Автор Тема: Смяна на заводска навигация nа cee'd 2013  (Прочетена 1723 пъти)

Alek

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Смяна на заводска навигация nа cee'd 2013
« -: Април 29, 2019, 10:47:31 am »
Здравейте,

От няколко месеца се опитвам да намеря подходящ заместител на заводската навигация на cee'd 2013, бензиновия вариант. Някой може ли да ме посъветва, как с какво. Четох, че при китайците е трудно да намериш точен заместител, защото са правени за смяна на базисното радио. Алтернативата е да открия коя студена спойка куца на моето, защото не хваща на допир от всеки път, а съм го усетил, че работи когато е пуснато парното в колата. Навсякъде обаче отказват да го правят... май е много занимавка... Дайте акъл, моля  :o

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: Смяна на заводска навигация nа cee'd 2013
« Отговор #1 -: Април 29, 2019, 05:45:42 pm »
Да отидете в КМБ и да си я минете гаранционно

fuego

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 164
  • КIA Proceed GT Line 1.5T 7DCT
Re: Смяна на заводска навигация nа cee'd 2013
« Отговор #2 -: Април 30, 2019, 07:49:42 am »
Мисля,че гаранцията на заводското аудио/навигация/ е 3 години. Едва ли ще му я сменят по гаранция.

zmiori

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 218
  • KIA Sportage 2009г. 140 магарета ама газирани.
Re: Смяна на заводска навигация nа cee'd 2013
« Отговор #3 -: Април 30, 2019, 01:00:16 pm »
Потърси по подробно при китайците, колегата намери пълен аналог за GL 550 за около 400-450 лв.
Ако можеш помогни и после го хвърли в морето.

nelsky

  • Новак
  • *
  • Публикации: 18
  • Kia Rio III 1.4 Automatic EX
Re: Смяна на заводска навигация nа cee'd 2013
« Отговор #4 -: Май 01, 2019, 11:14:21 am »
Заводската гаранция на навито е 3 години. В официалните сервизи с ремонти не се занимават, но пък срещу 5000 лева предложиха да ми я заменят  :)
Да, китайските навигации са предвидени за вграждане в коли без фабрична такава ( в някой сайтове си го пише изрично). Възможно е да има и такива предвидени да заместят оригиналната, но е добре това да се знае предварително преди поръчката. Лично при мен опита да заменя оригиналната навигация с китайска, поради дефектен тъч, се оказа неуспешен. Възможно е да не съм попаднал на достатъчно добри майстори, които да се справят със инсталацията, но фактът е, че пробата ми излезе 500 лева хвърлени на вятъра.
Аз бях закупил навигацията от България и след няколко месеца чакане, продавачът получи нови кабели, с които уж трябваше да е възможна инсталацията, но по него време вече бях продал и колата, и китайската навигация, и изобщо не отидох да си ги взема.
« Последна редакция: Май 01, 2019, 11:18:56 am от nelsky »
Бивш: Kia Sportage III 2.0 CRDI (184 Hp) Automatic