Автор Тема: Препоръка за някакви профилактични добавки за Соренто 2008 170 к.с автомат  (Прочетена 2042 пъти)

Sasho84

  • Новак
  • *
  • Публикации: 18
Здравейте колеги имам кията вече 2 месеца слава богу всичко е наред за сега сменил съм всички течности и филтри колата се кара предимно градски условия та мисълта ми е бихте ли ми препоръчали някаква профилактична добавка дали е необходимо за всякакъв вид добавка става въпрос не за нещо конкретно.
Благодаря ви!

ilinchov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 42
  • ilinchov
Здрасти колега, аз ползвам за почистване на дюзите (оснвно руски) когато излизам на дълъг път, защото градското бая ги затлачва.
Sorento, 2500crdi, 2003г., автомат

Sasho84

  • Новак
  • *
  • Публикации: 18
Благодаря за вниманието колега можели някаква марка да препоръчаш или

djumaliev

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Добавка PRO TEC Common Rail System Clean
Добавката си я бива.Бях написал подробно,но не можах да видя мнението си тук.Правя последен опит.То не бяха пъзели за редене,не бяха изисквания...все едно съм във форум на ЦРУ ...баси защитите...
Не стига ,че едвам успях да се регистрирам...голяма мъка!

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Използването на добавки е като да триете два различни сапуна един в друг. Колкото пъти съм пробвал добавка, толкова пъти съм установявал, че съм хвърлил едни пари на вятъра. Всеки производител на бензин от 1995г насам, е задължен по закон, да добавя детергенти, които пречат за образуването на нежелани примеси в него.

resco

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Използването на добавки е като да триете два различни сапуна един в друг. Колкото пъти съм пробвал добавка, толкова пъти съм установявал, че съм хвърлил едни пари на вятъра. Всеки производител на бензин от 1995г насам, е задължен по закон, да добавя детергенти, които пречат за образуването на нежелани примеси в него.

В случая май става дума за дизел и до колкото знам дизела в БГ е сух и преебава двигателите и дюзите. Някои казват, че добавят 10 грама М10Д към нафтата в резервоара - още не съм пробвал и аз разсъждавах по сходен начин, че производителя на колата и този на горивата следва да са съблюдавали някакви норми и правила, но след повреда в двигателя вече се замислям за добавка или за този вариант с М10Д...

User_RR

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 51
Аз ползвам V power diesel + Bardhal BDC, но чух че можело да се добавя и масло за двутактови двигатели. И ми казаха същото нафтата е доста суха и не смазва дюзите.
KiA Sportage II \/ Renault