Автор Тема: Кия Спортидж 2 CRDI Проблеми  (Прочетена 4108 пъти)

dvdimov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 47
  • 0878739299
Кия Спортидж 2 CRDI Проблеми
« -: Май 07, 2019, 08:49:58 am »
Здравейте колеги.
Нов съм във Вашият форум и се извинявам ако дублирам проблемите които ще опиша,но не можах да намеря информация в темите.
Та въпросната Кия е дизел 113кс автоматик.Закупихме я тази година за баща ми.Като цяло колата е много прилична, върви добре,но постоянно изписва грешки.
Едната е "рециркулация  на изгорелите газове ЕГР-постоянно", изтривам я и се появява отново още след 50тина км.Не мога да разбера точно кога, но обикновенно е при подаване на повече газ за изпреварване.Миналата седмица в сервиз свалиха и изчистиха клапана,който не беше мръсен,но за всеки случай бе почистен и профилактира.Още на следващия ден отново записа същата грешка.
Другата грешка ,която изписва от скоро,която забелязах,че след определен период от време се самоизтрива е Р1529 MIL.Разчитам че това е някаква грешка в скоростната кутия/автоматик/ но до там.И при двата случая няма никакви симптоми за проблем,промяна в динамиката и вървежа на колата.Маслото на автомата е сменено,колата е напълно обслужена.
Прави ми впечатление,че омазнява от нагнетателната тръба след кулера,възможно ли е грешките да са в следствие от промени в нагнетателното налягане.
Ще съм благодарен на всеки,който сподели мнение и опит по проблемите ми защото не намирам решение.
Благодаря
Sportage 2,0 CRDI Automatic

dvdimov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 47
  • 0878739299
Re: Кия Спортидж 2 CRDI Проблеми
« Отговор #1 -: Май 08, 2019, 08:22:17 am »
Колеги,никой ли от всички прочели темата няма идея къде да търся решение на проблемите
Sportage 2,0 CRDI Automatic

Plam_69

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 185
  • Sportage lll 2.0 4x4 CRDI AWD
Re: Кия Спортидж 2 CRDI Проблеми
« Отговор #2 -: Май 08, 2019, 09:27:08 am »
Ами хайде напиши си темата както трябва , това че е Кия разбрахме че е дизел също но цвета не знам  и ми е трудно да помогна.

dvdimov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 47
  • 0878739299
Re: Кия Спортидж 2 CRDI Проблеми
« Отговор #3 -: Май 08, 2019, 09:35:59 am »
Кое точно не разбираш та да ти го обясня конкретно.Синя е щом се ориентираш по цветовете,явно си майстор.Не ми спами поста,щом не си компетентен по въпросите,в други форуми може и да си интересен.
Sportage 2,0 CRDI Automatic

Plam_69

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 185
  • Sportage lll 2.0 4x4 CRDI AWD
Re: Кия Спортидж 2 CRDI Проблеми
« Отговор #4 -: Май 08, 2019, 10:06:56 am »
Искрено исках да ти помогна но това с отношение ...  Тъй като си нямаш и на представа с кого разговаряш ( което е простено ) в смисъл колко съм навътре в нещата за всички марки и модели и работя по точни данни , Отворих аутодатата и не видях никъде дизел 113кс имам предположения каква е но по предположения не работя . Извинявай ако съм те засегнал , повече няма да ти спамя темата.

dvdimov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 47
  • 0878739299
Re: Кия Спортидж 2 CRDI Проблеми
« Отговор #5 -: Май 08, 2019, 10:53:38 am »
www.auto-data.net/bg/kia-sportage-ii-2.0-crdi-113hp-4wd-2719
Ето колега линк към аутодатата,в която е виден модела с 113 кс..
Тонът ми може и да ти се е сторил малко по-остър,но ме обвини в неграмотност по отношение на структурирането на темата ми,а видно и от аутодата съм описал точно модела без цвета.Голям мой пропуск.Моля за извинение
Sportage 2,0 CRDI Automatic

dvdimov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 47
  • 0878739299
Re: Кия Спортидж 2 CRDI Проблеми
« Отговор #6 -: Май 08, 2019, 11:00:17 am »
На база информацията ако можеш да ми помогнеш ще почерпя
Sportage 2,0 CRDI Automatic