Автор Тема: 1.6 GDI на LPG  (Прочетена 5756 пъти)

ivanivan

  • Новак
  • *
  • Публикации: 7
1.6 GDI на LPG
« -: Март 02, 2019, 11:38:02 am »
Здравейте!Някои има ли информация относно kia ceed/pro(2013+) 1.6 gdi на lpg?Знам че струва около 2000 лева и 20% е бензин 80 %газ от разхода. Интерисуваме дали е сполучлив този двугател на газ,трядва ли нещо да се сменя често?някои ако има информация моля споделете.Благодаря!

kirilrz

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 214
  • още има да се учи
Re: 1.6 GDI на LPG
« Отговор #1 -: Март 03, 2019, 03:45:59 am »
Здрасти и Честита Баба Марта.За хубаво LPG най добре в оторизирания сервиз на марката щото там си знаят параметрите за настройки на газовото.Какво имам в предвид ли?
LPG е инсталация и съвкупност от части и уреди които трябва да са в синхрон и да работят добре за да нямаш проблем с Палене,превключване от бензин/газ и обратно да няма придърпване при вървене и т.н. а това се постига с прецизна настройка и правилните части и уреди.Иначе всички двигатели стават за газ въпроса е в синхрона и точните части.
Сега ще се помъча да ти го обясня така че да го разбереш правилно.Слагат ти  най хубавото  газово комплект BRC както казваш за 2000лв ама за да си сложат по-голяма печалба примерно вместо оригиналния софтуер ти слагат български и синхрона ти с "Хардуера"го няма.Или пък да ти сложат изпарител за 90 коня а колата да е 136 и чакай после мощност.трябва да е в доказан сервиз където настройването  на газовото да стане прецизно и да не се усеща че има газ а и да харчи почти като на бензин  +/- 1 л. разлика.другото което е зимата колата ще пали на бензин автоматично и трябва да стигне определена температура за превключи на газ т.е ти губиш едно 2 километра докато загрее и караш на бензин.ако ще караш на газ едно 20-25 километра без спиране  да кажем всеки ден си заслужава да и се избият парите.При палене и гасене през 2-3 километра не си заслужава Газово или пък когато е по- топло зимата т.е. темп.е над 0- 2;3 градуса да палиш само на газ
да имаш девствена жена и девствена кола е най хубавото нещо на света :-)

kirilrz

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 214
  • още има да се учи
Re: 1.6 GDI на LPG
« Отговор #2 -: Март 03, 2019, 09:07:13 am »
Забравих да те питам колко коня е колата.ако е 115 или повече слагането на газово няма да се отрази кой знае колко на мощността обаче ако е 90 коня и с газово макар и прецизна настройка при натоварване с повече хора   на колата ще "клекне" т.е. пада мощността и става тромава колкото и прецизно и качествено да е настроено газовото и ако пуснеш и климатика лятото колата тотално ще клекне защото газта е доста по-слабо гориво а оттам и ди амиката на колата
да имаш девствена жена и девствена кола е най хубавото нещо на света :-)

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: 1.6 GDI на LPG
« Отговор #3 -: Март 03, 2019, 09:27:38 pm »
Аз съм с този двигател -  135 коня е. Не е на сметка!Този двигател не може да работи само на газ. Всяко четвърто впръскване е на бензин. В КМБ, защото моята е в гаранция, ми искат 2850 лв, плюс 250 ако искам зареждачката да е до капачката за бензина. И спестяване от 1, 50 на 100, дори и при моите 35-40К, които правя годишно не са на сметка. За газ е трябвало да гледате кола с MPI или CVVT двигател. Няколко пъти съм повдигал темата и тук, и в групата, но не съм получавал отговори,които да ме накарат да сложа газ. Нищо, че до сега съм карал само коли с АГУ. Попадах на разни сайтове на сервизи,които слагали уж на двигатели с впръскване АГУ. Днес някой от форума ми е отговорил на моя въпрос, но това,което праща като линкове, не ми дава ниаква увереност http://www.kia-bg.com/smf/index.php/topic,4740.msg42528.html#msg42528  .
« Последна редакция: Март 03, 2019, 11:03:09 pm от bbbisser »

kirilrz

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 214
  • още има да се учи
Re: 1.6 GDI на LPG
« Отговор #4 -: Март 04, 2019, 08:38:12 am »
Аз съм с този двигател -  135 коня е. Не е на сметка!Този двигател не може да работи само на газ. Всяко четвърто впръскване е на бензин. В КМБ, защото моята е в гаранция, ми искат 2850 лв, плюс 250 ако искам зареждачката да е до капачката за бензина. И спестяване от 1, 50 на 100, дори и при моите 35-40К, които правя годишно не са на сметка. За газ е трябвало да гледате кола с MPI или CVVT двигател. Няколко пъти съм повдигал темата и тук, и в групата, но не съм получавал отговори,които да ме накарат да сложа газ. Нищо, че до сега съм карал само коли с АГУ. Попадах на разни сайтове на сервизи,които слагали уж на двигатели с впръскване АГУ. Днес някой от форума ми е отговорил на моя въпрос, но това,което праща като линкове, не ми дава ниаква увереност http://www.kia-bg.com/smf/index.php/topic,4740.msg42528.html#msg42528  .


А това за всяко четвърто впръскване да е бензин от КМБ ли ти го казаха.Ако е така икономията се губи пък и кога ще ги избиеш тези 3000 лв.хубаво че не си сложил газово.Ами колегата Иван да си направи изводите а и съвремените бензинови двигатели са икономични и слагането на газово се обезмисля.я кажи с 135 коня и при нормално каране градско колко ти харчи и интересувам се щото аз съм дизел и градско с нормално каране макс 8/100-9/100 като 9 скача при задръстванията
да имаш девствена жена и девствена кола е най хубавото нещо на света :-)

zmiori

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 218
  • KIA Sportage 2009г. 140 магарета ама газирани.
Re: 1.6 GDI на LPG
« Отговор #5 -: Март 04, 2019, 09:07:56 am »
За тия с директното в пръскване найстина е малко гадно монтирането на АГУ.
За СВВТ мотора на спортиджа 142 магарета разход извън града 11-12 в града до 15. Ама аз съм доста по ръбат тежък и въртоля още една раздатка кардан и втори мост та прави си сметката.
Ако можеш помогни и после го хвърли в морето.

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: 1.6 GDI на LPG
« Отговор #6 -: Март 04, 2019, 11:18:35 am »
И в КМБ и на други места съм разпитвал. И във форумът на Мицубиши съм чел, че всеки избягва да слага ГУ на този двигател. Разход от 11 на газ  срещу 5.5-6  на бензин извънградско,не ми се струва никак оправдано.  Градско ми харчи около 7.5-8.5, защото шофирам във време ,когато задръстванията са малко и рядко се набивам в центъра. Градско е много относително колко ще харчи. Може и 15 да харчи ако я караш само студена и на къси разстояния. Карам я предимно със 100 октана. В Холандия , на онези магистрали като тепсия :), съм я свалял на 4.5 / 100 с постоянна скорост от 120 км./ч. 

И един въпрос има към IvanIvan Засичал ли си как харчи масло и дали въобще харчи масло твоят двигател? В една друга тема водим едни дебат,където казват, че било нормално да харчи масло. И интересното е, че започна да харчи, когато смениха маслото na 100K km. с 5W30 c3

ivanivan

  • Новак
  • *
  • Публикации: 7
Re: 1.6 GDI на LPG
« Отговор #7 -: Март 04, 2019, 01:52:01 pm »
Благодаря за отговорите.Моята КИА е 135 коня лятото градско харчи 8-9/100,зимата 9-10/100,извьн градско сас 120-130 харчи кам 6.5. често засичам че показването на среден разход от бордовия компютер е с 1.5л/100км. повоче от реалното.Относно харченето на масло съм забелязал че за 1год.около 1литер масло се губи.моята е на 90к.би било жалко на 100к да започне да гълта масло, опел мерива(2002-2006)имат този проблем и опел извикаха всички собственици за безплатен ремонт на двигателя дори и за коли без гаранция.