Автор Тема: Духа топло при изключено парно  (Прочетена 1230 пъти)

Bongo Pachanga

  • Новак
  • *
  • Публикации: 11
Духа топло при изключено парно
« -: Декември 09, 2021, 07:12:52 pm »
Здравейте. Като изключа климатроника от бутона off и колата не е в движение от решетките не излиза въздух.Обаче като тръгна започва да подухва горещо и с колкото по висока скорост карам толкова по силно започва да духа. Някой имал ли го е този проблем и поправимо ли е?
Kia Ceed 1.6crdi 115hp '07
ВАЗ 2101 62hp '74

Bongo Pachanga

  • Новак
  • *
  • Публикации: 11
Re: Духа топло при изключено парно
« Отговор #1 -: Декември 11, 2021, 04:58:43 pm »
Пробвах да затворя циркулацията и след това да изкюча климатроника и пак си духа. След много четене в интернет установих че при някои други модели коли се получава същото. Просто трябва да е пуснат климатроника за да имаш контрол над въздуха. Много странно. На предишните ми 2 коли с климатроник като цъкнех off всичко спираше. Някой с сеед може ли да потвърди дали това е нормална операция на климатроника при този модел?
Kia Ceed 1.6crdi 115hp '07
ВАЗ 2101 62hp '74

stanketo

  • Новак
  • *
  • Публикации: 17
Re: Духа топло при изключено парно
« Отговор #2 -: Януари 06, 2022, 10:44:10 pm »
При мен това го оправям като наглася климатроника на low и след това го изключвам. Така при отворени клапи в движение на спрян климатроник започва да духа студено дори през зимата. А като затворя клапите от бутона за циркулация на въздуха само в купето спира да духа изобщо. Мисля че някак си остава на зададената температура и дори при изключен климатроник топлината от двигателя идва в купето. Пробвай с моя метод и сподели. Успех!

Negodnika

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 64
Re: Духа топло при изключено парно
« Отговор #3 -: Януари 08, 2022, 12:52:22 pm »
Да климатроника оставя клапите отворини в положението в което са били преди да го изключиш.Затова както е казал колегата над мене правиш го да духа студено и слерд това го изключваш и така при изключен климатроник ще ти вкарва студен въздух. Аз какво правя, климатроника постоянно ми е пуснат няма значение зима ли е лято ли е правя си го на 20 градуса и той си с е оправя. Компресора на климатика е направен така че се включва от време на време за да поддържа зададената темперетура.