Автор Тема: Ръчна спирачка  (Прочетена 1564 пъти)

User_RR

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 51
Ръчна спирачка
« -: Април 05, 2019, 09:12:30 pm »
Здравейте колеги, преди време смених челюстите на ръчната (те са комбинирани крачната е на диск , а вътре има барабан за ръчната, киа спортид..2005) и от тогава лявото колело започна да задържа. Като го отворя всичко е наред, при второто отваряне се беше разкачила долната пружина, свих я и 20-километра нямаше проблем. Но днес пак свиреше доста и беше сериозно загряло(не може да се пипне диска). Надявах се проблема да е от повече феродо, но мисля че доста се поостърга особенно днес даже по външният диаметър имаше феродо. Ръчната в момента не е натегната , не държи и на 12-ти зъб и въпреки това задържа. Мисля утре да нетегна жилата от скобата под подлакътника да видя ще има ли ефект. Друго което забелязах е че дръпната до край ръчна и потегляне в посока напред леко запъва , но назад няма запъване.Пробвах и с движение напред - назад и се усеща как се тормози двигателят. Някой да има някаво решение или идея , че ми писна да разглобявам супорта.
KiA Sportage II \/ Renault

mironski

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 84
Re: Ръчна спирачка
« Отговор #1 -: Април 06, 2019, 09:10:26 am »
Ако на челюстите има монтирана система за автоматично регулиране, обърнете и внимание!
Това не е експертно мнение. Всичко е на Ваша отговорност!