Автор Тема: KIA NIRO HYBRID  (Прочетена 82938 пъти)

hursa

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
KIA NIRO HYBRID
« -: Април 06, 2019, 11:39:41 pm »
Здравейте,
Собственик или шофиращ (шофирал) - моля споделете впечатления.

gali_km

  • Новак
  • *
  • Публикации: 38
Re: KIA NIRO HYBRID
« Отговор #1 -: Май 22, 2020, 07:13:12 am »
От два дни карам такъв автомобил! Засега ми харесва! Автомобила е на две години и е внос от Франция. Няма сервизни документи на хартиен носител. Важи ли "седем" годишната гаранция?
« Последна редакция: Май 23, 2020, 12:41:12 pm от gali_km »

fuego

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 164
  • КIA Proceed GT Line 1.5T 7DCT
Re: KIA NIRO HYBRID
« Отговор #2 -: Май 23, 2020, 08:51:53 pm »
Би трябвало да е интернационална гаранцията и да важи.

lini

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 175
  • Sportage SLE 2.0
Re: KIA NIRO HYBRID
« Отговор #3 -: Май 24, 2020, 12:24:19 am »
При КМБ гаранцията важи само ако им предоставиш сервизна книжка със извършени навреме ТО и най-важното - касови бележки за всяко ТО. Шанса да купиш кола втора ръка от Европа със касови бележки в сервизната книжка клони към нула и те явно много добре знаят това. Не знам дали някой се е оплаквал от това на централата за Европа и какво са му отговорили, но тази тяхна политика доста ме подразни.

gali_km

  • Новак
  • *
  • Публикации: 38
Re: KIA NIRO HYBRID
« Отговор #4 -: Май 26, 2020, 01:53:23 pm »
Все едно сте подслушвали разговора ми с тях! Абсолютно същото ми казаха и на мен!

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: KIA NIRO HYBRID
« Отговор #5 -: Май 26, 2020, 09:59:07 pm »
При КМБ гаранцията важи само ако им предоставиш сервизна книжка със извършени навреме ТО и най-важното - касови бележки за всяко ТО. Шанса да купиш кола втора ръка от Европа със касови бележки в сервизната книжка клони към нула и те явно много добре знаят това. Не знам дали някой се е оплаквал от това на централата за Европа и какво са му отговорили, но тази тяхна политика доста ме подразни.
Кола, която е обслужвана в КИА някъде по света, никакви проблеми няма никъде. Аз сменях масло миналата година в Литва, а в София ми направиха основен ремонт на двигател по гарнация. Не знам коя е тази компания, която без сервизна история ще ви поеме гаранцията

lini

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 175
  • Sportage SLE 2.0
Re: KIA NIRO HYBRID
« Отговор #6 -: Май 26, 2020, 11:15:23 pm »
Може би тънката разлика е, че си пръв собственик. Ако аз купя колата нова в Европа и докато е в гаранция искам да влезе в сервиз тук, сигурно няма да имам проблеми. НО, като я взема втора ръка, с прилежно попълнена навреме сервизна книжка, човека от КМБ в пряк текст ми каза, че не ми важи гаранцията в София без касовите бележки.

gali_km

  • Новак
  • *
  • Публикации: 38
Re: KIA NIRO HYBRID
« Отговор #7 -: Май 27, 2020, 08:44:27 pm »
А "седем годишния" безплатен ъпдейт на картите за навигация и за него ли искат сервизна история?

lini

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 175
  • Sportage SLE 2.0
Re: KIA NIRO HYBRID
« Отговор #8 -: Май 28, 2020, 06:42:52 pm »
Там няма проблем - добри хора са се погрижили да пускат всяка година новите карти и софтуер за навигацията публично, та почти всеки може да си ги качи сам на колата. В интернет може да се намери "KIA GEN5x software and maps" - примерен линк за хора оправящи се с Руския https://www.drive2.com/l/555928473240076514/

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: KIA NIRO HYBRID
« Отговор #9 -: Май 28, 2020, 09:43:43 pm »
Мисля, че трябва да прескочите артелчиците на КМБ, и да отидете директно при управата. Ако автомобилът е има гаранционни ремонти, то в Киа-хотлайн, те са отбелязани

racitor13

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Здравейте, днес си закупихме Kia Niro Hybrid , с цел да бъде ползвана от съпругата ми ежедневно . Живеем близо до Франкфурт
 и смятаме, че е удачно да се ползва хибрид в градски условия. Допадна ни автомобилът още на пробното шофиране. Удобен, с доста екстри, включително и обдухване на седалките. При пробното шофиране със същия автомобил, при движение на заден ход страничните огледала променяха ъгъла си с цел по-добра видимост. Днес обаче , след като я взехме, огледалата не променят ъгъла си при паркиране. Търсих в упътването, пробвах в настройките и къде ли не, но без успех. Бих бил благодарен, ако някой подскаже как точно да ги настроя при движение на заден ход да се накланят. Това ще улесни съпругата ми при паркирането, което и без това е проблемно в големите градове. Благодаря предварително

nikchov

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 59
  • KIA Sportage 4 1,7 CRDI Eco Dynamic EX
Re: KIA NIRO HYBRID
« Отговор #11 -: Март 15, 2021, 12:47:04 pm »
racitor13
Колега интересно ми е, а колата няма ли камера за заден ход!?Аз лично бях свикнал много да ползвам страничните огледала преди години,но откакто карам автомобили с камера за заден ход ,честно казано много рядко използвам огледалата!
 
« Последна редакция: Март 15, 2021, 01:07:57 pm от nikchov »

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: KIA NIRO HYBRID
« Отговор #12 -: Април 20, 2021, 03:28:33 am »
колега, как избираш кое огледало да регулираш(ляво дясно)? с бутони за лявото и за дясно или с джойстик?
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT