Автор Тема: Въпрос от новодошъл тук  (Прочетена 2580 пъти)

marianski_80

  • Новак
  • *
  • Публикации: 6
Въпрос от новодошъл тук
« -: Февруари 09, 2019, 11:20:51 am »
Колеги здравейте искам да ви попитам понеже съм се спрял на Сиид след 2013г. какво да търся като двигател, екстри, издръжливост и т.н. От Киа дилър ли да търся? Всеки съвет ще ми е от помощ. Благодаря предварително

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: Въпрос от новодошъл тук
« Отговор #1 -: Февруари 09, 2019, 10:41:34 pm »
Привет! Аз купих моята на 30 К от Итерлийз . В момента имат 4 https://store.interlease.bg/c/leki-avtomobili Моята е GDI мотор. След като я купих разбрах, че АГУ на този мотор не е изгодно да се монтира. В КМБ също излизат хубави оферти. Зависи колко по-нова кола искате. Това ми е втора кола,която купувам върната от лизинг в гаранция. Не бих рискувал от автокъща вкарана от Италия

marianski_80

  • Новак
  • *
  • Публикации: 6
Re: Въпрос от новодошъл тук
« Отговор #2 -: Февруари 10, 2019, 01:52:57 am »
Втора употреба ще гледам.

infamousNXT

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Re: Въпрос от новодошъл тук
« Отговор #3 -: Февруари 11, 2019, 11:09:50 am »
Здрасти. Продавам моята Киа ПроСийд, 2013г, 94 000км, в гаранция е още, 1.4 бензин 100 коня, последно обслужвана преди 800км, чисто нови летни гуми на лети джанти. Имам и комплект джанти стоманени без гуми на тях. Ако имаш интерес пиши на лично за снимки и повече информация.

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: Въпрос от новодошъл тук
« Отговор #4 -: Февруари 11, 2019, 03:56:55 pm »
Втора употреба ще гледам.
КМБ имат доста автомобили втора ръка, а Интерлийз, ако идете на линка ше видите какво имат и в момента
А какво да гледате? Ами, на тези автомобили няма какво да им се гледа, защото все още са в гаранция :) На моята освен един колан,който се беше прецакал, в КМБ го смениха по гаранция, нищо друго не ѝ се е повредило до момента :) Предполагам, че и от чужбина да я вземете гаранцията ѝ важи и тук.
« Последна редакция: Февруари 11, 2019, 04:02:00 pm от bbbisser »

bat_zdravko

  • Новак
  • *
  • Публикации: 30
Re: Въпрос от новодошъл тук
« Отговор #5 -: Февруари 12, 2019, 12:23:34 pm »
Колеги здравейте искам да ви попитам понеже съм се спрял на Сиид след 2013г. какво да търся като двигател, екстри, издръжливост и т.н. От Киа дилър ли да търся? Всеки съвет ще ми е от помощ. Благодаря предварително

Всеки си има приоритети и страхове - аз купих моята от автокъща в Перник, "нов внос" от Италия и с ремонтите (в КМБ) ми излезе по-евтино от същата, но купена от дилър. Това е и с комплект чисто нови летни гуми Кумхо  8-)
Вярно, че като избирах гледах доста и може би е на късмет, но правих само бутало и втулки на рейката, което май им е фабричен проблем, както и на Тойота Аурис например (рейката е TRW и се монтира на много модели).

marianski_80

  • Новак
  • *
  • Публикации: 6
Re: Въпрос от новодошъл тук
« Отговор #6 -: Февруари 12, 2019, 04:17:52 pm »
Благодаря колеги
Гледам в КМБ ама много пошло от към оферти.
А като екстри коя е най удобна екстра в тези колици?

mironski

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 84
Re: Въпрос от новодошъл тук
« Отговор #7 -: Февруари 12, 2019, 09:52:49 pm »
Блутуут. Отопление на седалището. Хроматично огледало. И т.н.
Това не е експертно мнение. Всичко е на Ваша отговорност!

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: Въпрос от новодошъл тук
« Отговор #8 -: Февруари 13, 2019, 09:30:50 pm »
Като цяло, малко с е продават Ceed 2012 -2017. Колкото по-високо е нивото на оборудване, толкова по-скъпа ще е. Колкото по-слаб двигате,, толкова по-евтина. Ама пък друго е да караш по-мощна кола. Моята е GDI 135 и плащах до миналата година 365 лв. данък. Аз и не виждам много, поне във форума, да има хора с този двигател. Всеки път, когато отида в КМБ  ми казват, че няма на толкова километри, като моето, друга GDI.
Мога да ти кажа колко струват  нещата, които съм сменил: предни дискове и накладки 660 лв. и свещи 190 лв. Смяна на масло в КМБ е около 130  -  150 лв

marianski_80

  • Новак
  • *
  • Публикации: 6
Re: Въпрос от новодошъл тук
« Отговор #9 -: Февруари 14, 2019, 03:46:05 pm »
Верно няма много обяви за тези коли. Само в мобиле гледам некви таксита продават :(
Ще следя в КМБ или Интерлийз