Автор Тема: Газ на KIA Sportage 2008  (Прочетена 5485 пъти)

zmiori

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 218
  • KIA Sportage 2009г. 140 магарета ама газирани.
Re: Газ на KIA Sportage 2008
« Отговор #15 -: Август 26, 2019, 09:59:56 pm »
Която и от двете да сложиш няма да сбъркаш.
Аз съм с БРЦ ама я е слагал жабаря. Има един кусур превключва на газ на 54 градуса. В голям студ доста дълго карам на бензин. 30 - 35 са достатъчни. Не мога да ги променя че е заключен компира. Казаха ми че само в Пловдив или в София в официалните представителства можели да го отключат.
Ако можеш помогни и после го хвърли в морето.

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: Газ на KIA Sportage 2008
« Отговор #16 -: Август 27, 2019, 04:43:27 pm »
И аз, и брат ми сме с BSM.Произвеждат се ( или по-скоро се комплектоват от части на големите производители) на Цариградско шосе, в сградата, на която пише Yamaha.  Не са мръднали.  И монтажа го направи човек, който работи в  тази фирма.Както казах, имам Дачия на 240К с тази уредба, а брат ми е с Opel Meriva, не знам какъв е моделът на двигателя, но е 1.6, 116 к.с., и той е над 120К км с тази уредба- само обслужване на филтри на всеки 10000 км сме правили. А

rockton

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 123
Re: Газ на KIA Sportage 2008
« Отговор #17 -: Септември 15, 2019, 12:35:42 pm »
Въпроса е дали BRC или Landi?
BRC са малко по-скъпи, ама с какво са по-добри, или по-надеждни, и дали си струва? :o

Ланди, аз съм ги кръстил "ланги", щот с тая пръчка си набиваш една старозагорска ланга(краставица) .... в никой случай! Най проблематичните са, имам сервиз и знам от опит!
БРЦ ,...да най доброто, но и скъпо , особенно ако избереш да е с истински газов инжектор (не клапан) Кейхин, цената нараства!
Има Алтернативен вариант на по поносима цена, според мен най доброто в момента на пазара е това LPG-TECH , зависи от комплектовката и конфигурацията която ще избереш и кой ще я монтира и настройва!
http://www.auto-gas-bg.com/bg_BG/producti/marka/lpgtech-5.html
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт!  0896 633459 /autoelectronic/