Автор Тема: Проблем със забавяне при подадена газ в ниски обороти Kia Ceed 1.4 CRDI 90 09.2012  (Прочетена 4889 пъти)

rbond

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Здравейте,

Имам следния проблем, който се появи , когато стана по -топло. Колата има момент на забавяне след като, вече съм подал газ между 1500 и 2000 оборота. Колата сякаш забива и след това изведнъж дърпа.Това се получава при всяка смяна на скоростите, което е дразнещо. В същото време , когато трябва да изкачва баир умира тотално, ако смениш на по -висока предавка. Докато е в ниските и съм и подал газ се чува едно свистене и леко тресе преди да  дръпне. Бях в КИА Пловдив , като ми казаха , че е запушен dpf , накараха ме да я карам 50 км магистрала за да се регенерира и казаха , че е ок. Ако съм честен има подобрение , но проблема със забавянето от няколко секунди при подадена газ остана. Колата е на 135 000 км. Обслужвана само в сервиз на киа. Някой има ли представа от къде може да идва проблема ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

LAGER

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
И аз го имам това със забиването (забавянето) при подаване на газ! Наистина най изявено при 2-ра скорост. Тогава се усеща най яко! Според нашите от Киа, проблема е софтуерен! Чакаме от Корея оправяне. Ще ги почакам още малко и ще им оставя колата в сервиза и ще търся друго разрешение на проблема!
Според мен проблема може наистина да е от софта. Пробвай да набираш, примерно на 3 скорост и върни педала на газта. При мен се получава същия тайминг, но в обратния ред. След като отнемеш педала на газта едва след около 2 сек се отнема наистина газта. При подаването на газта същото време отнема да реагира системата да подаде бензин, т.е. газ по нашему.
« Последна редакция: Юни 23, 2020, 06:49:14 am от LAGER »

rbond

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
При мен няма забавяне при отнемане на газта, но ако върна газта и подам гоз отново , въпреки , че е на 2000 оборота пак има момент на забиване. И аз четох в английския форум , че проблема се е решил с ъпдейт на софтуера уж, но тук като попитах , казаха , че за нея ъпдейт няма.


Sent from my iPhone using Tapatalk