Автор Тема: Голям проблем с бавните  (Прочетена 6275 пъти)

toci23

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
Голям проблем с бавните
« -: Август 09, 2019, 09:39:10 am »
Здравейте колеги,реших да пиша тука и да попитам за съвет....защото вече ми се изчерпаха идеите....
Киа соренто 2004-2005 2.5 14к.с. дизел ръчна с две положения на копчето -ауто и лол
Та значи  изведнъж спря да включва бавните...Имам някакви познания ,десетина години съм се занимавал с монтьорство,но тука се изумявам вече...
Нещата които съм правил....
Прегледано е и замерено копчето за включване на бързи бавни-работи
прегледан и замерен датчика на педала на съединителя-работи
сменях два разли модула за управление на бързи бавни-работи-не иска да включи
прегледани са всички букси и напръскани...
свалих моторчето което включва бързи бавни светулка е,закачам го на друга киа работи...
премерени са всички кабели,от копчето съединителя и спирачката до модула за управление,и после от модула до скоростната кутия...всички кабели излизат,имам схема свалена от ръски сайт,и всички напрежения и маси изизат...вс е наред...ноооо не включва бавните...
Не съм барал раздатката или скоростите...защото просто на мойта кия не се задейства моторчето което трябва да включи бавните...
ваички идеи ми се изчерпаха...Аааа бушоните всичките са проверени...не тръгват тея бавни и не тръгват...
Благодаря предварително ...ако някой колега може да помогне...

dodger

  • Новак
  • *
  • Публикации: 32
Re: Голям проблем с бавните
« Отговор #1 -: Август 09, 2019, 11:32:48 am »
Здравей, до моторчето стига ли напрежение? Пробвал ли си с външен кабел да подадеш за да видиш дали завърта?

toci23

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
Re: Голям проблем с бавните
« Отговор #2 -: Август 09, 2019, 09:15:00 pm »
Да колега,писал съм -като сваля мотора и подам принудително плюс и върти,като обърна плюса в обратната посока и се връща в изходно положение...Също така го свалям от буксата и го закачам на буксата на другата кия същата,работи си безотказано...
Сравняваме от двете кии,каквото излиза на буксите на една-същото излиза и на мойта,сменям модула за управление от неговата киа на моята и пак не тръгва....
всеки един кабел е проверен на верига от копчето и датчиците -до модула,и после от модула до буксите...всичко е както трябва...и не тръгва...
Затова питам тук във форума,защото просто свърших идеите.....нямам никаква представа какво може да е...свалил съм всички схеми на електрониката свързана с управлението на бавните,от един руски сайт...по схемата гледаме ,мерим и всичко излиза както трябва да е,напрежение -маса- съпротивления всичко...
Но бавни нямам все още... :o
« Последна редакция: Август 09, 2019, 09:18:28 pm от toci23 »

dodger

  • Новак
  • *
  • Публикации: 32
Re: Голям проблем с бавните
« Отговор #3 -: Август 15, 2019, 03:11:30 pm »
Аз друго имах предвид. Както си е на място моторчето да подадеш с външен кабел на куплунга му. Дали превключва тогава? Да не е механично блокирало вътре и да не позволява на моторчето да завърти?

gotin73

  • Новак
  • *
  • Публикации: 43
Re: Голям проблем с бавните
« Отговор #4 -: Октомври 17, 2019, 11:01:30 am »
Колега сподели какви напрежения трябва да има към копчето за превключване на 4х4

gotin73

  • Новак
  • *
  • Публикации: 43
Re: Голям проблем с бавните
« Отговор #5 -: Октомври 17, 2019, 07:56:40 pm »
Къде е този датчик на съединителя,дори и не знаех че има.Знам че на газта и спирачката има

toci23

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
Re: Голям проблем с бавните
« Отговор #6 -: Октомври 25, 2019, 08:43:59 pm »
Здравейте, бях забравих че трябва да пиша.... Ако някой колега има абсолютно същия проблем, не барайте нищо по колата...    Единия от двата датчика на скоростната кутия е.....
Аз разколачих няколко пъти цялата джипка, и пак нищо не намерих.... Докато не ми казаха.... Затова казвам и на вас.... 99 прочента от киа соренто страдат от тоя датчик....
Датчиците са два, но се произвежда само единия.... Другия даже не се произвежда като резервна част..... Защото никога не се поврежда... Така че няма да сгрешите.... Струва около 230-270лв.... И киата става като нова...  yahoo
« Последна редакция: Октомври 25, 2019, 08:47:40 pm от toci23 »

hristian37

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 170
  • Гр. София, кара Sorento 2006, 2.5 CRDI, AT
Re: Голям проблем с бавните
« Отговор #7 -: Октомври 27, 2019, 09:02:09 am »
Дай снимка или номера на датчика...
Кара Киа Соренто 2006, дизел