Автор Тема: KIA Ceed 1.6 cdi пуши при запалване  (Прочетена 1824 пъти)

NikStoyanov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
KIA Ceed 1.6 cdi пуши при запалване
« -: Ноември 17, 2019, 06:32:13 pm »
Здравейте, имам проблем със силно пушене на автомобила  при запалване сутрин (KIA Ceed 1.6 cdi 90 кс,2007 г.). Голям облак бял пушек със силна миризма. След 2-3 минути вече няма пушене и колата си е в нормално състояние. На какво може да се дължи? Сменени са подгряващи свещи,но само 2 които бяха изгорели. След смяната пушенето беше изчезнало,но си беше и топло сутрин. Сега пак се появи. Ако може съвет?

mihr

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 53
Re: KIA Ceed 1.6 cdi пуши при запалване
« Отговор #1 -: Ноември 18, 2019, 10:18:21 pm »
Здравейте, имам проблем със силно пушене на автомобила  при запалване сутрин (KIA Ceed 1.6 cdi 90 кс,2007 г.). Голям облак бял пушек със силна миризма. След 2-3 минути вече няма пушене и колата си е в нормално състояние. На какво може да се дължи? Сменени са подгряващи свещи,но само 2 които бяха изгорели. След смяната пушенето беше изчезнало,но си беше и топло сутрин. Сега пак се появи. Ако може съвет?
Здравей колега. Моята е 2010г 116кс., но мисля че имат малка разлика в моторите. Аз имам същото пушене, ходих по майстори, гледаха и нищо конкретно не казаха. Единствено казаха "карай смело щом се оправя и колата работи после". На мен ми пушеше почти на всяко палене на студен мотор. Аз малко успях да го намаля това пушене като я карах на магистралата на 3-та предавка с 100-120км/ч или 3000-3500об/мин, така я карах 30-40мин и като че ли се пооправи малко. Сега пуши напр. половината от паленията, също така можеш да я изфорсираш на място (някъде където е пусто) 2-3пъти до 5000об на загрял мотор. Така се пооправи моята. Пиши за резултата. Успех

dassler

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: KIA Ceed 1.6 cdi пуши при запалване
« Отговор #2 -: Ноември 28, 2019, 02:54:57 pm »
Здравейте,

От около месец имам Ceed 1.6 CRDI 2009 115к.с.
От автокъщата от която я взех ми казаха, че поне 5-6 месеца не е карана.

При мен също го имаше този проблем сутрин на студено изпушваше голям бял облак. Сложих добавка Bardahl BDC, изкарах я на магистралата със 120-130 скорост, мога да кажа, че последните две сутрини не изпушва, няма никакви проблеми.

Друг проблем който се премахна може би от карането, губеше мощност. На диагностика не показва никакви грешки.
За сега си върви, повече я карам в града.


Поздрави