Автор Тема: 4×4 при автоматик и бутон O/D  (Прочетена 2467 пъти)

S.n.s

  • Новак
  • *
  • Публикации: 10
4×4 при автоматик и бутон O/D
« -: Юли 29, 2019, 12:50:22 pm »
Здравейте,
Търся помощ. От скоро имам KIA Sorento  и  навсякъде пишат за бутон 4×4 auto при мен има на въртящо копче на три позиции. Само задно предаване ,другата е 4×4 и третата е 4×4 LO . И на скоростния лост имам бутон O/D, той за какво е? Благодаря предварително на всички за помоща.

ilinchov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 42
  • ilinchov
Re: 4×4 при автоматик и бутон O/D
« Отговор #1 -: Юли 31, 2019, 09:52:52 am »
"Гадаейки" за колата ти, каква е и коя година е предполагам, че автоматика е 4 скорости. От тука трябва да се предположи, че става дума за копчето от лявата страна на скоростния лост, което като се натисне и на таблото ти светва надпис (O/D OFF - ако не се лъжа). Това ограничава скоростите до 3-та предавка / 1-ва, 2-ра и 3-та/  (най-добре като спускаш наклон и да не държиш на спирачка натискаш копчето и колата минава на 3-та, все едно си на ръчни скорости и си минал една предавка надолу). И за да няма други въпроси за скоростния лост- Положенията на скоростния лост са следните: L- 1-ва предавка, 2- 1-ва и 2-ра, когато си на D- изрежда педавките от 1-ва до 4-та, ако на D натиснеш O/D ограничаваш до 3-та.
Чак аз започнах да се бъркам... от обяснения.
Sorento, 2500crdi, 2003г., автомат

S.n.s

  • Новак
  • *
  • Публикации: 10
Re: 4×4 при автоматик и бутон O/D
« Отговор #2 -: Август 01, 2019, 09:50:11 am »
Благодаря за изчерпателния отговор. Писал съм модела само автомат е джипа и е двигател 2.5 / 140 hp. Само ако може да ми кажете приключването на 4×4 и  ана 4LO става в спряло положение с натисната спирачка ли. И последно питане когато го сложа на 4LO скоростния лост на  позиция D или на L да е .Благодаря за отделението време.  ;D
« Последна редакция: Август 01, 2019, 11:54:36 am от S.n.s »

ilinchov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 42
  • ilinchov
Re: 4×4 при автоматик и бутон O/D
« Отговор #3 -: Август 01, 2019, 12:21:57 pm »
Моето Соренто е с две позиции (авто и бавни), но мисля че при включване на бавни е еднакво и при двата модела (ако има някой против да обясни). За да включиш бавни спираш, слагаш на N, "връткаш" на бавни, изчакваш да светне на таблото и съответно да усетиш едно леко прилашкване, че включило, слагаш D (или каквото си искаш) и караш (но не на сух асфалт и ползваш само при голям зор ) като не е желателно да въртиш волана в крайни положения. Скоростта да не надвишава 50 км/ч, ако не се лъжа.
Мисля, че това беше, ако има някой нещо да добави или да ме поправи, Моля!
Sorento, 2500crdi, 2003г., автомат

S.n.s

  • Новак
  • *
  • Публикации: 10
Re: 4×4 при автоматик и бутон O/D
« Отговор #4 -: Август 01, 2019, 09:55:05 pm »
Много благодаря!