Автор Тема: ПРОБЛЕМ с гаранциона KIA SPORTAGE 2017г  (Прочетена 80216 пъти)

Krami

  • Новак
  • *
  • Публикации: 18
ПРОБЛЕМ с гаранциона KIA SPORTAGE 2017г
« -: Септември 06, 2019, 08:52:39 am »
Здравейте колеги нов съм във форума и не знам темата за тук ли е,извинявам се предварително ако не е за тук.
Проблема е следния имам закупен Киа Sportage GT line 1.6 turbo бензин 177 конски сили,чисто нов 2017г.Автомобила е поръчан със всички възможни екстри за модела.Колата е със JBL sound sytem която е оригинална със GT line оборудването.Понеже обичам да слушам силно музика и доста често и го правя,но напоследак от 2 месеца на сам когато си осиля музиката по силно и предната лява врата почва да дрънчи от към горния краи кадето са копчетата за прозорците.И така като колата е в гаранция отидох вьв сервиза вьв варна понеже сьм от Варна и колата е закупена от там.Обясних на приемчика какьв е проблема тои каза добре оставих колата там след няколко часа ми се обадиха да отида да я взема,взех я и проблема беше решен.След 3 4 дена проблема се прояви отново, и минаха още няколко дена докато намеря време да отида пак отидох пак да си взема час за това, и ми казаха да отида след няколко дена да я оставя.Идва този ден оставям колата в сервиза,обаждат ми се след 6 часа и аз си казвам идеално проблема вече сигорно е решен отивам в сервиза вземам колата и пьрвата ми работа разбирасе,бе да пробвам дрьнчи ли пак вратата.И какво да видя дрьнченето го има по апсолютно сьщия начин без никаква промяна. :o :o :o :o Отивам при приемчика извиках го до колата и го питам какво става проблема е сьщия без да е решен. А колата е седяла там 6 часа.... казвам му какво правим.. колата е гаранционна а вратата ми дрьнчи не мога да слушам силно музика заради това понеже дразни адски много.И тои ми отговаря не слушаи силно музика.. и няма да дрьнчи,и от делно ми казва цитирам " за такьв клас кола това е.... Това не е Bentley"  >:( >:( >:( Казвам му аз... до сега не го е правило както се вижда с другите врати няма проблем.. само с тази което значи че нещто не е на ред.И вьпреки това ми казва няма какво да направя и да сменим нещто може да не се оправи.... >:( >:( не слушаи силно музика и това е... А колата си е в гаранция и вьпреки това ми я вьрнаха с проблем бес да го решат.След което потьрсих телефон на киа на които мога да се оплача понеже не сьм сугласен да оставя нещата така все пак сьм платил повече от 70000+ лева за тази кола.Едиствения номер които намерих е 0700 14 777 след като звьннах на този телефон се свьрзах сьс сервиз в Софиа мисля обесних на госпожата че искам да се оплача от гаранционно обслужване след което ме свьрзаха сьс гаранционния отдел обесних за какво става на вьпрос, господина каза щял да провери и максимум до ден ще ми се обади... Минаха 3 дена никои не звьнна обадих се отново този пьт даже не ме свьрзаха казаха ми ще ви се обадим минаха още 3 дни и нищо...  :o >:(Някои имал ли е проблеми с гаранционен ремонт , и ако е имал с кого се е свьрзал евентуално за да се оплаче човек за да му се оправи колата.. понеже с този номер които е даден 0700 14 777 нищо не става  :(

dokomentalist1983

  • Новак
  • *
  • Публикации: 41
Re: ПРОБЛЕМ с гаранциона KIA SPORTAGE 2017г
« Отговор #1 -: Септември 10, 2019, 10:54:26 am »
Здравейте,изобщо не се учудвам от това нещо,за съжаление не знам и аз друг номер на Киа.Аз имах гаранция към тях но се отказах,колата ми на 30 000км,беше с омаслен двигател на няколко места и като я закарах за рекламация казаха,че е нормално това нещо и го зачистиха с парцала и ми я върнаха.Отделно отношението им ако не е за ТО е съвсем друго към клиентите/при рекламации/.Но май във всички представителства на нови коли е така.

ktasimir77

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 89
Re: ПРОБЛЕМ с гаранциона KIA SPORTAGE 2017г
« Отговор #2 -: Септември 10, 2019, 11:08:40 am »
Според мен продължавай нагоре по веригата да си търсиш правата. Виж кой е европейски представител и отправи писмена жалба за некоректно отношение на местия представител.

Krami

  • Новак
  • *
  • Публикации: 18
Re: ПРОБЛЕМ с гаранциона KIA SPORTAGE 2017г
« Отговор #3 -: Септември 12, 2019, 08:04:06 am »
Успях да се свьржа с отдел рекламации и накрая ми казаха че вярвали на колегите си а те са казали че колата била на ред.... и казаха ако не сум доволен от тях да отида в Шумен евентуално.И другата седмица ще отида ако ли не ще видя как да процедирам за да го оправят наи накрая ??? >:( >:( >:(

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: ПРОБЛЕМ с гаранциона KIA SPORTAGE 2017г
« Отговор #4 -: Септември 12, 2019, 09:22:24 am »
Ако и в Шумен се "справят" с проблема, съвета ми е, да посетите някой car audio сервиз. Във Варна има готини такива  music
Но да видим Шумен какво ще свършат 8-)
« Последна редакция: Септември 12, 2019, 09:34:25 am от Митето »

Krami

  • Новак
  • *
  • Публикации: 18
Re: ПРОБЛЕМ с гаранциона KIA SPORTAGE 2017г
« Отговор #5 -: Септември 13, 2019, 06:35:00 pm »
 На 25 този месец ми дадоха час за сервиза в Шумен ще отида да видим какво ще стане   :-[ ??? :o

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: ПРОБЛЕМ с гаранциона KIA SPORTAGE 2017г
« Отговор #6 -: Септември 13, 2019, 09:57:32 pm »
Трепкаме в очакване music

Krami

  • Новак
  • *
  • Публикации: 18
Re: ПРОБЛЕМ с гаранциона KIA SPORTAGE 2017г
« Отговор #7 -: Септември 26, 2019, 12:20:04 pm »
Здравейте колеги, вчера успях да отида до Шумен. Обясних на приемчика за какво става въпрос, след което пуснахме музика в колата и докато чу тракането, веднага каза, че трябва да се смени говоритела.  :o Не знам дали е така, понеже както ви казах в сервиза във Варна ходих 2 пъти без никакъв резултат, а този за 10 секунди реши, че е за смяна. Сега чакам да ми се обади с официално становище дали това е от говоритела и ако е така да ми каже евентуално, кога ще го доставят (понеже спомена, че ако е говорител, може би нямат такъв на склад и ще трябва да се чака). Вие как мислите, възможно ли е дрънченето да е от говоритела или от самата кора ?

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: ПРОБЛЕМ с гаранциона KIA SPORTAGE 2017г
« Отговор #8 -: Септември 26, 2019, 05:12:23 pm »
Добра констатация. Всичко е възможно. При новите монтажи на говорителите или са нитовани, или са с пластмасови щипки на вратата. Все пак ще е подменена с нова.  music

Krami

  • Новак
  • *
  • Публикации: 18
Re: ПРОБЛЕМ с гаранциона KIA SPORTAGE 2017г
« Отговор #9 -: Септември 26, 2019, 08:19:28 pm »
Преди малко ми се обадиха да ми кажат че не бил говорителя тои бил здрав.Оказало се че 2 от копчетата едното за сваляне на прозореца и другото за заклучване на вратите имали луфтове и от тях било.И звьняли в софия казали им какьв е проблема ама в софия отказали да подменят това само заради луфтове нали работело(нищо че вратата си дрьнчи)   >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( И в Шумен казаха че нямали как да оплатнят копчетата ...... ??? ??? ??? И пак греда ще ми вьртнат колата пак с дрьнченето. :( :( :( :( Вече не знам какво да правя.
пратиха ми клипче   от шумен на луфта с копчетата ама не ми дава да го кача тук да го видите за какво става на вьпрос
« Последна редакция: Септември 26, 2019, 08:22:45 pm от Krami »

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: ПРОБЛЕМ с гаранциона KIA SPORTAGE 2017г
« Отговор #10 -: Септември 26, 2019, 08:30:16 pm »
недопустимо е автомобил за 70+К да му дрънкат копчетата или да му дрънчи вратата с JBL ... нали за това е тоя JBL за да свири.
продължавай да ги натискаш и да изискваш решаване на проблема ти, ако трябва напиши подробно писмо до КИА Германия с копие до КИА Кореа(в книжката ти има мейл за връзка с тях), задължително си описваш VIN номера на колата и им прикачи видеото.
А до колкото тоя приемчик ти е казал за такъв клас кола - толкова, просто мястото му не е в този сервиз. Само в ес класа ли можеш да си слушаш високо музиката???
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

Krami

  • Новак
  • *
  • Публикации: 18
Re: ПРОБЛЕМ с гаранциона KIA SPORTAGE 2017г
« Отговор #11 -: Септември 26, 2019, 08:36:34 pm »
Незнам  с кои да се свьржа вече... и в друк сервиз на киа да отида като не искат да подменят нещо... :( И да сьгласен сьм порьчал сьм я с JBL за да мога да слушам музика силно...но как да ми го обесниш на тях като за тях си е "работела" само дрьнчи....  :o >:( Ами по думите на приемчика от варна трябва да е Bentley ..... направо под всяква критика е обслужване на Киа.Надявам се само в Бьлгариа да е така  ??? ??? Ако някои ми чете поста и се орентирал да си купува КИА нека премисли преди да направи такава крачка... защото развали ли се нещо по тези коли виждате няма оправия само нерви и това е  :( :( :(
« Последна редакция: Септември 26, 2019, 08:39:09 pm от Krami »

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: ПРОБЛЕМ с гаранциона KIA SPORTAGE 2017г
« Отговор #12 -: Септември 26, 2019, 10:02:24 pm »
А сигурен ли сте, че дрънчи? Как го чувате?  И какво означава дрънчене? Ако слушате на макс, нормално е от звуковото налягане да  се получават резонанси в купето, все пак автомобилът не е предвиден да бъде дискотека.

Krami

  • Новак
  • *
  • Публикации: 18
Re: ПРОБЛЕМ с гаранциона KIA SPORTAGE 2017г
« Отговор #13 -: Септември 26, 2019, 10:22:58 pm »
Убеден сьм че дрьнчи ... чува се все едно вратата е расхлабена и пласмасите мьрдат и едно дрр дрр др...
и дори не слушам на мах на средно положение дрьнчи даже.А наи малкото колата още докато беше взета бях надул до края просто да видя музиката как е ни никакво дрьнчене никаде нямаше а сега на половина и си дрьнчи... не го смятам за нормално  :o :-[
: justalittlesign ако сте от варна или шумен може сам да го видите да се убедите
знам какво е да слушам музика нормално и знам какво е вратата да се чува на расхлабена пласмаса все едно...  ???
« Последна редакция: Септември 26, 2019, 10:27:13 pm от Krami »

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: ПРОБЛЕМ с гаранциона KIA SPORTAGE 2017г
« Отговор #14 -: Септември 27, 2019, 09:47:56 am »
А някой друг освен Вас, чува ли го? Качете Ваши познати и се опитайте да им обясните какво дрънчи! Казвам това, защото съм тонрежисьор и слушането ми е професия. За  23 години практика, съм виждал и чувал какво ли не. Слухът се лъже понякога. Може ли да запишете един аудио файл и да го пуснете тук, за да се чуе какво дрънчи?