Автор Тема: Новозакупена Киа Соренто и вече проблем...........  (Прочетена 544 пъти)

hristian37

• Новак
  • *
  • Публикации: 4
Здравейте колеги. От вчера съм собственик на Киа Соренто, 2006г. 2.5 дизел,  автоматични скорости. Със съпругата  ми от доста време харесваме точно този автомобил и накрая го имаме. Преди да я вземем я тествахме на черен  път - никакви проблеми. Обаче, вчера, след регистрацията в КАТ си тръгнахме, леко карах и вървеше, но по едно време натиснах повече и се появи едно яко чукане, При отворен прозорец го чувам отпред, но децата казаха, че е отзад. Това става само като дадеш повече газ. Днес легнах под колата, проверих маслото в раздатката, предния и задния диференциали - има (скоро ще ги сменя). След това включих бавните - чука още по яко - направо се уплаших....Предполагам проблема е в задния диференциал или раздатката. Дайте съвет. Също така проверих и карданите и каретата с щанга - не мърдат. От това където изчетох - колата главно върви на задно и когато "прецени" си включва предното. Има на таблото зелена лампа с диференциалите и раздатката, която свети само като паля в началото. Ако някой е имал подобен проблем ще се радвам ако го сподели. Иначе колата и возията ми харесват, точно това което исках. За съжалени след това чукане, настроените за новата кола изчезна, но все още съм оптимист.
Поздрави bye
Кара Киа Соренто 2006, дизел

hristian37

• Новак
  • *
Re: Новозакупена Киа Соренто и вече проблем...........
« Отговор #1 -: Октомври 04, 2019, 09:09:18 pm »
Оптимизмът ме напуска - писах и в оффроуд форума - там са категорични, че е веригата на раздатката, която струва 700+ лева. Някой сменял ли е тази верига и от къде я е купил?

marinrr

• Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 56
« Отговор #2 -: Октомври 05, 2019, 07:41:36 am »
Първо честито!
Не се отчайвай, Сорентото е евтино за поддръжка.
В Офроуд форума ти посочиха гуруто на Киите, звънни му и се разберете.
Не, че нещо съм правил по мойта, но за обслужване ходя и аз при Соти.

Изпратено от моят BAH-W09 с помощта на Tapatalk

marinrr

ilinchov

• Новак
  • *
  • Публикации: 41
  • ilinchov
« Отговор #3 -: Октомври 08, 2019, 09:13:45 am »
Здрасти и честита придобивка. И аз съм на мнение, че е веригата на раздатката. Потърси във форума за този проблем има писано. И аз минах по този ред с веригата, намерих я в Ebay за около 250лв с доставка.
Sorento, 2500crdi, 2003г., автомат

hristian37

• Новак
  • *
« Отговор #4 -: Октомври 08, 2019, 08:01:04 pm »
Тя е - в офроуд форума ми написаха да махна бушона за компа на раздатката и чукането спря. Тука е много скъпа с отстъпка - малко над 500 лв. За втора ръка раздатка искат 550 - 600 лв. В ибей е около 130$  с доставката, в али експрес, пак толкова - поръчах си от ибея. Мисля да си я сменя сам, дано успея - доста видео изгледах и нищо сложно не видях. Ще се постарая и за снимков материал, само да дойде веригата. Интересно ми е колко кара тази верига???
Да питам нещо друго - отдясно на копчето за аварийните има копче с чистачка и някакво ниво - за какво е? Натисках го, светва, чува се около таблото някакво реле, но нищо не става?
И третото нещо, което още не съм оправил и ще се радвам за насоки - не ми свири клаксонът. От копчето на дистанционното свири. Свалих ербега (мислех, че го няма, но е там и работи), замерих с мултицет, дали дава контакт като го натисна - работи. Кабелчето на клаксона го дадох на маса - не свири. Помислих си, че е лентовия кабел, но автопилота и ербега работят. Тръгнах да свалям корите около волана, отвих трите болта, дърпах, но не можах да го сваля. Релето и бушона на клаксона работят.......... :o :o :o
Иначе цялото семейство се кефи на колата и е точно това което търсихме. Леко по-леко ще си я стегна, както се е случвало с автомобилите ми до-сега и почти на "майстор" не съм ходил. Чух и мнения от сорта "защо си купи Киа, а не нещо не-ско", но така и беше с предишния ми автомобил - френски...
Поздрави  ;D
« Последна редакция: Октомври 08, 2019, 08:06:37 pm от hristian37 »

ilinchov

• Новак
  • *
  • Публикации: 41
  • ilinchov
« Отговор #5 -: Октомври 10, 2019, 08:37:38 pm »
Копчето с чистачката е за размразяване на чистачките.
Sorento, 2500crdi, 2003г., автомат

hristian37

• Новак
  • *
« Отговор #6 -: Октомври 13, 2019, 10:28:48 pm »
Колеги имам нов въпрос :) - предишната ми кола - рено Сценик спираше много добре, сега с Киа-та спирам по - трудно. Днес сменинх всички накладки с ТРВ, трябва им време да улегнат, но спирам по трудно, това нормално ли е ?