логиката. А и  в КМБ се движат по една таблица на обслужване. Може да смените на 5 хиляди, но ще ви сметнат, че сте сменил на 15. Ако въртите, като мен, по 40 хиляди доишни, вие за една година ще сте на 60 хилядно обслужване :) И никога колите на Киа не са били излизали с масло на Арал. Моята е 2012 година произведена, а пуснат в България 2013.В книжката е записано какво масло препоръчва производителя.
логиката на смяната на масло по-рано е, ако колата се кара предимно градско и на къси разстояния, или се кара под сериозно натоварване на двигателя.
до колкото до стриктността за сервизните обслужвания, даже на лизинговите автомобили пуснаха известия, че вече не се толерират забавяния в обслужването.
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: Kia Ceed III мнения, впечатления и други
« Отговор #39 -: Октомври 30, 2019, 12:46:29 pm »
Smirnoff@ А какво се разбира под сериозно натоварване на двигател?
Нека всеки да погледне книжката на автомобила си и там е записано при всички условия на колко да се сменя маслото

tony87

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: Kia Ceed III мнения, впечатления и други
« Отговор #40 -: Октомври 31, 2019, 09:25:31 am »
Здравейте, колеги! От началото на месеца и аз съм горд собственик на Киа Сийд 1.4 GDI 140 к.с. автоматик със средното ниво на оборудване. За първите 1600 км нямам нито една забележка, отличен автомобил :) някой взимал ли е допълнитено джанти и датчици за зимните гуми?

mitaka_t

  • Новак
  • *
  • Публикации: 6
  • KIA Ceed III SW GT-Line (1.4 T-GDI, 7DCT)
Re: Kia Ceed III мнения, впечатления и други
« Отговор #41 -: Ноември 01, 2019, 11:55:05 am »
Здравей!
Първо честито за придобивката! Много безаварийни пожелавам :)

Аз също се бях замислил по въпроса за отделни джанти за зимните гуми. Идея ми беше да взема 16 цолови джанти 2-ра ръка и нови гуми със стандартен за модела размер: 205/55/16. Бях намерил оригинални джанти KIA, 2-ра употреба, в супер добро състояние и на сносна цена. Щеше да ми се върже джантите + нови гуми Continental TS860 на цена мааалко по-висока околкото само гуми, същия модел, но като заводския ми размер: 225/45/17. Да обаче не се бях сетил за датчиците. Питах в КИА, обявиха ми цена 400 лв. за комплект 4 бр. и... реално идеята ми се обезмисли (от финансова гледна точка). В крайна сметка си взех само гуми, с размер като летните и ползвам същите джанти.
М/у другото, просто за инфо питах в KIA и за джанти 16 цола. Предложиха ми 2 модела. Единия в 4 "разцветки" на цена 341 лв./бр. за три от тях и 369 лв./бр. за четвъртата "разцветка". Втория модел беше 393 лв./бр.
Миг невнимание и после - цял живот мъртъв!
Don't drink and drive.... че мое се разлее...

master_c0de

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Re: Kia Ceed III мнения, впечатления и други
« Отговор #42 -: Ноември 01, 2019, 05:55:09 pm »
Аз си взех жележни джанти 16ки от маргел , чисто нови за 70лв броя. Сложих си зимните гуми на тях и съм доволен. Карам без датчик зимата и свети лампичката за налягането, което за мен не е проблем. Мога да го изтърпя 3 месеца през зимния период.

tony87

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: Kia Ceed III мнения, впечатления и други
« Отговор #43 -: Ноември 08, 2019, 05:44:04 am »
Да, и на мен ми предложиха датчиците за 400 лева, стоманени джанти за 150 броя и лети от 360 за брой  - 16ки. Не знам дали е ок да се кара без датчици. Без датчици инвестицията си струва.
Иначе минах вече 2000 хил км. и колата не дава никакви бъгове :Д. Перфектна е. :)

mancho

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 96
Re: Kia Ceed III мнения, впечатления и други XCEED
« Отговор #44 -: Ноември 13, 2019, 10:17:04 am »
Здравейте колеги, да се включа и аз с XCEED, 1.4 T- GDI, MT, LX.
Взех я вчера. Според дилъра, гумите са без датчици, и отчитането се базира на обороти на колелото.
Поздрави на всички.
XCEED, 1.4 T-GDI, LX, MT