Автор Тема: Киа Спортидж 2 - Трети стоп  (Прочетена 1435 пъти)

User_RR

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 51
Киа Спортидж 2 - Трети стоп
« -: Март 03, 2019, 06:49:04 pm »
Здравейте, да ви попитам как се отваря третият стоп ( https://www.avto.bim.bg/images_parts/42797.jpg ), който е над задното стъкло. При мен има изгорели/несветещи диоди и го демонтирах за да ги подменя, но развил съм всички болтове и видии отделил съм допълнителната пластмаса и сега не мога да отворя пространството където е отражателят с диодите. Може ли да е на някакви щипки или е залепен ? Страх ме е да го напъна с плоска отверка , за да не се счупи.
KiA Sportage II \/ Renault

jorodesign

  • Новак
  • *
  • Публикации: 28
Re: Киа Спортидж 2 - Трети стоп
« Отговор #1 -: Март 05, 2019, 08:33:22 am »
Здравей,

на Сийда е залепен, не може да се отвори. Предполагам и този да е така.

Режеш с малък прав шлайф (или гравир с режещ диск) и след ремонта лепиш с епоксидно лепило (примерно Поксипол)

Втора ръка са по 30-50 лв.

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: Киа Спортидж 2 - Трети стоп
« Отговор #2 -: Март 05, 2019, 11:21:52 am »
 Да режеш с флекс :))) Няма такова нещо при Сийд! От дясно има врътка, която се натиска и се издърпва. И после се вади диодната лента.А справка в Гугъл How to replace third brake bulb показва как се случва при всички модели
« Последна редакция: Март 05, 2019, 12:44:58 pm от bbbisser »

User_RR

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 51
Re: Киа Спортидж 2 - Трети стоп
« Отговор #3 -: Март 05, 2019, 06:22:34 pm »
Ясно и на мен след оглед ми изглежда като залепено но...с каква идея е така. Търсих информация за How to replace third brake bulb, но за киа и за спортидж 2 няма. Като цяло е както тук във форум...бедно или нищо. Може да закупя втора ръка и да го пробвам да видя да ли ще се счупи. Иначе има нов в и-бей около 110-лв.
KiA Sportage II \/ Renault