Автор Тема: Проблем при завиване  (Прочетена 3037 пъти)

332

  • Новак
  • *
  • Публикации: 23
Проблем при завиване
« -: Октомври 15, 2019, 11:42:49 am »
Здравейте!
От две години съм собственик на КИА Соренто 2.5 CRDI ЕХ 2004 година. Доскоро нямах проблеми с колата но сега вече се появиха.
Проблема с следния, при паркиране и завиване наляво независимо напред или назад започват да се усещат силни удари и подскоци все едно начинаещ шофьор не отпуска равномерно съединителя. От два дни започнаха същите неща но по-слабо изразени и при завой надясно. На равно място пробвах с превключване от авторежим на 4х4 и обратно, няма проблем включва и изключва като по книга. Карам я само в авторежим и никога не ми се е налагало да включвам 4х4.
То е ясно, че ще ходи в сервиз но Ви моля за някакви предположения.

dodger

  • Новак
  • *
  • Публикации: 32
Re: Проблем при завиване
« Отговор #1 -: Октомври 15, 2019, 02:50:40 pm »
Здравей, пробвай да махнеш предпазителя за 4 х 4 и виж дали пак ще става така.

332

  • Новак
  • *
  • Публикации: 23
Re: Проблем при завиване
« Отговор #2 -: Октомври 15, 2019, 08:32:46 pm »
Благодаря колега!
Къде се намира този предпазител? Ако знаете и с какво означение е ще ми спестите много ровене в нета.
Ще го изключа и ако нещата се оправят камък ще ми падне от сърцето защото нещата ще са с електрически а не с механичен проблем.
Ще пиша за резултата след изключване на предпазителя.

332

  • Новак
  • *
  • Публикации: 23
Re: Проблем при завиване
« Отговор #3 -: Октомври 16, 2019, 11:03:10 am »
Ето какво намерих на този линк http://avtoblokrele.ru/kia/predohraniteli-i-rele-kia-sorento-1.html в кутията до левия крак на водача под номер 13 ли е предпазителя за управление на 4Х4? Или да изключа друг като BTN1 в кутията до двигателя но там ще отпаднат и други консуматори?
 И още нещо> http://sorento.kia-club.ru/forum/viewtopic.php?f=162&t=1814
« Последна редакция: Октомври 16, 2019, 12:36:53 pm от 332 »

332

  • Новак
  • *
  • Публикации: 23
Re: Проблем при завиване
« Отговор #4 -: Октомври 16, 2019, 01:16:27 pm »
Благодаря на колегата dodger!
Изключих предпазител номер 13 в кутията до левия крак на водача и стана чудо. Няма подскоци, колата стана по-управляема. Ако някога ми се наложи да ползвам 4х4 просто ще включа предпазителя.
А за тоталното отстраняване на проблема приемам всякакви препоръки и предложения от колегите.
Благодаря!

dodger

  • Новак
  • *
  • Публикации: 32
Re: Проблем при завиване
« Отговор #5 -: Октомври 16, 2019, 01:37:06 pm »
Здравей,  чувал съм, че при раздатката има два датчика. Единия е за предния кардан, а другия за задния. 4х4 се включва когато компютъра хване чрез датчиците различно въртене на карданите. Провери си ги да не се е повредил някой от тях и да дава грешен сигнал.

332

  • Новак
  • *
  • Публикации: 23
Re: Проблем при завиване
« Отговор #6 -: Октомври 17, 2019, 09:08:57 am »
Здравейте колега dodger!
След много ровене в нета вече съм убеден, че проблема е в датчиците на карданите. Според чуждестранните форуми или аз каквото намерих се поврежда по-често датчика на предния кардан. Но препоръчват да се сменят и двата. След седмица или две когато съм по-свободен ще ги поръчам и когато се освободи подемник при приятели ще ги сменя.