Автор Тема: Скоростите превключват трудно  (Прочетена 3270 пъти)

donescamillo

  • Новак
  • *
  • Публикации: 16
Скоростите превключват трудно
« -: Май 13, 2019, 03:12:20 pm »
Здравейте,

Имам Киа Сеед, 2012, дизел, 1600, 115 к.с.
Първа и задна скорост някой път превключват трудно, по-високите скорости също, но по-рядко. Задната "хърка" при напълно спряна кола и съединител натиснат до ламарината.
Този проблем как може да се оправи?
Някаква регулация на съединител (което сигурно не е много скъпо) или смяна на някаква част?

Благодаря

mihr

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 53
Re: Скоростите превключват трудно
« Отговор #1 -: Май 13, 2019, 11:20:25 pm »
Здравейте,

Имам Киа Сеед, 2012, дизел, 1600, 115 к.с.
Първа и задна скорост някой път превключват трудно, по-високите скорости също, но по-рядко. Задната "хърка" при напълно спряна кола и съединител натиснат до ламарината.
Този проблем как може да се оправи?
Някаква регулация на съединител (което сигурно не е много скъпо) или смяна на някаква част?

Благодаря
Колега, със сигурност трябва да отидеш на сервиз. До колкото знам те са горна и долна помпа на съединителя, както и самия съединител. Според мен някъде там се корени проблема и гледай да я закараш по-скоро да не се повреди нещо скоростната кутия, че тогава лошо. Аз съм със същата кола и няма този проблем. Единствено задната хърка ако колата се движи и се опиташ да включиш, но това си е в реда на нещата защото задната предавка е без синхронизатор, така знам. Успех

pepihan

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 62
  • 1.6 CRDI SW
Re: Скоростите превключват трудно
« Отговор #2 -: Май 16, 2019, 01:58:30 pm »
Здравейте,

Имам Киа Сеед, 2012, дизел, 1600, 115 к.с.
Първа и задна скорост някой път превключват трудно, по-високите скорости също, но по-рядко. Задната "хърка" при напълно спряна кола и съединител натиснат до ламарината.
Този проблем как може да се оправи?
Някаква регулация на съединител (което сигурно не е много скъпо) или смяна на някаква част?

Благодаря

Здравей колега, при мен това беше показателно за смяната на съединителя. Симптомите бяха абсолютно същите. Самият съединител беше ок, но се поврежда лагера и така и така се отваря за него и смених всичко. Успех!

ivajloyes

  • Новак
  • *
  • Публикации: 15
Re: Скоростите превключват трудно
« Отговор #3 -: Май 16, 2019, 02:37:08 pm »
Здравей колега, при мен това беше показателно за смяната на съединителя. Симптомите бяха абсолютно същите. Самият съединител беше ок, но се поврежда лагера и така и така се отваря за него и смених всичко. Успех!

+1

Същата ситуация

donescamillo

  • Новак
  • *
  • Публикации: 16
Re: Скоростите превключват трудно
« Отговор #4 -: Май 23, 2019, 04:27:14 pm »
Благодаря за отговорите, колеги.
Смяна на съединител ме успокоява донякъде понеже моят механик спомена нещо и за демпфер, а това било много скъпа част.

donescamillo

  • Новак
  • *
  • Публикации: 16
Re: Скоростите превключват трудно
« Отговор #5 -: Май 28, 2019, 07:26:31 pm »
Колега pepihan

А може ли само този лагер да се смени?

fuego

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 164
  • КIA Proceed GT Line 1.5T 7DCT
Re: Скоростите превключват трудно
« Отговор #6 -: Май 29, 2019, 06:17:13 am »
По принцип може, но по-добре смени комплект съединител за да си спестиш цялото упражнение по сваляне на скоростната кутия ,когато хвръкне и съединителят.

pepihan

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 62
  • 1.6 CRDI SW
Re: Скоростите превключват трудно
« Отговор #7 -: Май 30, 2019, 09:21:14 am »
По принцип може, но по-добре смени комплект съединител за да си спестиш цялото упражнение по сваляне на скоростната кутия ,когато хвръкне и съединителят.

Колега donescamillo, точно това ти писах и аз, така и така се отваря, смени всичко. Този мотор не е с демпферен маховик, а твоят "майстор" би трябвало да знае това, така че не е скъп. Самата смяна е около 100-130лв. Успех!