Автор Тема: Cee'd 1,4 набира бавно  (Прочетена 2604 пъти)

ataknoT

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Cee'd 1,4 набира бавно
« -: Август 15, 2019, 01:37:00 am »
Здравейте,
От 3 седмици насам съм горд собственик на Cee'd 2009 г., 1,4 l, 109 hp (би трябвало да е тази https://www.car.info/en-se/kia/ceed/ed-14-cvvt-6628252/specs).
Допреди това карах Hyundai Accent 2004 г., 1,3 l, 86 hp.

Разликата в комфорта на пътуване е огромна, и дума не може да става за сравнение.
Обаче....
Удивително е, че Cee'd набира чувствително по-бавно и трудно от Accent, въпреки че на книга е с 20% по-мощен?! С Accent от спряло положение буквално се изстрелвах на зелен сигнал на светофара в сравнение със Cee'd, с който се чувствам като някаква костенурка. Същото чувство имам и когато трябва да набера скорост на II предавка например след преминаване на легнал полицай...

Чух предположение, че може да е заради задръстен катализатор, обаче за да се проверял катализаторът дали е задръстен, трябвало да се свали, а това била трудна процедура...

Някой от вас има ли или имал ли е сходен проблем и ако да, установили ли сте на какво се дължи и как да се оправи?

mihr

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 53
Re: Cee'd 1,4 набира бавно
« Отговор #1 -: Август 15, 2019, 11:27:12 am »
Здравей колега. Честита да ти е колата и дано да останеш доволен от нея.
 Загубата на мощност може да е от различни неща. Аз съм с дизел 2010, но това което знам когато си търсех за мен е, че твоя модел е без турбо и мотора е с ангренажна верига. Не бързай с махането на катализатора и не се втурвай на ремонти с "главата напред". Първо потърси мнение на майстор който можеш да му имаш доверие, както и различни мнения. Стига разхода да не е голям я карай така докато намериш майстор. То ако катализатора е запушен, би трябвало като загрее добре мотора да мирише на сяра (развалени яйца) и разхода в града да ти е 10 дори 15/100. Така във форума не може да се диагностицира проблема, само може да се предполага, със сигурност трябва да я закараш в сервиз.
Опиши по-подробно как се появява загубата на мощност, обслужена ли е колата, така ли я купи, свързваш ли проблема с някаква интервенция, от кой град си (може колега от района да те насочи към сервиз), първия модел ли е или фейслифт и т.н.? Пиши за развитието на проблема.
Успех  ;D

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: Cee'd 1,4 набира бавно
« Отговор #2 -: Август 16, 2019, 03:45:56 pm »
Проблемът е във вас, а не в колата ;) Не се вкарвайте във филми. И аз си мсилех, че като се кача на 16 V ще  ме изстрелва от шеста предавка :)
Ако е задръстен катализаторът тя  ще губи мощност и на място, и ще променя обороти. После, това е бензин. На бензиновите катализаторите са почти вечни. Тая кола трябва да е на половин милион, че да е задръстила катализатора.
Колата автоматик ли е? Разходът на бензин как е? Масло харчи ли? Син пушек има ли?
« Последна редакция: Август 16, 2019, 04:01:59 pm от bbbisser »

Ivoli

  • Новак
  • *
  • Публикации: 11
Re: Cee'd 1,4 набира бавно
« Отговор #3 -: Август 18, 2019, 01:16:06 pm »
Извинявай колега, като я купува не я ли покара?! :)  Имам същата! Толкова й е силата 138 Нютон метра! Карам служебна Румънка 1,5 дизел  75к.с. ,но 220 Нютона и излита, но до 160км/ч. Сийда вдига по книга 190, а си пълни километража! Резни я над 4000 оборота и се изстрелва! До 3500 оборота е супер умряла! За градска кола е супер! Заради всичките Еко норми са спънати!

Виж някой познат със същия модел и двигател, пробвай!

ataknoT

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: Cee'd 1,4 набира бавно
« Отговор #4 -: Август 20, 2019, 10:03:33 am »
Аз съм прост юзър. Не разбирам от нютонметри, даже не знам единица мярка за какво са.
Благодаря за отговорите, от тях разбирам, че по-скоро проблем няма, а колата си е такава. А на тест-драйва тази особеност просто не ми е направила впечатление.

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: Cee'd 1,4 набира бавно
« Отговор #5 -: Август 20, 2019, 10:32:22 pm »
Моята я карам между 3 и 4 К оборота, въпреки че компютърът ми подава  кога да сменям  предавките. Ако я карам между 1500 и 2000 има едно зависване след смяна на предаваката между 2-ра и 3-та, и 3-та и 4-та. Ама пък има харч на масло над 3500 оборота :) нЕма пълно щастие с тия малолитражки :)

Ronin

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 331
  • Kia Ceed 1.4 Hundai Galloper 2.5 TDI Kawasaki 650
Re: Cee'd 1,4 набира бавно
« Отговор #6 -: Ноември 12, 2019, 08:16:11 am »
Тая кола си набира добре,но иска обороти.

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk