Автор Тема: Кия Спортидж II 2.7-как се пуска круйз контрооа  (Прочетена 2034 пъти)

cecobg

  • Новак
  • *
  • Публикации: 25
Здравейте колеги,от днес (пресен пресен) съм собственик на спортидж 2 2.7 мотор. Исках да тествам дали рабои крийза,и на извън градско го ръчках,но така и не установих как се пуска...по едното време го пуснах незнайно как,но след кратко време (2-3мин.) се изключи при рвзко дръпване на волана от моя страна,и повече не успях да го наглася. Та,може ли малко инфо,как се работи с това нещо....

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX

User_RR

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 51
Re: Кия Спортидж II 2.7-как се пуска круйз контрооа
« Отговор #2 -: Май 28, 2019, 11:00:30 pm »
Бутона на лостчето се задържа(на вътре), на таблото светва Cruise . Като натиснеш лостчето към теб се вдига скоростта , на обратно се понижава. Изключва се с натиск на крачна спирачка или с бутона за пускане.
KiA Sportage II \/ Renault

Спортидж2005

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 199
Re: Кия Спортидж II 2.7-как се пуска круйз контрооа
« Отговор #3 -: Май 29, 2019, 09:25:08 am »
При мен лостчето е надолу- нагоре: намаля- увеличава скоростта. При натискане на съединител също се изключва. След това при бутане лоста нагоре, се включва на зададената по- рано скорост. Ако бутна надолу, се задържа скоростта, с която карам в момента.

cecobg

  • Новак
  • *
  • Публикации: 25
Re: Кия Спортидж II 2.7-как се пуска круйз контрооа
« Отговор #4 -: Май 29, 2019, 10:15:24 am »
При мен има стрелка навътре с надпис "cruise\on-off"която като я натисна,светва на таблото с зелен надпис "cruise",стрелка към мен (водача) с надпис "cancel",стрелка нагоре с надпис "res\acc" и стрелка надолу с надпис "set\coast".

Значи за да задам скорост,натискам навътре да светне зеления надпис,после надолу лоста го задържам на скоростта на която е колата,ако искам да вдигна тази скорост,давам лоста нагоре (задържам или само го бутам?) А ако искам да задам предишната скорост от последното ползеане,пускам круиза и давам лоста нагоре...?

Спортидж2005

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 199
Re: Кия Спортидж II 2.7-как се пуска круйз контрооа
« Отговор #5 -: Май 29, 2019, 09:03:25 pm »
Буташ или задържаш, както искаш.  А можеш да се върнеш на преди това зададена скорост, след като си натиснал спирачка или съединител, като бутнеш лоста нагоре.. При изключен круиз мисля че губи настройките.

cecobg

  • Новак
  • *
  • Публикации: 25
Re: Кия Спортидж II 2.7-как се пуска круйз контрооа
« Отговор #6 -: Май 31, 2019, 08:00:19 pm »
Не мога да го схвана нещо тоя круиз,днеска 50км извън града се мъча с него,успявам някак си да го пусна,после се наложи да натисна спирачката и той се спира,но продължава да свети на таблото,давам лоста нагоре,но колата не започва да ускорява до преди това зададената скорост,ако го задържам не иска да ускорява. Изгасих го от копчето on\off,пускам го на ново,натискам надолу лоста,но пусна ли газта,започва да намалява,давам лоста към мен (за cancel),пак повтарям с лоста надолу,пак не ще,пак го гася,пак пускам,пак същата процедура и пак не иска....на един от всичките пъти най-накрая се пусне,ма то вече дойде време да спирам.... Има ли някаква тънкост,като го пускам да не поддавам газ примерно,или волана да е направо,или да не е байр,или да измине поне 2 минути от предишното ползване,или да пусна първо газта,после лоста или обратното.... Не знам,скъсах си нервите
« Последна редакция: Май 31, 2019, 08:02:16 pm от cecobg »

Спортидж2005

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 199
Re: Кия Спортидж II 2.7-как се пуска круйз контрооа
« Отговор #7 -: Май 31, 2019, 10:18:04 pm »
На съединителя и спирачката има датчик. Възможно е този датчик да остава включен и круиза да не се включва. Пробвай с крак да надигнеш педала на съединителя и тогава да се опиташ да включиш круиза. При мен, когато беше студено взе да го прави този номер- не се вдигаше педала до край и трябваше да го бутам с крак.:)

cecobg

  • Новак
  • *
  • Публикации: 25
Re: Кия Спортидж II 2.7-как се пуска круйз контрооа
« Отговор #8 -: Май 31, 2019, 10:42:08 pm »
Колата е автоматик,ще пробвам със спирачката дали има такова нещо. Други тънкости да има при пускането ? Последователност на натискане или пускане ....