Автор Тема: Покупка на Kia Ceed 1.4\ 1.6 бензин - комби. От нов член на форума.  (Прочетена 55446 пъти)

SnuffCat

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Здравейте на всички. Казвам се Георги на 35г. от Перник.(Сегашната ми кола не е гоУфО %) ). В момента от около година карам Тойота Корола Версо 2007  D4D 2.2.   Нещо не ми пасна тази кола. Проблеми не съм имал. Просто не е моята. Пък и след 12 години каране на бензин, не успях да свикна на дизел. Харесах Kia Ceed  1.4\ 1.6.  От няколко дни чета из форума и събрах няква информация. За жалост е объркваща или без конкретен отговор за въпросите които имам. Ще задам няколко и се надявам да не са поредните коментирани 1000 пъти тук. Ако е така, моля да ми простите недоглеждането и невежеството. Гледам коли около 2007-2010г.

1.     1.4\ 1.6  бензин -  Възможно ли е лесно газифициране  и какви са цените на АГУ за този автомобил?!
2.     1.4\ 1.6  бензин - Разход на бензин и за двата двигателя. А.Градско   Б.Дълъг път
3.     1.4\ 1.6  бензин - Проблема с подуването на таблото е решим лесно или си е мъка!?!
4.     1.4\ 1.6  бензин - Имат ли проблем с ръждите?!
5.     1.4\ 1.6  бензин -  Кажете за по честите проблеми?
6.     1.4\ 1.6  бензин - Веригата е от тези които се сменят или тези които не се сменят(когато няма проблем)?
7.     1.4\ 1.6  бензин - Кой от двата двигателя да избера?! (Данъка не ми е проблем - ще е на инвалид)

ktasimir77

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 89
Добре дошъл.
Моето мнение е за личната ми Киа - 2008 1.4 SW
Взех я с газ и досега не съм имал проблеми с газовата /само още в началот си смених филтъра - нямаще някакви признаци, но като го свалих видях, че е имало нужда/
Разхода е около 10 - няма разлика газ/бензин, или поне не голяма.
Маята е "италианка" и няма ръжди.
Проблемите засега са ми семеринг на коляновия вал, няколко щети по ламарините от други участници в движението и другата седмица ще сменя задните пружини и ако има нъжда и други неща по задното окачване.
С верига е и се препоръчва смяна на 150 - 200х. км. Моята я прегледаха като я купих и смених семеринга - каза майстора, че още има живот.
1.4 си е слабичък двигателя та може би е по-добре 1,6 да вземеш. Скоростите са къси и ми липсва 6-та, но пък аз повече я карам градско - така че съм доволен.
Ако имаш нещо друго - питай.
Успех.

SnuffCat

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Благодаря за отговора. Разход 10 на газ е екстра, но на бензин си е доста. Проблеми с надуване на таблото имаш ли?!

ktasimir77

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 89
За таблото - да. Точно централно под стъклото се беше разлепило - има едни тапицери в кв.Гео Милев - те ми го оправиха и казаха, че много като с моя проблем са правили - за един ден стана и от тогава е ок. А за разхода - само на бензин не съм я карал. Единствено забелязах, моналата година като ходихме до морето и обратно, че освен газ  харчи и бензин - нямам идеа защо, но е факт. Газовата е BRC.