Модели автомобили > Ceed, ProCeed, Ceed SW

Двигателят изстива бързо.

(1/4) > >>

donescamillo:

Здравейте,

Колата вдигаше температура бавно и я губеше бързо, затова и смених термостата (с оригинален от Киа, 40.07 лв).
Сега наблюдавам следното: Има промяна, но пак двигателят изстива, въпреки че не толкова много.
Примерно от Перник до София, преди Владая температурата е 5 квадрата на индикатора, което е по-малко от средата на индикатора, повече не се вдига, а дотам карам с доста газ да кача баира. Не знам дали температурата трябва да е повече. Парното е ОК.
Пускам колата по нанадолнището, на скорост, без да подавам газ. Температурата пада с 1-2 квадратчета, тоест става на 3-4. Преди да сменя термостата температурата падаше до едно квадратче.
Въпросите ми към вас колеги са два:

1. При загрят двигател колко квадратчета трябва да се показват на температурния индикатор? Така както е разграфен от 50 до 10, по средата би трябвало да е 75, но никога не стига до там.
2. Нормално ли е температурата да пада с по едно-две квадратчета когато карам по инерция надолу и на скорост? Предполагам да защото двигателят де факто не изгаря гориво, но не съм сигурен.

Благодаря

justalittlesign:
На Дачията датчикът стигаше 4 черти ( 90 градуса) и  падаше после на 2 черти. Още, докато беше нова го правеше това. В сервиз на  АА ми обясниха, че датчикът  бил на не знам си на какво място и при студено време се охлаждал в повече :)
Смятам, че в нанадолнище е съвсем нормално да пада с една чертичка. Обтичането е много голямо при спускане.

Митето:
Дизел или бензин?

donescamillo:
Дизел, 115 к.с.

Митето:

--- Цитат на: donescamillo в Февруари 14, 2019, 06:49:03 pm ---Дизел, 115 к.с.

--- Край на цитат ---
Дизела на място не топли music

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия