Автор Тема: Kia Ceed III мнения, впечатления и други  (Прочетена 65374 пъти)

Scream23

  • Новак
  • *
  • Публикации: 15
  • Kia Ceed III Sportswagon 1.6 CRDi (136 hp)
Re: Kia Ceed III мнения, впечатления и други
« Отговор #45 -: Ноември 21, 2019, 01:35:55 pm »
Здравейте, киата мина 2ро сервизно обслужване на 40 хил. км и вече от около 1200 км не прекъсва, не придърпва и не гасне. Направиха ъпгрейд на софтуера и засега проблема е изчистен. Даже след операцията колата сякаш почна да върви повече. Реагира на педала на газта по-рязко. Засега съм много доволен!

Спортидж2005

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 199
Re: Kia Ceed III мнения, впечатления и други
« Отговор #46 -: Ноември 21, 2019, 05:02:27 pm »
Да, и на мен ми предложиха датчиците за 400 лева, стоманени джанти за 150 броя и лети от 360 за брой  - 16ки. Не знам дали е ок да се кара без датчици. Без датчици инвестицията си струва.
Иначе минах вече 2000 хил км. и колата не дава никакви бъгове :Д. Перфектна е. :)
Че кога успя да навъртиш 2 милиона километра :o

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: Kia Ceed III мнения, впечатления и други
« Отговор #47 -: Ноември 23, 2019, 02:37:04 pm »
Сигурно е изминал 200 хиляди, ама е добавил нула повече :) Но пак, за кола, която е излязла преди 5 месеца на пазара, да ѝ навъртиш 200 хиляди, е велико постижение :)

Scream23

  • Новак
  • *
  • Публикации: 15
  • Kia Ceed III Sportswagon 1.6 CRDi (136 hp)
Re: Kia Ceed III мнения, впечатления и други
« Отговор #48 -: Ноември 26, 2019, 02:56:11 pm »
Един тъп въпрос. Някой може ли да ми каже как се включва подгрева на страничните огледала? С кой от двата бутона?

Боби61

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 81
Re: Kia Ceed III мнения, впечатления и други
« Отговор #49 -: Ноември 26, 2019, 05:52:48 pm »
Включват се с нагревателя на задното стъкло.
Kia Cee'd SW I (facelift 2009) 1.4, 109 Hp Bifuel

mancho

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 96
Re: Kia Ceed III мнения, впечатления и други
« Отговор #50 -: Ноември 26, 2019, 09:11:33 pm »
Здравейте колеги,
Доколкото се ориентирах - има 3 вида индикатори (символа/картинки) на таблото за коланите на задната седалка - а) "Празна седалка" (когато няма никой); б) "Запасано човече" (светещо) - когато има някой на седалката, но не е закопчан колана, и в) "Запасано човече" (загаснало), когато се закопчае колана.
На таблото, след запалване на двигателя  - докато тече system check - се появяват три "Запасани човечета". След приключване на чека, за външните две седалки остава символа "Празна седалка", докато за средното място остава символа "Запасано човече". (И трите места/седлаки са празни).
Пробвах - сядах, ставах, слагах колан с двете външни задни седалки - за тях индикаторите изглежда работят както се очаква по логика: Празна седалка - Запасано човече (светещо) - Запасано човече (загаснало) (поне за момента са ми такива впечатленията).
Не се чува включва никаква звукова индикация при потегляне.
Не съм возил до момента пътник на средната задна седалка - не знам как би се държала системата ако има пътник.
Според дилъра, средната седалка няма датчик за незакопчан колан, но има идикатор на таблото, за да ти напомня....

При вас как се сържат тези индикатори/датчици?  %)

Дали има значение - средния колан "закачен" ли е за помощната ключалка, или е прибран целия нагоре?

Лека на всички.
XCEED, 1.4 T-GDI, LX, MT

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Kia Ceed III мнения, впечатления и други
« Отговор #51 -: Ноември 27, 2019, 06:13:21 am »
Звуково и визуално има само за предните седалки. Визуално индикация за задните, като те се индексират (светват) при всяко потегляне на автомобила

mitaka_t

  • Новак
  • *
  • Публикации: 6
  • KIA Ceed III SW GT-Line (1.4 T-GDI, 7DCT)
Re: Kia Ceed III мнения, впечатления и други
« Отговор #52 -: Ноември 27, 2019, 08:25:43 am »
....
 
Не съм возил до момента пътник на средната задна седалка - не знам как би се държала системата ако има пътник.
Според дилъра, средната седалка няма датчик за незакопчан колан, но има идикатор на таблото, за да ти напомня....

При вас как се сържат тези индикатори/датчици?  %)

Дали има значение - средния колан "закачен" ли е за помощната ключалка, или е прибран целия нагоре?

Лека на всички.

При мен е по абсолютно същия начин. Не съм питал дилъра, но предположих че е точно така както са ти казали, понеже след потегляне няма последваща звукова сигнализация, за разлика от страничните седалки. Пък и жената се вози постоянно отзад с детето и понякога се налага да седне за момент в средата и не пищи за незакопчан колан.

Звуково и визуално има само за предните седалки. Визуално индикация за задните, като те се индексират (светват) при всяко потегляне на автомобила

Не е така. Има звукова индикация и за лява и дясна задни седалки. Както казах по-горе, за сега жената се вози само на задните седалки с детето и веднага се разпищява ако не е закопчала колана или го разкопчaе за момент в движение, за да се премести на средната седалка.
... вариант е в по-ниските нива на оборудване звуковата индикация да липсва, но ме съмнява...
« Последна редакция: Ноември 27, 2019, 10:01:44 am от mitaka_t »
Миг невнимание и после - цял живот мъртъв!
Don't drink and drive.... че мое се разлее...

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Kia Ceed III мнения, впечатления и други
« Отговор #53 -: Ноември 27, 2019, 05:11:40 pm »
Сега си спомних, че моите ги изключих отзад rofl

mancho

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 96
Re: Kia Ceed III мнения, впечатления и други
« Отговор #54 -: Ноември 28, 2019, 08:36:17 pm »
Благодаря за разясненията.
XCEED, 1.4 T-GDI, LX, MT

mancho

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 96
Re: Kia Ceed III мнения, впечатления и други
« Отговор #55 -: Декември 22, 2019, 08:44:37 pm »
Здравейте, да споделя малко впечатления за разхода на гориво на  Xceed-a. Софийско градско - включително сутрин 07:45-08:10 - около 5 км.  (водя детето на училище) - разход по борд компютър - 9.6л./100. - общо съм изминал 370 км градско за 1.5 месеца. Днес, първо извънградско - София - Добрич по Хемус - по магистралата около 125- 130 км/ час, плавно шофиране, спазване на ограниченията извън магистралата, без тежък трафик, 3+1 човека, пълен багажник и куфари зад предните седалки... разход по борд компютър - 5.2л./100, което е 0.2л./100 под разхода по книжка. Чак се чудя вярно ли е. Колата в момента е на около 900км. Зареждам 95 на Еко на Пражка пролет.
Весели празници на всички.
« Последна редакция: Декември 22, 2019, 10:07:13 pm от mancho »
XCEED, 1.4 T-GDI, LX, MT

mancho

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 96
Re: Kia Ceed III мнения, впечатления и други
« Отговор #56 -: Декември 25, 2019, 08:22:17 pm »
Още малко да допълня. Днес след 20-на км. из Добрич, след това Добрич - Бургас (170км ), и 15-на км. в Бургас, среден разход по борд компютър за днес бе 5.5/100. Пътните условия бяха същите - плавно шофиране без кой знае колко трафик, малко повечко багаж - от подаръци и хапването при тъщата. Леко грубо засичане пълно-пълно пак  показва около 5.6-5.7. За момента не мога да бъда недоволен.
Поздрави.
XCEED, 1.4 T-GDI, LX, MT

stanetzz

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
  • peugeot 406 2.0HDI 110 , KIA CEED SW 1.4T/2019
Re: Kia Ceed III мнения, впечатления и други
« Отговор #57 -: Март 15, 2020, 08:26:34 pm »
Пак за датчиците за налягане на гумите на Сийд-3 2019. ОЕМ номер 52940J7000.
Купени от Алиекспрес за 40$ четирите (разбира се, не оригинални) , монтирани преди няколко дни, при смяната на зимните гуми. Работят си, отчитат правилно.
Системата си ги разпозна веднага, без съобщения за грешки и лампички по таблото. Пускам линк към магазина в Алиекспрес, от който са купени. Надявам се, че няма да бъде счетено за реклама на някого, намиращ се на другия край на Земята, а за полезна информация:
https://www.aliexpress.com/item/4000239798106.html

master_c0de

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Re: Kia Ceed III мнения, впечатления и други
« Отговор #58 -: Май 01, 2020, 08:49:56 pm »
Здравейте, някой монтирал ли е напречни греди на сийд-а (хечбек). По сайтовете продават греди, които са съвместими със ceed 1ва и 2ра генерация, но не дават гаранция дали са съвместими с 3та.

mancho

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 96
Re: Kia Ceed III мнения, впечатления и други
« Отговор #59 -: Май 02, 2020, 10:04:13 am »
Здравей, относно гредите - отговора не е еднозачен - да или не - има значение моделна година, комби или хечбек или просийд, със или без стъклен покрив. За да се ориентираш, влез на www.thule.com и на https://www.mobisparts.eu/de_de/custom/mobis_accessories_db/carmodels.php?brand=k и се ориентирай по part номера. Например, за XCEED (бях се меракандисал да си купувам, после се отказах) по part номер излизат същите като за комби, но никой (освен КМБ) не искаха да ми продават, даже и тези продаващи thule, защото ги нямаше в официалните ценови листи на производителите. Виждам за сийд III има инфо.
Поздрави
« Последна редакция: Май 02, 2020, 08:56:34 pm от mancho »
XCEED, 1.4 T-GDI, LX, MT