Автор Тема: Вода в краката на шофьора.  (Прочетена 338 пъти)

ktasimir77

• Новак
  • *
  • Публикации: 41
Вода в краката на шофьора.
« -: Юни 28, 2019, 07:04:41 pm »
Забелязах, че се събира вода под стелката на шофьора само след дъжд. Някакви идеи. Мисля че е запушен някой канал за оттичане на водата, но не съм сигурен.
П.п колата е 2008 sw.

chemiliq

• Новак
  • *
  • Публикации: 9
  • Kia Cee'd wagon 2009 G4FA
Re: Вода в краката на шофьора.
« Отговор #1 -: Юли 09, 2019, 08:49:40 pm »
Аз също имам проблем с вода в краката на водача. При мен при силен дъжд капе вода точно на ODB2 буксата под таблото. Нямам идея как стига до там. Мокетът на пода и стените при мен не е мокър, гумените ми стелки събират капките. Аз свалих чистачките и пластмасата под тях. Според мен инжинерите са го измислили и там има големи отводнителни отвори, които няма как да се запушат. Мисля е безмислено да се прави тази операция, отворите са към двата калника и са почти четири пръста широки. В долната си част стъклото образува козирка спрямо коша и вероятността да протече към таблото е минимална.
 Почистих също и един "канал" в уплътнението на предното стъкло. Не знам как точно да го нарека в самото уплатнение има нещо като канал. Извадих доста пръст от там. Сега чакам пак да завали за да видя имали ефект, но съм песимист. Най-вероятно самото уплатнение е компроментирано някъде.

Ще се радвам някой да сподели решение на подобен проблем.