Автор Тема: Rio 2004 1.3 проблем с бензина  (Прочетена 1749 пъти)

Staikov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Rio 2004 1.3 проблем с бензина
« -: Март 31, 2019, 02:28:53 am »
Здравейте , съвсем нов съм в този форум и това е 1ва тема от мен , за жалост стартирам със проблем. В семейния автопарк попадна една Киа Рио 1.3 2004 год. , Но колата от сигурно 10 години не е виждала бензин ,карана е само на газ . Колата е предвидена да се кара от възрастен човек ( дядо ми ) и затова искам да я направя да се движи и на бензин. Цялата драма започна още от 1вия ден . Помпата беше изгоряла , нормално при наличието на няма и 1литър нещо наподобяващо бензин в резервоара. Смених помпата , измих резервоара , смених филтъра и дадох дюзите за почистване с ултразвук и проверка на стенд . След като всичко беше ок според мен опитах да запаля на бензин и за около 2 секунди проработи. Повторих опита и греда . Колата пали и работи едва едва на около 300 -400оборота и гасне . Ако я запаля с натиснат педал на газта се опитва да се изфорсира но трудно достига 5хил. Оборота и след около 20 секс работа гасне . Ако запаля и успея да я озфорсирам , при леко отнемане на газта угасва . Проверих след поредното загасване маркуча който влиза в рейката и се оказа че няма бензин там. Подам ли контакт се пълни с бензин и след известно време работа на мотора ( най добро постижение около 1 Мин ) пак гасне и няма гориво. Пробвах когато я запаля на газ да извадя маркуча който е за реката за да видя до кога ще тече бензин, защото помпата върти постоянно. При запалване бензина излиза с добро налягане и след няколко секунди налягането пада и тече доста анемично. Поръчах друга помпа , като мислех че има нещо нередно в тази която съм сложил , да ама не филма е същият. И до тук приключих с главоблъскането. Сега моля за съвет какво да гледам , проверявам и да правя
И ако има някой Сървис менюал ще бъда благодарен да го сподели че очаквам още препятствия с времето
Благодаря

User_RR

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 51
Re: Rio 2004 1.3 проблем с бензина
« Отговор #1 -: Март 31, 2019, 10:20:35 pm »
Колега явно ще ти трябва ел.схема на помпата и вероятно диагностична апаратура с която да видиш как е подаването на гориво (като време). Замери и захранването на помата , проследи кабелите до колкото може. Също може да трябва да поработи с натиснат педал на газта за да влезе в норми. Може да има и проблем с МПХ-то за празен ход.
KiA Sportage II \/ Renault