Автор Тема: Kia Ceed III мнения, впечатления и други  (Прочетена 65428 пъти)

mancho

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 96
Re: Kia Ceed III мнения, впечатления и други
« Отговор #60 -: Май 10, 2020, 06:50:41 pm »
Здравейте колеги, днес Блутута нещо се бъгна - ни приема ни предава. Не могат да се закачат изобщо телефоните, музика не тръгва, нищо. Като влезеш в менюто започва да прави опити да се свърже излиза надпис, че започва да се свързва и дотам.  На практика блокира - нито кансел кънекшън реагира, нито можеш да достигнеш до списъка с устройствата; не можеш и да ресетнеш фактори сетингс. До преди няколко дни бяха наред нещата. Някакви идеи?
Как се свързвате с приемчиците и запазвате час - по телефона, през вебсайта?

Поздрави


Update:

След като 3 часа не ме свърташе на едно място, реших пак да пробвам - е хеле тръгна тоя Блутут.
Днес цял ден не искаше, а след 3.5 часа почивка си заработи все едно нищо не е било...

Ще се дебнем явно :-)

Лека
« Последна редакция: Май 10, 2020, 09:52:06 pm от mancho »
XCEED, 1.4 T-GDI, LX, MT

Боби61

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 81
Re: Kia Ceed III мнения, впечатления и други
« Отговор #61 -: Май 11, 2020, 12:29:19 pm »
99% от случаите с подобни проблеми /и не само с мултимедията/, се оправят като се разкачи акумулатора за 2-3 минути.
Това е един вид рестарт на компютъра.
« Последна редакция: Май 11, 2020, 05:35:00 pm от Боби61 »
Kia Cee'd SW I (facelift 2009) 1.4, 109 Hp Bifuel

mancho

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 96
Re: Kia Ceed III мнения, впечатления и други
« Отговор #62 -: Май 11, 2020, 01:39:58 pm »
99% от случаите с подобни проблеми /и не само с мултимедията/, се оправят като се разкачи акумолатора за 2-3 минути.
Това е един вид рестарт на компютъра.

Ще я водя в КМБ до края на месеца... да погледнат, може някое обновяване на софта да е налично... моя е от 06.2019.
XCEED, 1.4 T-GDI, LX, MT

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: Kia Ceed III мнения, впечатления и други
« Отговор #63 -: Май 12, 2020, 09:24:51 am »
Ъпгрейда е  на софтуера на мултимедията, а не на блутута. При мен се появяваше грешка при свързването и непознато устройство, след като разкачих акумулатора за 10 мин. всичко тръгна

mancho

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 96
Re: Kia Ceed III мнения, впечатления и други
« Отговор #64 -: Май 31, 2020, 11:00:41 am »
Здравейте колеги, поради тези пусти ограничителни мерки, все още съм на под 5х. км. пробег. Все пак, започнаха да ми се въртят идеи за други джанти. В зависимост от нивото на оборудване, XCEED е с 205/60/16 (6.5х16, ЕТ 40), и с 235/45/18 (7.5x18, ET 45); аз съм с първите. Насочил съм се към 215/55/17 (7х17, ЕТ 45). Целта ми е да "повдигна" леко колата, да запазя донякъде дебелината на балона, да са по широки гумите, да избегна прекалените разходи за 18 цолови джанти/гуми. След проверки и четене по wheel-size.com, borbet.de, autec-wheels.de, достигнах до заключението, че размера към който съм се насочил е подходящ и ще пасне. Диаметърът на 17 цоловите гуми/джанти е на практика същия като на стоковите 18 цола (-1мм.). Насочил съм се към тези джанти: https://autec-wheels.de/en/design-program/type-i-ionik-black-matt-polished.html - размера е 7х17, ЕТ 45, 5х 114.3, 67.1; за летни, гумите ще търся после. Ходих, мерих джантите на колата - стават/пасват и прилично изглеждат. Наясно съм с негативите -  по-голям разход на гориво, шум, нестабилност...
От тук ми започват въпросите:
1. Освен върху скоростта на скоростомер/реална скорост и разхода на гориво по борд компютър, смяната на джантите би ли се отразило на други електроники - ABS, ESP, следенето на налягането на гумите (няма датчици, със следене на оборотите на колелото е), системи за следене на лентата, и други които не се сещам...
2. Следва ли да се правят "технически" настройки и някакво "въвеждане" на новите данни за гумите в системите на автомобила.. в КМБ разбира се.
3. Тази евентуална смяна на гумите/джантите отразява ли се/нарушава ли гаранцията на автомобила. За мен би следвало да не, но има ли някой, който има пряк поглед и се е сблъсквал с това лично.
4. Всичко друго, което смятате за важно.

Ще се радвам да ме ориентирате и насочите.

Лека и безаварийна, поздрави на всички.

П.П - Да допълня - в официалния каталог с аксесоари на XCEED, присъстват и 2-3 модела/цветове 18 цолови джанти.
« Последна редакция: Май 31, 2020, 02:08:45 pm от mancho »
XCEED, 1.4 T-GDI, LX, MT

Thor

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 146
Re: Kia Ceed III мнения, впечатления и други
« Отговор #65 -: Юни 02, 2020, 09:44:32 pm »
Привет,

Когато избирах ''наследницата'' на Каренс-а тествах XCEED, 1.4 Т-GDI ''обут'' със зимни гуми качени на 18''-ки и един 1.6 CRDI отново със зимни гуми, но на 17''-ки:
 - комфорт - между 17-ки и 18-ки разлика не усетих - стегнато окачване на нова кола;
 - стабилност - колкото по-широка стъпка, толкова по-стабилна кола, т.е. при всички случаи колата ти ще е по-стабилна с по-големия размер джанти (особено лятото, когато обикновено караш по-динамично);
 - шум при движение - тук е обратна пропорцията - по-голям размер на джантата при еднакви гуми обикновено е по-шумен ..... минимално, но просто е по-шумен (чиста физика);
 - разход - теоретично по-голямата джанта води и до по-голям разход (отново физика), но пак говорим за минимални и пренебрежими разлики;
 - чисто субективно, но е възможно колата да ти се стори леко по-мудна или не толкова ''отзивчива'', когато искаш да ускориш по-рязко - отново минимални разлики;
 - най-големият плюс за мен на по-големите джанти е чисто естетичен - промяната в ''стойката'' на колата някакси я ''завършва'' и ''отваря''.

Оригиналните 18''-ки на XCEED придават съвсем различен вид на колата и много радват окото, така че глас за такъв комплект.

Относно гумите следвам едно просто правило - 2 комплекта джанти;
 - летните максималният размер за модела - просто да сложиш под калник проектиран за 18''-а гума 16''-ка ..... стой някакси ''празно'';
 - зимните един размер по-малки.

Пример с ProCeed-та ми - летни 18'' и зимни 17''. Доволен!

Успех!

mancho

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 96
Re: Kia Ceed III мнения, впечатления и други
« Отговор #66 -: Юни 06, 2020, 10:54:31 pm »
So far, so good
 yahoo
XCEED, 1.4 T-GDI, LX, MT

Thor

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 146
Re: Kia Ceed III мнения, впечатления и други
« Отговор #67 -: Юни 07, 2020, 12:09:20 pm »
So far, so good
 yahoo

17"-ки? Честито! Много добре стоят.  ok

П.П. Много прашна тази кола  :P

mancho

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 96
Re: Kia Ceed III мнения, впечатления и други
« Отговор #68 -: Юни 07, 2020, 01:41:39 pm »

[/quote]
П.П. Много прашна тази кола  :P
[/quote]

За 7 мес. 2 пъти съм я мил... стига толкова... А и малко Сахарски синдром ;-)
XCEED, 1.4 T-GDI, LX, MT

prokalnatiq

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: Kia Ceed III мнения, впечатления и други
« Отговор #69 -: Юли 09, 2020, 09:21:21 am »
Здравейте,
От скоро съм собственик на Kia Xceed 1.4Т автоматик(взета на 2000км). Вчера ми беше първоро пътуване по-голямо пътуване. Основно по магистрала, скорост 120-130 и среден разход 7, като съм карал супер плавно и не съм надвишавал 130. Колата беше напълно празна (само аз), по описанията по-горе ми се струва супер много (както и спрямо заводския разход). Не ми се мисли ако карам с 140-50 и е натоварена с багаж и хора. Това може ли да се дължи на това, че още не е разработена?

Благодаря предварително!

mancho

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 96
Re: Kia Ceed III мнения, впечатления и други
« Отговор #70 -: Юли 10, 2020, 11:31:07 am »
Здравейте,
От скоро съм собственик на Kia Xceed 1.4Т автоматик(взета на 2000км). Вчера ми беше първоро пътуване по-голямо пътуване. Основно по магистрала, скорост 120-130 и среден разход 7, като съм карал супер плавно и не съм надвишавал 130. Колата беше напълно празна (само аз), по описанията по-горе ми се струва супер много (както и спрямо заводския разход). Не ми се мисли ако карам с 140-50 и е натоварена с багаж и хора. Това може ли да се дължи на това, че още не е разработена?

Благодаря предварително!
Здравей колега, ако трябва да отговоря директно на въпроса ти – ами не, по – скоро не, толкова си харчи (макар и моята да е с ръчна скоростна кутия).
Един човек в квартала има Сиид 1.4 т автоматик – според него за една година – основно извънградско я карал – 7/100.
До скоро карах автомобил с голям бензинов двигател и сега вече разбирам наистина какво означава „малките моторчета много горят като ги настъпваш“ – всяко напъване за изпреварване и малко по-продължително нагорнище веднага качва средния разход на пътуването с разхода с 0.1 – 0.2/100. Много зависи от десния крак. Данните по-долу са по борд компютър, по километраж и с климатик: Например: София – Бургас – от адрес до адрес – 6.5/100, като имам - София градско 7-8 км., по магистралата 135-140 км/ч, после 90 км/ч (около Чирпан 35-те километра), после влязох излязох в Стара Загора – 15-на км., после по магистралата 140-150 км/ч и 7-8 км градско в Бургас (късно вечерта). В колата – двама човека с два средни куфара. В същото време – Бургас – Ахтопол – Бургас – 5.1/100 – 2 човека, 2 куфара, но трафика е в колона, постоянна скорост 75-80 км/ч рядко караш на нещо различно от 5-та, 6-та предавка – общо взето пенсионерско бавничко.
Шумен – Варна – Шумен – само аз в колата – по магистралата 150 км/ч – 7.0/100 с климатик (с 10-на км градско).
Гумите са 215/55/17.
Т.е. слагаш 0.1-0.2 /100 отгоре за 18-цоловите гуми/джанти (предполагам), 0.2-0.3 заради автоматика (макар че, по каталог го дават по-икономичен от МТ) и ето ти ги 7/100.
Още като съвсем нова, по Коледа – първите 1,500 км - София – Добрич – Бургас – София – пълна до горе с хора и багаж – 5.7/100 – супер пенсионерско каране (все пак, разработваме я :-)), гуми 205/60/16.
Колата е вече на 7,000 км – не ми е направило впечатление да има разлика в разхода на гориво. Освен това, имам леко усещане, че реалния разход е около 0.2 – 0.3 над този по борд. Разход в София – около 9-10/100. Средния разход по борд компютър до момента (не занулявам показанията) е 6.7/100.
Лека и безаварийна, поздрави
XCEED, 1.4 T-GDI, LX, MT

prokalnatiq

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: Kia Ceed III мнения, впечатления и други
« Отговор #71 -: Юли 10, 2020, 12:21:56 pm »
Здравей, много благодаря за изчерпателния отгоров.
Честно казано ако наистина остане такъв разхода ще бъда леко разочарован. Въпреки, че супер много ми харесва колата.
Този разход от 7л ми го даде даже и без климатик. Реално ако сме 4 човека в колата с багаж и климатик и скорост 140-50км ще очаквам 9-10л/100км.
Бях на тестдрайв на същата но 1,6 - 204кс. На нея средния разход (и то градско) беше 8.5л, нещо нелогично ми звучи.
Старата ми кола беше Ситроен ксара 1.4 - 75кс. По магистралата 130-40 ми даваше 6.5-7 с климатик.
Странното е, че нали имаше нова директива за определяне на разхода на гориво (от производителите), като стана по-реален, явно обаче не е много така.

Поздрави!

mancho

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 96
Re: Kia Ceed III мнения, впечатления и други
« Отговор #72 -: Юли 10, 2020, 03:45:55 pm »
Здравей, много благодаря за изчерпателния отгоров.
Честно казано ако наистина остане такъв разхода ще бъда леко разочарован. Въпреки, че супер много ми харесва колата.
Този разход от 7л ми го даде даже и без климатик. Реално ако сме 4 човека в колата с багаж и климатик и скорост 140-50км ще очаквам 9-10л/100км.
Бях на тестдрайв на същата но 1,6 - 204кс. На нея средния разход (и то градско) беше 8.5л, нещо нелогично ми звучи.
Старата ми кола беше Ситроен ксара 1.4 - 75кс. По магистралата 130-40 ми даваше 6.5-7 с климатик.
Странното е, че нали имаше нова директива за определяне на разхода на гориво (от производителите), като стана по-реален, явно обаче не е много така.

Поздрави!

Чак 9-10 не вярвам... по-скоро около 7-7.5... На 1.6 - 8.5/100 градско - не вярвам - освен ако не е Цариградско - Ал. Малинов, Околовръстното, България .
https://www.spritmonitor.de/en/overview/23-Kia/1774-XCeed.html?fueltype=2&power_s=135&power_e=145&gearing=2&powerunit=2

А и си чел предполагам, че Киа/Хюндай не са най-икономичните двигатели в света. По тестовете все са с 5-7% по "пийващи" спрямо конкурентите. Колата е 6+, свиркай си.
« Последна редакция: Юли 10, 2020, 03:51:24 pm от mancho »
XCEED, 1.4 T-GDI, LX, MT

mancho

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 96
Re: Kia Ceed III мнения, впечатления и други
« Отговор #73 -: Юли 12, 2020, 01:18:49 am »
Здравей, много благодаря за изчерпателния отгоров.
Честно казано ако наистина остане такъв разхода ще бъда леко разочарован. Въпреки, че супер много ми харесва колата.
Този разход от 7л ми го даде даже и без климатик. Реално ако сме 4 човека в колата с багаж и климатик и скорост 140-50км ще очаквам 9-10л/100км.
Бях на тестдрайв на същата но 1,6 - 204кс. На нея средния разход (и то градско) беше 8.5л, нещо нелогично ми звучи.
Старата ми кола беше Ситроен ксара 1.4 - 75кс. По магистралата 130-40 ми даваше 6.5-7 с климатик.
Странното е, че нали имаше нова директива за определяне на разхода на гориво (от производителите), като стана по-реален, явно обаче не е много така.

Поздрави!

Чак 9-10 не вярвам... по-скоро около 7-7.5... На 1.6 - 8.5/100 градско - не вярвам - освен ако не е Цариградско - Ал. Малинов, Околовръстното, България .
https://www.spritmonitor.de/en/overview/23-Kia/1774-XCeed.html?fueltype=2&power_s=135&power_e=145&gearing=2&powerunit=2

А и си чел предполагам, че Киа/Хюндай не са най-икономичните двигатели в света. По тестовете все са с 5-7% по "пийващи" спрямо конкурентите. Колата е 6+, свиркай си.
Газпром преди В. Търново - Добрич, 3+1 човека, пълен багажник, клима, 5.5/100 по борд компютър - driving info:
« Последна редакция: Юли 12, 2020, 01:20:31 am от mancho »
XCEED, 1.4 T-GDI, LX, MT

mancho

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 96
Re: Kia Ceed III мнения, впечатления и други
« Отговор #74 -: Ноември 04, 2020, 08:30:44 pm »
Здравейте, минах първо сервизно обслужване - 13,500 км. направих - 1 год. На практика включва само масло и маслен филтър.
Накарах ги да проверят и въздушния филтър дали е за смяна - симпатяги - взеха ми 6 лв. за проверката :-); поне не беше за смяна :-).
Отделно направих проверка за сходимост - правя си такава прафилактично веднъж годишно за всички коли, които съм имал до момента.

Предложиха ми 3 масла:
1) Оригинално КИА - туби от 1л. (по думи на приемчика го предлагали от скоро - от 2-3 месеца).
2) Шел - туба - не разбрах дали 5л. или по 1л.
Цената и на двете била една и съща - и е 6 лв./литър по-висока цена от тази на Шел варел.
3) Шел варел.
Предпочетох Оригинално - Сипали са ми 4 л. - литъра е 30 лв. (с отстъпка 8% с КИА карта - 4л. са 108 лв.). Оставили са 4-те празни 1л. тубички в багажника.
Смяната на масло и маслен филтър - труд - 0.7 часа - 42 лв.
Филтър - 18 лв. (с отстъпката).
Сходимост - труд - 1.2 часа - 72 лв.

това е, лека

« Последна редакция: Ноември 04, 2020, 09:12:11 pm от mancho »
XCEED, 1.4 T-GDI, LX, MT