Автор Тема: Вода в краката на шофьора.  (Прочетена 5439 пъти)

ktasimir77

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 89
Вода в краката на шофьора.
« -: Юни 28, 2019, 07:04:41 pm »
Забелязах, че се събира вода под стелката на шофьора само след дъжд. Някакви идеи. Мисля че е запушен някой канал за оттичане на водата, но не съм сигурен.
П.п колата е 2008 sw.

chemiliq

  • Новак
  • *
  • Публикации: 22
  • Kia Cee'd wagon 2009 G4FA
Re: Вода в краката на шофьора.
« Отговор #1 -: Юли 09, 2019, 08:49:40 pm »
Аз също имам проблем с вода в краката на водача. При мен при силен дъжд капе вода точно на ODB2 буксата под таблото. Нямам идея как стига до там. Мокетът на пода и стените при мен не е мокър, гумените ми стелки събират капките. Аз свалих чистачките и пластмасата под тях. Според мен инжинерите са го измислили и там има големи отводнителни отвори, които няма как да се запушат. Мисля е безмислено да се прави тази операция, отворите са към двата калника и са почти четири пръста широки. В долната си част стъклото образува козирка спрямо коша и вероятността да протече към таблото е минимална.
 Почистих също и един "канал" в уплътнението на предното стъкло. Не знам как точно да го нарека в самото уплатнение има нещо като канал. Извадих доста пръст от там. Сега чакам пак да завали за да видя имали ефект, но съм песимист. Най-вероятно самото уплатнение е компроментирано някъде.

Ще се радвам някой да сподели решение на подобен проблем.

ktasimir77

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 89
Re: Вода в краката на шофьора.
« Отговор #2 -: Юни 15, 2020, 10:36:27 am »
Проблема си остава. Махнах кората под чистачките - нямаше никакви "задръствания". При мен проблема е че не се вижда да капе - гумената стелка в краката на шофьора е суха отгоре, но под нея мокета яко се навлажнява. Явно от някъде се стича, но нямам идея от къде  :o . Идеи за някой майстор да отстряни проблема?

dilqn98

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 54
Re: Вода в краката на шофьора.
« Отговор #3 -: Юни 15, 2020, 03:02:46 pm »
Ако ползваш климатика често, провери дали конденза се изтича през дренажната тръбичка. Ако е запушена ще тече в краката ти.

ktasimir77

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 89
Re: Вода в краката на шофьора.
« Отговор #4 -: Юни 15, 2020, 03:28:47 pm »
Не го ползвам. А и водата се появява само при силен дъжд - независимо дали колата стои или я карам.

mancho

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 96
Re: Вода в краката на шофьора.
« Отговор #5 -: Юни 15, 2020, 03:57:46 pm »
При мен преди 15-на год. на Форд фокуса ми тогава, се събираше вода в краката до шофьора при дъжд - с кофа да я изхвърляш.... а наоколо-сухо... Тогава в МотоПфое сменяха цялото уплътнение на предното стъкло, както и уплътненията, на отворите за кабеляци и други между двигателния отсек и купето - разбирай нови "гуми" и яко силикон някакъв... и спря.
XCEED, 1.4 T-GDI, LX, MT

ktasimir77

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 89
Re: Вода в краката на шофьора.
« Отговор #6 -: Юни 16, 2020, 11:46:22 am »
Значи се търси опитен и читав майстор на стъкла да провери и евентуално презалепи предното стъкло?

mobilis

  • Новак
  • *
  • Публикации: 48
  • Kia Ceed 1.6 CVVT / 122ps 2008
Re: Вода в краката на шофьора.
« Отговор #7 -: Юни 16, 2020, 04:36:57 pm »
Най-вероятно уплътнение в дъното на предното стъкло. Пробвай при прогноза за следващ валеж да облепиш с тънко кухненско фолио стъклото в зоната около чистачките и гуменото уплътнение, и ако на сутринта колата е суха - ще си сигурен, че там е компрометираното място.  Вътрешното уплътнение на стъклото може да ги облепиш с хартиено тиксо и да видиш на сутринта дали няма някъде влажно по него. Предполагам, че ако капе от там, ще забележиш.
« Последна редакция: Юни 16, 2020, 04:48:04 pm от mobilis »