Автор Тема: Проверка по VIN  (Прочетена 14449 пъти)

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Проверка по VIN
« -: Юли 26, 2019, 09:27:15 am »
В този руски форум можете да проверите всичко за вашия Ceed, kaто: ремонти по гаранция, фабрични дефекти,които се появяват при някои автомобили.
Всичко, което получавате, като платена справка в Kia-hotline, тук получавате безплатно. Трябва да се регистирате  и да направите 10 смислени въпроса или отговора в темите на форума. https://kia-ceed.net/vinhistory.php?

След като напишете вашия VIN проверете внимателно дали правилно сте го изпиусали. Веджъж въведен,той не може да бъде променен.

« Последна редакция: Юли 26, 2019, 09:31:31 am от bbbisser »

kompirovski

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Re: Проверка по VIN
« Отговор #1 -: Януари 17, 2020, 01:52:58 pm »
Този форум kia hotline ли ползва или различна база данни?

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: Проверка по VIN
« Отговор #2 -: Януари 17, 2020, 07:09:05 pm »
Излизат ми всички гаранционни ремонти. Значи базата би следвало да е на Хотлайн

mihaylovmb

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
Re: Проверка по VIN
« Отговор #3 -: Януари 22, 2020, 09:54:14 pm »
Здравейте :)

Ето и от мен един полезен сайт, в който може да проверите по VIN малко техническа информация за автомобила си (става за доста марки - не само за Kia) : http://www.elcats.ru/kia/default.aspx


Sent from my iPhone using Tapatalk
"Когато ми е тежко си казвам, че ако се предам, няма да ми стане по-добре!"
М. Тайсън

cristo

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
Re: Проверка по VIN
« Отговор #4 -: Септември 19, 2020, 07:18:55 pm »
С извинение, че се включвам към стара тема, но принципно не съм привърженик на постоянното отваряне на нови и нови теми.

Някой дали може да ми помгне с декодиране на един VIN - става въпрос за една обява за продажба, обаче май не съвпада мощността на двигателя по обявата и това, което аз предполагам. Двигателят е 1,7 CRDI, но той варира от 116 к.с. до 141 к.с. - според обявата е 136 коня, а на мен ми се струва, че е 116. Съдя по това, че в CATCAR.INFO, като въведа ВИН-а и ми дава достъп до обикновения съединител (без маховик) който всъщност слагат на по-слабия двигател.
VIN-а е KNAHT815AE7011500

Направих си регистрация в този руски форум, но пак не ми дава достъп до горния линк.
Мислех да си платя за kia hotline, но не не знам там къде какво да търся. Ако някой ме светне как да се оправя в този сайт - къде се гледа за коя точно модификация на двигателя става въпрос, къде се гледа за сервизна история и извършени ремонти - ще си пусна пари в сайта и няма да ви занимавам повече.

Благодаря!

п.п. Колата всъщност е Каренс, не е Сиид, но тук видях такава тема, а както казах, не обичам да отварям теми.

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: Проверка по VIN
« Отговор #5 -: Септември 20, 2020, 11:46:42 am »
Форумът е само за Сийд. А по Вашия ВИН излиза Каренс. В Хотлайн се регистрирате и после гледате всичко, което излиза за този автомобил по ВИН. На мен ми даде 24 часа безплатно
« Последна редакция: Септември 20, 2020, 11:51:23 am от justalittlesign »

tosco

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 966
Re: Проверка по VIN
« Отговор #6 -: Септември 20, 2020, 01:28:31 pm »
Къде точно трябва да се въведе ВИН, че нещо не мога да се оправя?

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: Проверка по VIN
« Отговор #7 -: Септември 20, 2020, 07:56:57 pm »
Къде точно трябва да се въведе ВИН, че нещо не мога да се оправя?
Расшифровка ВИН номера

tosco

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 966
Re: Проверка по VIN
« Отговор #8 -: Септември 20, 2020, 08:23:15 pm »
Нещо не ме допуска,  или щот ми е 2008 г таратйката write

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: Проверка по VIN
« Отговор #9 -: Септември 20, 2020, 09:59:55 pm »
Къде не Ви допуска? Ето как изглежда менюто, след като сте се регистрирал https://u.pcloud.link/publink/show?code=XZrdP5XZftcGJhxVcXFJlDt2olCW6Hxl5sA7
« Последна редакция: Септември 20, 2020, 10:01:53 pm от justalittlesign »

cristo

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
Re: Проверка по VIN
« Отговор #10 -: Септември 20, 2020, 10:20:08 pm »
Форумът е само за Сийд. А по Вашия ВИН излиза Каренс. В Хотлайн се регистрирате и после гледате всичко, което излиза за този автомобил по ВИН. На мен ми даде 24 часа безплатно
Форумът е за КИЯ, само разделът е за Сиид, ама както и да е.
На мен не ми даде безплатно, но си платих за 1 час (говоря за Kia Hotline), обаче почти нищо не намерих - дори и точната мощтост на двигателя я нямаше. Като отидох да търся по резервни части за този VIN, очаквайки от там косвено да разбера точната модификация, сайта ме попита коя точно версия на колата ме интересува, с коя мощност... Тези от Кия не могат по ВИН-а да разберат каква е мощността на тяхната кола, ами ме питат мен, за да знаят кой съединител да ми предложат - думи нямам!
« Последна редакция: Септември 20, 2020, 11:21:59 pm от cristo »

tosco

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 966
Re: Проверка по VIN
« Отговор #11 -: Септември 20, 2020, 10:38:53 pm »
При мен след регистрация липсва расшифровка vin

cristo

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
Re: Проверка по VIN
« Отговор #12 -: Септември 20, 2020, 11:23:47 pm »
При мен след регистрация липсва расшифровка vin
Някъде прочетох, че трябвало да направиш 10 смислени въпроса или отговора, за да получиш достъп до ВИН декодера. Затова и не ми се занимаваше с руския сайт.

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: Проверка по VIN
« Отговор #13 -: Септември 21, 2020, 12:13:27 pm »
Форумът е единствено и само за КИА CEED. Пише го, когато се регистрирате.За да получите достъп до подменютата, трябва да отговорите в 3 теми от форума. А за да получите достъп до цялата сервизна информация за автомобил, трябва да участвате в 10. Аз видях по мята какви ремонти и какви части са ми сменили в КМБ, защото не ми дадоха никакви документи, когато ги извършваха, докато автомобилът беше гаранционен. В Хотлайн я има абсолютно същата информация, но платена

tosco

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 966
Re: Проверка по VIN
« Отговор #14 -: Септември 23, 2020, 09:47:33 pm »
Бахги и строгите руснаци... Регистрирах се и скромно и бавничко записах 5 коментара за 3 дни и днес ме изтрили
завинаги devil devil devil Нито съм пращал някой нахуй, нито нищо.
Бах ги, по строги от Хонда форума write write write