Автор Тема: Спирачки през зимата  (Прочетена 2971 пъти)

Mihailov

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 293
  • KIA Pro_Cee'd 1.6 CRDi EX .. VW Golf 3
Спирачки през зимата
« -: Февруари 19, 2009, 06:47:42 pm »
Здравейте,

Моята колица вече видя и сняг за първи път. Имам обаче следното питане: На някой случвало ли му се е като натисне спирачката, да се получава едно "заораване" ? Все едно с една желязна тръба заоравам в цимента. В комплект със шума и педала на спирачката ми почва да подскача, все едно наистина да покаже неравностите на настилката под мен. Това е само когато съм на скорост и то докато колата спре. Когато съм на едно място, го няма този проблем. Това ми се е случвало на предната кола, но тогава ми се бяха много износили накладките и едната се счупи и така ореше по диска. Абсолютно същото чувство изпитвам и сега. И това стана тази сутрин след снега ( ако има нещо общо ). Вчера вечерта всичко си беше ОК.
Guns don't kill people ... people kill people ...

veno

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 192
Re: Спирачки през зимата
« Отговор #1 -: Февруари 19, 2009, 06:53:28 pm »
ABS-a
Cee'd SW EX 1.6 CVVT

ato_boldon

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 141
  • Pro_ceed 2.0crdi EX
Re: Спирачки през зимата
« Отговор #2 -: Февруари 19, 2009, 07:29:49 pm »
Колега това което чуваш и усещаш го имаме всички, нормално е, няма от какво да се притесняваш, освена ако не е прекалено силно разбирасе (за което няма да имам обеснение) - Това с подскачането на педала и шума е АБС в деиствие!  ;D

Mihailov

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 293
  • KIA Pro_Cee'd 1.6 CRDi EX .. VW Golf 3
Re: Спирачки през зимата
« Отговор #3 -: Февруари 19, 2009, 08:12:38 pm »
Абе карал съм кола с АБС, но чак такова чегъртане и подскачане ?!? Той се активира само когато колата се плъзга след спирачка, а аз си бях на асвалт.
Guns don't kill people ... people kill people ...

acho_77

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 309
Re: Спирачки през зимата
« Отговор #4 -: Февруари 19, 2009, 08:36:28 pm »
И според мен е от АБС-а !Не се притеснявай!
« Последна редакция: Февруари 20, 2009, 09:21:13 am от acho_77 »

tosco

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 966
Re: Спирачки през зимата
« Отговор #5 -: Февруари 19, 2009, 09:11:35 pm »
А БЕ ЦЕ-то е бре , карай и се не бой ok ok ok ok

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Спирачки през зимата
« Отговор #6 -: Февруари 20, 2009, 10:42:09 am »
То и на асфалт може да се задейства - ти се радвай , че го чуваш -по-лошо е ако спреш да го чуваш. Май просто не си му свикнал още...Все пак това са специални коли , нали ?...

Dino Kirov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 32
Re: Спирачки през зимата
« Отговор #7 -: Декември 07, 2009, 08:53:42 pm »
И най-важното. Ако го чуваш,натискаш спирачката още по-силно,колкото можеш по-силно,за да е възможно най-ктратък спирачния път. Аз съм чувал от разни „майстори-разбирачи“ и по сервизи и по форуми,как ако ти се включи ABS-a да помпиш спирачката. УжасТ,чиста предпоставка за убийство. Чуете ли АБС,усетите ли спирачката да ви подритва,натискайте по-силно.