Автор Тема: Въпрос за изпотено предно стъкло.  (Прочетена 7128 пъти)

Боби

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 343
  • Kia Pro_Cee'd 1.4 EX
Re: Въпрос за изпотено предно стъкло.
« Отговор #15 -: Февруари 12, 2009, 03:15:12 pm »
да не би да държиш да ти циркулира въздуха само в купето ???

bongo

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 423
Re: Въпрос за изпотено предно стъкло.
« Отговор #16 -: Февруари 12, 2009, 03:32:20 pm »
не е лошо от време на време да го изваждаш този филтър и да го поизтупваш, ако не ти се купува нов.аз го почиствах с въздух под налягане поне 3 пъти.като наближите 30к. а филтъра за купето все още не е сменян положението е почти критично.сега след смяната стъклата не се запотяват, топли супер бързо и силата на въздухопотока от дюзите е съвсем различна.пробвай това което казва cee'd_sh

Pro style

  • VAG група
  • Експерт
  • *
  • Публикации: 574
  • Kia Pro_Ceed 1.6 CVVT EX
Re: Въпрос за изпотено предно стъкло.
« Отговор #17 -: Февруари 12, 2009, 04:11:47 pm »
Досега на всичките си коли тоя филтър е сменян най-много на 8000 км., не си превръщайте колите в "италиянки", на сийда най-много на 20000 км. и сменяйте, няма да се охарчите :)

dani

  • Administrator
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 675
  • i30 rider
Re: Въпрос за изпотено предно стъкло.
« Отговор #18 -: Февруари 12, 2009, 04:14:06 pm »
Тъй като сме в БГ, аз препоръчвам филтъра да се сменя на 5000km.

Ако бяхме някъде там на Запад, където и обувките не може да си изцапаш, си го сменяй на 30 000.
 fire
Love is suicide!

Иван

  • Administrator
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 339
Re: Въпрос за изпотено предно стъкло.
« Отговор #19 -: Февруари 12, 2009, 04:34:55 pm »
не е лошо от време на време да го изваждаш този филтър и да го поизтупваш, ако не ти се купува нов.аз го почиствах с въздух под налягане поне 3 пъти.като наближите 30к. а филтъра за купето все още не е сменян положението е почти критично.сега след смяната стъклата не се запотяват, топли супер бързо и силата на въздухопотока от дюзите е съвсем различна.пробвай това което казва cee'd_sh

Проблема е в това че не се изсушава стъклото. Филтъра си е мръсен и спасението е в смяна на 5000км. И с него и без него в дясната половина на стъклото така и не попада въздух. Пробвах го това преди малко. В събота ще го видим проблема с Орхан. В него ми е надежата след като тука спецовете казаха че е ок  >:(
« Последна редакция: Февруари 12, 2009, 04:45:27 pm от ceeder »