Автор Тема: KIA NIRO HYBRID  (Прочетена 10196 пъти)

hursa

• Новак
  • *
  • Публикации: 4
KIA NIRO HYBRID
« -: Април 06, 2019, 11:39:41 pm »
Здравейте,
Собственик или шофиращ (шофирал) - моля споделете впечатления.

gali_km

• Новак
  • *
  • Публикации: 38
Re: KIA NIRO HYBRID
« Отговор #1 -: Май 22, 2020, 07:13:12 am »
От два дни карам такъв автомобил! Засега ми харесва! Автомобила е на две години и е внос от Франция. Няма сервизни документи на хартиен носител. Важи ли "седем" годишната гаранция?
« Последна редакция: Май 23, 2020, 12:41:12 pm от gali_km »

fuego

• Разбирач ;)
  • Публикации: 139
  • КIA Ceed 1.6 GDI GT
« Отговор #2 -: Май 23, 2020, 08:51:53 pm »
Би трябвало да е интернационална гаранцията и да важи.

lini

• Разбирач ;)
  • Публикации: 162
  • Sportage SLE 2.0
« Отговор #3 -: Май 24, 2020, 12:24:19 am »
При КМБ гаранцията важи само ако им предоставиш сервизна книжка със извършени навреме ТО и най-важното - касови бележки за всяко ТО. Шанса да купиш кола втора ръка от Европа със касови бележки в сервизната книжка клони към нула и те явно много добре знаят това. Не знам дали някой се е оплаквал от това на централата за Европа и какво са му отговорили, но тази тяхна политика доста ме подразни.

gali_km

• Новак
  • *
« Отговор #4 -: Май 26, 2020, 01:53:23 pm »
Все едно сте подслушвали разговора ми с тях! Абсолютно същото ми казаха и на мен!

justalittlesign

• Експерт
  • Публикации: 380
  • Kia 1.6 GDI
« Отговор #5 -: Май 26, 2020, 09:59:07 pm »
При КМБ гаранцията важи само ако им предоставиш сервизна книжка със извършени навреме ТО и най-важното - касови бележки за всяко ТО. Шанса да купиш кола втора ръка от Европа със касови бележки в сервизната книжка клони към нула и те явно много добре знаят това. Не знам дали някой се е оплаквал от това на централата за Европа и какво са му отговорили, но тази тяхна политика доста ме подразни.
Кола, която е обслужвана в КИА някъде по света, никакви проблеми няма никъде. Аз сменях масло миналата година в Литва, а в София ми направиха основен ремонт на двигател по гарнация. Не знам коя е тази компания, която без сервизна история ще ви поеме гаранцията

lini

• Разбирач ;)
  • Sportage SLE 2.0
« Отговор #6 -: Май 26, 2020, 11:15:23 pm »
Може би тънката разлика е, че си пръв собственик. Ако аз купя колата нова в Европа и докато е в гаранция искам да влезе в сервиз тук, сигурно няма да имам проблеми. НО, като я взема втора ръка, с прилежно попълнена навреме сервизна книжка, човека от КМБ в пряк текст ми каза, че не ми важи гаранцията в София без касовите бележки.

gali_km

• Новак
  • *
« Отговор #7 -: Май 27, 2020, 08:44:27 pm »
А "седем годишния" безплатен ъпдейт на картите за навигация и за него ли искат сервизна история?

lini

• Разбирач ;)
  • Sportage SLE 2.0
« Отговор #8 -: Май 28, 2020, 06:42:52 pm »
Там няма проблем - добри хора са се погрижили да пускат всяка година новите карти и софтуер за навигацията публично, та почти всеки може да си ги качи сам на колата. В интернет може да се намери "KIA GEN5x software and maps" - примерен линк за хора оправящи се с Руския https://www.drive2.com/l/555928473240076514/

justalittlesign

• Експерт
  • Публикации: 380
  • Kia 1.6 GDI
« Отговор #9 -: Май 28, 2020, 09:43:43 pm »
Мисля, че трябва да прескочите артелчиците на КМБ, и да отидете директно при управата. Ако автомобилът е има гаранционни ремонти, то в Киа-хотлайн, те са отбелязани