Автор Тема: Проблем при осветлението на багажника  (Прочетена 1546 пъти)

Xlay

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Проблем при осветлението на багажника
« -: Февруари 17, 2019, 02:08:21 pm »
Здравейте!

От половин година съм собственик на Kia C'eed SW 1.6 бензин 2016 г. и съм изключително доволен от автомобила. Преди няколко дни забелязах проблем при осветлението на багажника. Плафонът в багажника не светва. Предположих, че е изгоряла крушката, но забелязах, че когато се отваря багажника и осветлението в купето е вече изгаснало, то не светва повторно, а преди появата на проблема светваше и държеше светнато до затваряне на багажника. Огледах за прекъсвач, който присъства на всяка врата за осветлението, но не открих такъв. При таблото с бушони открих иконка изобразяваща автомобил с отворен багажник и в опътването на автомобила обяснението на тази иконка е "T/GATE OPEN - Реле на врата на багажник".

Къде може да е проблемът с осветлението на багажника?
Моля за съвет.

Благодаря!

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: Проблем при осветлението на багажника
« Отговор #1 -: Февруари 17, 2019, 07:26:46 pm »
Колата ви е в гаранция! Що се мъчите, а не я закарате в КМБ?

Xlay

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Re: Проблем при осветлението на багажника
« Отговор #2 -: Февруари 17, 2019, 10:57:52 pm »
Колата ви е в гаранция! Що се мъчите, а не я закарате в КМБ?
Защото не вярвам на загубените немски сервизи. Ако си бях в родната България, нямаше да пиша за проблема. Но ако не получа в близко бъдеще насоки, за да се справя сам, ще се наложи да я закарам в сервиза на Киа и да се моля да не я повредят повече отколкото е в момента. Все пак, благодаря!  ;D

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: Проблем при осветлението на багажника
« Отговор #3 -: Февруари 24, 2019, 01:25:32 pm »
Патил ли сте си с автомобил в гаранция от германски сервиз? 

pepihan

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 62
  • 1.6 CRDI SW
Re: Проблем при осветлението на багажника
« Отговор #4 -: Март 06, 2019, 09:17:00 am »
Колега, прекъсвача за осветлението на багажника се намира в самата ключалка на вратата. Ако ти се разглобява, ако не виж първо за прекъснат кабел при прехода от тавана към вратата (малко вероятно). Успех