Автор Тема: Няколко въпроса за Ceed sw  (Прочетена 2521 пъти)

ktasimir77

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 89
Няколко въпроса за Ceed sw
« -: Април 05, 2019, 02:55:10 pm »
Искам да направя някои подобрения по колата /която е Ceed sw 2008/ та въпросите ми са:
1. Искам да повдигна окачването и съм се спрял на следния кит - https://www.ebay.com/itm/Lift-kit-increasing-ground-clearance-KIA-Sportage-SL-10-16-Ceed-ED-JD-06-18/173852759327?hash=item287a6e951f:g:~hoAAOSwAnxcm3vb, но трябва да питам допълнително продавача дали ще пасне на моя модел. Та ако има някои реализирал повдигане - моля да сподели инфо.
2. Искам да затъмня задните стъкла - ако някой е доволен от определена фирма моля да сподели.
3. Мисля да сложа дневни светлини, но се колебая дали да са ивици отгоре върху фаровете или да са комбинация от халоген и дневни светлини? В момента моята е без халогени.
4. В момента съм с гуми 205/55/16 и се колебая дали да не взема други джанти за гуми 195/65/15?
5. Мисля да сменя оригиналното радио с някаква мултимедия. Ако някой е доволен от конкретен модел, моля да сподели.

mihr

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 53
Re: Няколко въпроса за Ceed sw
« Отговор #1 -: Април 06, 2019, 05:58:01 pm »
Здравей колега. С т.2,3,4,5 както и да е, въпрос на личен избор. Но да повдигаш окачването не мисля, че е удачен вариант. Колата е проектирана за това окачване и джип няма да стане. Предполагам, че си я купил за ежедневна употреба и ако я приповдигнеш да не се обърнеш на някой завой в критична ситуация. Това е модификация в ходовата част, което не мисля че е удачен вариант. Скоростната кутия ще дойде по-високо спрямо колелетата, от там ще се получи по-голямо усукване в каретата, което не знам дали няма да създаде проблем, защото не само височината ще се промени, а и дължината като цяло от скоростната кутия до колелото, макар и с малко. Ако искаш по-висока кола смятам за по-удачно да я смениш и да си сигурен, отколкото да правиш самоделни модификаций за, които никой не може да ти гарантира надежността, че няма да стане някоя авария, пък не дай Боже да стане в движение с по-висока скорост. Аз карам Сийд комби и ми се струва, че си е с нормална височина
Поне така мисля аз. Успех

ktasimir77

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 89
Re: Няколко въпроса за Ceed sw
« Отговор #2 -: Април 06, 2019, 08:16:48 pm »
mihr благодаря за мнението, но аз няма самоделно да я модифицирам, а мисля кит да ползвам, който е направен точно за модела. В линка съм посочил примерен, който намерих на първо четене в нета. Идеята ми е с максимум 2 до 3см да е повдигането, което съотнесено към разтоянието от скоростната кутия до колелото, не мисля че променя драстично геометрията. А я повдигам защото има доста места, в София поне, където има и дупки и други препятствия, които сега минавам с 5-10км/ч, а след повдигането ако не малко по-бързо, то поне по-спокойно ще преминавам.

ktasimir77

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 89
Re: Няколко въпроса за Ceed sw
« Отговор #3 -: Април 08, 2019, 10:47:38 am »
В първия пост съм писал, че е произведена 2008. За радиото и сега имам проблем, но не с копчетата на волана, а с тез на радиото - повече от половината не бачкат и затова вместо да ги поправям мисля да го сменя с уж по-модерно. А за дневни - или ще са ивици около фаровете или на мястото на халогените - в момента има само декоративна решетка там /без фар/ та само нея ще изрежа ако е този вариант.

kia_lp

  • Новак
  • *
  • Публикации: 14
Re: Няколко въпроса за Ceed sw
« Отговор #4 -: Октомври 17, 2021, 04:51:13 pm »
Здравейте,
Преди месец-два сложих повдигащи  3 см. тампони на задните пружини. Повдигна се с 3 см. Не усещам някакъв дискомфорт при возене. Дори сякаш е малко по-меко отзад, дали заради новото положение на амортисьорите. Вече на закачам бордюрите с теглича. Но колелетата си останаха разкрачени.