Модели автомобили > Други модели.

KIA NIRO HYBRID

<< < (2/3) > >>

justalittlesign:

--- Цитат на: lini в Май 24, 2020, 12:24:19 am ---При КМБ гаранцията важи само ако им предоставиш сервизна книжка със извършени навреме ТО и най-важното - касови бележки за всяко ТО. Шанса да купиш кола втора ръка от Европа със касови бележки в сервизната книжка клони към нула и те явно много добре знаят това. Не знам дали някой се е оплаквал от това на централата за Европа и какво са му отговорили, но тази тяхна политика доста ме подразни.

--- Край на цитат ---
Кола, която е обслужвана в КИА някъде по света, никакви проблеми няма никъде. Аз сменях масло миналата година в Литва, а в София ми направиха основен ремонт на двигател по гарнация. Не знам коя е тази компания, която без сервизна история ще ви поеме гаранцията

lini:
Може би тънката разлика е, че си пръв собственик. Ако аз купя колата нова в Европа и докато е в гаранция искам да влезе в сервиз тук, сигурно няма да имам проблеми. НО, като я взема втора ръка, с прилежно попълнена навреме сервизна книжка, човека от КМБ в пряк текст ми каза, че не ми важи гаранцията в София без касовите бележки.

gali_km:
А "седем годишния" безплатен ъпдейт на картите за навигация и за него ли искат сервизна история?

lini:
Там няма проблем - добри хора са се погрижили да пускат всяка година новите карти и софтуер за навигацията публично, та почти всеки може да си ги качи сам на колата. В интернет може да се намери "KIA GEN5x software and maps" - примерен линк за хора оправящи се с Руския https://www.drive2.com/l/555928473240076514/

justalittlesign:
Мисля, че трябва да прескочите артелчиците на КМБ, и да отидете директно при управата. Ако автомобилът е има гаранционни ремонти, то в Киа-хотлайн, те са отбелязани

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия