Модели автомобили > Ceed, ProCeed, Ceed SW

Мнение Ceed 1.6 LPG (1-ва генерация)

(1/3) > >>

Pavell:
Здравейте!

От скоро търся автомобил и марката Киа взе да ми се набива на очи. Автомобилът ще се използва основно градско до работа. Предвид това ми се ще да е бензин/газ. Двама души ще се возим, така че кой знае колко пространство не ми трябва. Важното за мен е да е надежден, сравнително евтин за поддръжка и да има основни екстри като системи за безопастност, климатик, ел. стъкла и т.н. Относно динамика, до сега съм карал коли в диапазона на 100-120 коня и ме устройват.

Отделил съм за закупуване до 7000 лева. Иска ми се колата да е 2005-2006 + година.

Бях се насочил към Голф 5 1.6 102 коня BiFuel. Спечели ме това, че има основните екстри, изглежда не лошо, сравнително обемен е и не е кой знае колко скъп за поддръжка.

Мой познат ми подхвърли за Киа-та. Масово ги виждам като таксиджийки, което е положителен знак. :) Та да си дойдем на въпроса - мнение за Сийд 1-ва генерация 1.6 бензин/газ? Примерна обява:  https://www.cars.bg/offer/c3275434

Масово хвалите дизела, но не ми се ще за градска да си взимам дизел. 1.4 ми се вижда малък, не знам така ли е в действителност.
Основни проблеми? Къде да се гледа при оглед? Къде в Пловдив може да се поддържа? Заводската газ BRC как е?

 

mihr:
Здравей. Мисля,че добре си се ориентирал. За градско каране хеджбека май е по-добрия вариант, че е по-къса 4,30м с/у комби 4,50м Като цяло газта на една кола си е трън в здрава пета (12год карах на газ, сега съм на дизел), по-хубаво от заводската газ няма. Бензина като цяло е с по ниско ниво на оборудване. Поддръжката като цяло я дават евтина. Основен недостатък на Сийда е, че му се отлепя таблото от горещината през лятото и щръква нагоре, ама това с един сенник от левчето се решава. Бензиновите са по скъпички с около 1500-2000лв. Недостатък на Сийд 1 е, че радиото често дава дефект, но се ремонтира без проблем. Ако търсиш 2009г кола, можеш да се ориентираш и към фейслифта. Моторите 1,4 са най-разпространени и са сравнително пъргави. Гледам, че на фейслифта са по 90кс, а предишните са с 109кс
Ето го фейслифта за сравнение https://www.cars.bg/?go=cars&search=1&advanced=0&fromhomeu=2&publishedTime=0&filterOrderBy=2&showPrice=0&autotype=1&stateId=1&filterOrderBy1=1&brandId=38&modelId=0&models%5B%5D=591&yearFrom=2010&yearTo=2012&priceFrom=&priceTo=&currencyId=1&regionId=0&cityId=0&conditionId=0&photos=0&barter=0&dcredit=0&leasing=0&fuelId=1&gearId=0&usageId=0&steering_weel=1&categoryId=0&offerFrom1=0&offerFrom2=0&offerFrom3=0&offerFrom4=0&offersFor1=1&offersFor2=0&offersFor3=0&offersFor4=1&doorId=0&manual_price=0&man_priceFrom=0&man_priceTo=0&stateId=1&colorId=0&metallic=&publishedBy=&powerFrom=&powerTo=&is_carinbg=0

И началния модел https://www.cars.bg/?go=cars&search=1&advanced=0&fromhomeu=2&publishedTime=0&filterOrderBy=2&showPrice=0&autotype=1&stateId=1&section=cars&categoryId=0&doorId=0&brandId=38&modelId=0&models%5B%5D=591&fuelId=1&gearId=0&yearFrom=2005&yearTo=2009&priceFrom=&priceTo=&currencyId=1&man_priceFrom=0&man_priceTo=0&man_currencyId=1&powerFrom=&powerTo=&steering_weel=1&colorId=0&is_carinbg=0&regionId=0&offersFor4=1&offersFor1=1

Като цяло ги дават надеждни и здрави коли. Останалото е въпрос на амортизация на конкретната кола. Дават ги със слаби съединители, под слаби разбирай 100-120к/км, но пък са евтини, дизеловия е 340лв,а бензиновия ще е още по-евтин.
Успех в търсенето и да се похвалиш :-)

angelss:

--- Цитат на: mihr в Октомври 13, 2019, 11:38:54 am ---Здравей. Мисля,че добре си се ориентирал. За градско каране хеджбека май е по-добрия вариант, че е по-къса 4,30м с/у комби 4,50м Като цяло газта на една кола си е трън в здрава пета (12год карах на газ, сега съм на дизел), по-хубаво от заводската газ няма. Бензина като цяло е с по низко ниво на обурудване. Поддръжката като цяло я дават евтина. Основен недостатък на Сийда е, че му се отлепя таблото от горещината през лятото и щръква нагоре, ама това с еднин сенник от левчето се решава. Бензиновите са по скъпички с около 1500-2000лв. Недостатък на сийд 1 е, че радиото често дава дефект, но се ремонтира без проблем. Ако търсиш 2009г кола, можеш да се ориентираш и към фейслифта. Моторите 1,4 са най-разпространени и са сравнително пъргави. Гледам, че на фейслифта са по 90кс, а предишните са с 109кс
Ето го фейслифта за сравнение https://www.cars.bg/?go=cars&search=1&advanced=0&fromhomeu=2&publishedTime=0&filterOrderBy=2&showPrice=0&autotype=1&stateId=1&filterOrderBy1=1&brandId=38&modelId=0&models%5B%5D=591&yearFrom=2010&yearTo=2012&priceFrom=&priceTo=&currencyId=1&regionId=0&cityId=0&conditionId=0&photos=0&barter=0&dcredit=0&leasing=0&fuelId=1&gearId=0&usageId=0&steering_weel=1&categoryId=0&offerFrom1=0&offerFrom2=0&offerFrom3=0&offerFrom4=0&offersFor1=1&offersFor2=0&offersFor3=0&offersFor4=1&doorId=0&manual_price=0&man_priceFrom=0&man_priceTo=0&stateId=1&colorId=0&metallic=&publishedBy=&powerFrom=&powerTo=&is_carinbg=0

И началния модел https://www.cars.bg/?go=cars&search=1&advanced=0&fromhomeu=2&publishedTime=0&filterOrderBy=2&showPrice=0&autotype=1&stateId=1&section=cars&categoryId=0&doorId=0&brandId=38&modelId=0&models%5B%5D=591&fuelId=1&gearId=0&yearFrom=2005&yearTo=2009&priceFrom=&priceTo=&currencyId=1&man_priceFrom=0&man_priceTo=0&man_currencyId=1&powerFrom=&powerTo=&steering_weel=1&colorId=0&is_carinbg=0&regionId=0&offersFor4=1&offersFor1=1

Като цяло ги дават надеждни и здрави коли. Останалото е въпрос на амортизация на конкретната кола. Дават ги със слаби съединители, под слаби разбирай 100-120к/км, но пък са евтини, дизеловия е 340лв,а бензиновия ще е още по-евтин.
Успех в търсенето и да се похвалиш :-)

--- Край на цитат ---
Колега, би ли обяснил за отлепването на таблото как по точно го фиксваш със сенник? Какъв е този сенник от "левчето"?

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

ktasimir77:
Сенника само леко може да предпази таблото. Иначе тръгнало ли е да се разлепя - лека е да се занесе на майстор да го залепи. Ако си по-сръчен и можещ може и сам, аз лично го носих да ми го оправят и засега е ок - има тема по въпроса.

mihr:
Сенник от левчето, имам предвид лъскавите покривала за таблото на кола да предпазват от слънцето като я паркираш колата, които ги продават в магазините за един лев. Има ги и по бензиностанцийте ама са по скъпи. Аз си купих перфектен широк 60см за 4лв от левчето. Като цяло съм доволен от колата. Ако има нещо питай. Успех

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия