Автор Тема: Смяна антена  (Прочетена 157 пъти)

dynamix

• Новак
  • *
  • Публикации: 6
Смяна антена
« -: Юни 14, 2019, 12:26:19 pm »
Колеги помагайте!

На някой гамен явно му е пречила мачтата на антената на моя pro_ceed от 2008 и я беше скършил на две. Викам хубаво, отвивам остатъка, купувам нова мачта (евтини са) и завивам - чиста работа. Проблема е че долната част където е винта беше ръждясал и клеясал за пластмасовата основа и гумения ботуш просто се изхлузи от металната част. Пробвах с WD40 и клещи да развъртя, но резултата е че винта остана в основата и се счупи така че вече не се подава над нея. Та лесната подмяна се превърна в сложна и по всичко личи, че ще трябва да сменям цялата антена барабар с основата. Като гледам няма лесен достъп под плафона в купето, така че ще трябва да се откача задната страна на тавана и да се бърка откъм багажника.
Търсих из нета гайд/ръководство стъпка по стъпка как се прави цялата процедура, но намерих само много бейсик обяснения - сваляш тапицерията на тавана, отвиваш гайката на антената и сменяш. Има ли някой, който е правил подобна интервенция да даде повече детайли - какво се развива за да се отвори задната част на тавана, къде да се внимава за щипките, има ли plug-in куплунг или се реже стария кабел и се снажда новия?
Малко ме е страх да го правя сам това че ако си начупя щипките после тапицерията ще ми висне на главата...съвети и препоръки приемам всякакви, дори за сервиз където са опитни и ще се справят квалитетно.

bbbisser

• Разбирач ;)
  • Публикации: 202
  • Kia 1.6 GDI
Re: Смяна антена
« Отговор #1 -: Юни 18, 2019, 12:57:03 am »

stanketo

• Новак
  • *
  • Публикации: 7
Re: Смяна антена
« Отговор #2 -: Днес в 09:42:38 am »
О, аз си реших моя проблем с това https://www.aliexpress.com/item/SD-1pcs-Car-Truck-Van-Roof-Shark-Fin-Antenna-Radio-Signal-Aerial-Universal-For-BMW-Honda/32498351004.html
Само че при теб винта е останал вътре, това вече си е затруднение. Ако успееш да го извадиш можеш да го захлупиш с тази и приключваш проблема без да разглобяваш. И антената си работи, хващам всички станции без грижи.