Автор Тема: Лоста на автомата не превключва  (Прочетена 1730 пъти)

Ruseff

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Лоста на автомата не превключва
« -: Март 05, 2019, 08:11:11 pm »
Здравейте,колеги.Колата е Соренто 2003 3,5 бензин с четиристепенен автомат Айсин.Проблема ме изненада преди час,без абсолютно никакви предшестващи признаци.Кутията си работеше много добре,не блъска,не тресе,няма шумове.След като се прибрах от около 50 км. разстояние,угасих мотора,всичко Ок.10 минути след това паля,давам на задна,включи,тръгна нормално,и дотам,лоста се движи не както трябва,индикатора за скоростите на таблото отиде на неутрална,и това е....Преди малко пробвах и същата работа.Баси и колата,решила е да ми трови животеца....Някой има ли идея от какво е това.Маслото е шест,няма течове,нивото е Ок...

михалаки

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 58
  • kia Carens 2008г 2.0crdi 140hp 4A/
Re: Лоста на автомата не превключва
« Отговор #1 -: Март 06, 2019, 05:02:30 am »
Върху скоростната кутия има има един датчик за положение на скоростният лост,в него влиза жилото за превключване от него е 99%

Ruseff

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: Лоста на автомата не превключва
« Отговор #2 -: Март 06, 2019, 07:38:53 am »
Мерси,колега.Това под капака около лоста ли се намира?
 П.С. Имам усещането,че нещо се е откачило-лоста се движи не както преди-много свободно,няма го усета все едно влиза в нещо.
« Последна редакция: Март 06, 2019, 07:42:15 am от Ruseff »

Ruseff

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: Лоста на автомата не превключва
« Отговор #3 -: Март 06, 2019, 08:29:21 pm »
Отбой,вдигнах пушилка,ама като чета какво може да ми струва евентуален проблем с кутията,вчера буквално ми стана лошо.Оказа се откачено жило.На кутията има една планка,захваната с три болта,на нея полусфера,в която влиза жилото с един стопер.Та тая полусфера по непонятни причини се е отворила и жилото излиза.За всеки случай го побългарих с тел.Лека вечер на четящите.