Автор Тема: Мнение Ceed 1.6 LPG (1-ва генерация)  (Прочетена 6912 пъти)

Pavell

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Мнение Ceed 1.6 LPG (1-ва генерация)
« -: Октомври 12, 2019, 05:36:42 pm »
Здравейте!

От скоро търся автомобил и марката Киа взе да ми се набива на очи. Автомобилът ще се използва основно градско до работа. Предвид това ми се ще да е бензин/газ. Двама души ще се возим, така че кой знае колко пространство не ми трябва. Важното за мен е да е надежден, сравнително евтин за поддръжка и да има основни екстри като системи за безопастност, климатик, ел. стъкла и т.н. Относно динамика, до сега съм карал коли в диапазона на 100-120 коня и ме устройват.

Отделил съм за закупуване до 7000 лева. Иска ми се колата да е 2005-2006 + година.

Бях се насочил към Голф 5 1.6 102 коня BiFuel. Спечели ме това, че има основните екстри, изглежда не лошо, сравнително обемен е и не е кой знае колко скъп за поддръжка.

Мой познат ми подхвърли за Киа-та. Масово ги виждам като таксиджийки, което е положителен знак. :) Та да си дойдем на въпроса - мнение за Сийд 1-ва генерация 1.6 бензин/газ? Примерна обява:  https://www.cars.bg/offer/c3275434

Масово хвалите дизела, но не ми се ще за градска да си взимам дизел. 1.4 ми се вижда малък, не знам така ли е в действителност.
Основни проблеми? Къде да се гледа при оглед? Къде в Пловдив може да се поддържа? Заводската газ BRC как е?

 

mihr

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 53
Re: Мнение Ceed 1.6 LPG (1-ва генерация)
« Отговор #1 -: Октомври 13, 2019, 11:38:54 am »
Здравей. Мисля,че добре си се ориентирал. За градско каране хеджбека май е по-добрия вариант, че е по-къса 4,30м с/у комби 4,50м Като цяло газта на една кола си е трън в здрава пета (12год карах на газ, сега съм на дизел), по-хубаво от заводската газ няма. Бензина като цяло е с по ниско ниво на оборудване. Поддръжката като цяло я дават евтина. Основен недостатък на Сийда е, че му се отлепя таблото от горещината през лятото и щръква нагоре, ама това с един сенник от левчето се решава. Бензиновите са по скъпички с около 1500-2000лв. Недостатък на Сийд 1 е, че радиото често дава дефект, но се ремонтира без проблем. Ако търсиш 2009г кола, можеш да се ориентираш и към фейслифта. Моторите 1,4 са най-разпространени и са сравнително пъргави. Гледам, че на фейслифта са по 90кс, а предишните са с 109кс
Ето го фейслифта за сравнение https://www.cars.bg/?go=cars&search=1&advanced=0&fromhomeu=2&publishedTime=0&filterOrderBy=2&showPrice=0&autotype=1&stateId=1&filterOrderBy1=1&brandId=38&modelId=0&models%5B%5D=591&yearFrom=2010&yearTo=2012&priceFrom=&priceTo=&currencyId=1&regionId=0&cityId=0&conditionId=0&photos=0&barter=0&dcredit=0&leasing=0&fuelId=1&gearId=0&usageId=0&steering_weel=1&categoryId=0&offerFrom1=0&offerFrom2=0&offerFrom3=0&offerFrom4=0&offersFor1=1&offersFor2=0&offersFor3=0&offersFor4=1&doorId=0&manual_price=0&man_priceFrom=0&man_priceTo=0&stateId=1&colorId=0&metallic=&publishedBy=&powerFrom=&powerTo=&is_carinbg=0

И началния модел https://www.cars.bg/?go=cars&search=1&advanced=0&fromhomeu=2&publishedTime=0&filterOrderBy=2&showPrice=0&autotype=1&stateId=1&section=cars&categoryId=0&doorId=0&brandId=38&modelId=0&models%5B%5D=591&fuelId=1&gearId=0&yearFrom=2005&yearTo=2009&priceFrom=&priceTo=&currencyId=1&man_priceFrom=0&man_priceTo=0&man_currencyId=1&powerFrom=&powerTo=&steering_weel=1&colorId=0&is_carinbg=0&regionId=0&offersFor4=1&offersFor1=1

Като цяло ги дават надеждни и здрави коли. Останалото е въпрос на амортизация на конкретната кола. Дават ги със слаби съединители, под слаби разбирай 100-120к/км, но пък са евтини, дизеловия е 340лв,а бензиновия ще е още по-евтин.
Успех в търсенето и да се похвалиш :-)
« Последна редакция: Октомври 17, 2019, 10:56:48 pm от mihr »

angelss

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Re: Мнение Ceed 1.6 LPG (1-ва генерация)
« Отговор #2 -: Октомври 16, 2019, 11:56:38 pm »
Здравей. Мисля,че добре си се ориентирал. За градско каране хеджбека май е по-добрия вариант, че е по-къса 4,30м с/у комби 4,50м Като цяло газта на една кола си е трън в здрава пета (12год карах на газ, сега съм на дизел), по-хубаво от заводската газ няма. Бензина като цяло е с по низко ниво на обурудване. Поддръжката като цяло я дават евтина. Основен недостатък на Сийда е, че му се отлепя таблото от горещината през лятото и щръква нагоре, ама това с еднин сенник от левчето се решава. Бензиновите са по скъпички с около 1500-2000лв. Недостатък на сийд 1 е, че радиото често дава дефект, но се ремонтира без проблем. Ако търсиш 2009г кола, можеш да се ориентираш и към фейслифта. Моторите 1,4 са най-разпространени и са сравнително пъргави. Гледам, че на фейслифта са по 90кс, а предишните са с 109кс
Ето го фейслифта за сравнение https://www.cars.bg/?go=cars&search=1&advanced=0&fromhomeu=2&publishedTime=0&filterOrderBy=2&showPrice=0&autotype=1&stateId=1&filterOrderBy1=1&brandId=38&modelId=0&models%5B%5D=591&yearFrom=2010&yearTo=2012&priceFrom=&priceTo=&currencyId=1&regionId=0&cityId=0&conditionId=0&photos=0&barter=0&dcredit=0&leasing=0&fuelId=1&gearId=0&usageId=0&steering_weel=1&categoryId=0&offerFrom1=0&offerFrom2=0&offerFrom3=0&offerFrom4=0&offersFor1=1&offersFor2=0&offersFor3=0&offersFor4=1&doorId=0&manual_price=0&man_priceFrom=0&man_priceTo=0&stateId=1&colorId=0&metallic=&publishedBy=&powerFrom=&powerTo=&is_carinbg=0

И началния модел https://www.cars.bg/?go=cars&search=1&advanced=0&fromhomeu=2&publishedTime=0&filterOrderBy=2&showPrice=0&autotype=1&stateId=1&section=cars&categoryId=0&doorId=0&brandId=38&modelId=0&models%5B%5D=591&fuelId=1&gearId=0&yearFrom=2005&yearTo=2009&priceFrom=&priceTo=&currencyId=1&man_priceFrom=0&man_priceTo=0&man_currencyId=1&powerFrom=&powerTo=&steering_weel=1&colorId=0&is_carinbg=0&regionId=0&offersFor4=1&offersFor1=1

Като цяло ги дават надеждни и здрави коли. Останалото е въпрос на амортизация на конкретната кола. Дават ги със слаби съединители, под слаби разбирай 100-120к/км, но пък са евтини, дизеловия е 340лв,а бензиновия ще е още по-евтин.
Успех в търсенето и да се похвалиш :-)
Колега, би ли обяснил за отлепването на таблото как по точно го фиксваш със сенник? Какъв е този сенник от "левчето"?

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

Kia Ceed SW 2010 1.6 CRDI 115hp

ktasimir77

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 89
Re: Мнение Ceed 1.6 LPG (1-ва генерация)
« Отговор #3 -: Октомври 17, 2019, 08:54:16 am »
Сенника само леко може да предпази таблото. Иначе тръгнало ли е да се разлепя - лека е да се занесе на майстор да го залепи. Ако си по-сръчен и можещ може и сам, аз лично го носих да ми го оправят и засега е ок - има тема по въпроса.

mihr

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 53
Re: Мнение Ceed 1.6 LPG (1-ва генерация)
« Отговор #4 -: Октомври 17, 2019, 09:48:21 am »
Сенник от левчето, имам предвид лъскавите покривала за таблото на кола да предпазват от слънцето като я паркираш колата, които ги продават в магазините за един лев. Има ги и по бензиностанцийте ама са по скъпи. Аз си купих перфектен широк 60см за 4лв от левчето. Като цяло съм доволен от колата. Ако има нещо питай. Успех

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: Мнение Ceed 1.6 LPG (1-ва генерация)
« Отговор #5 -: Октомври 17, 2019, 09:54:06 am »
Ако е фабричен дефект отлепването на таблото, едва ли този сенник би решил какъвто и да е проблем :))) Ама изказването Ви беше такова, че едва ли не сенникът оправя напуканото и отлепено вече табло :))

mihr

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 53
Re: Мнение Ceed 1.6 LPG (1-ва генерация)
« Отговор #6 -: Октомври 17, 2019, 11:04:38 am »
Ако е фабричен дефект отлепването на таблото, едва ли този сенник би решил какъвто и да е проблем :))) Ама изказването Ви беше такова, че едва ли не сенникът оправя напуканото и отлепено вече табло :))
Отлепването на таблото го има както при началния модел, така и при фейслифтовия. Вероятно се дължи на некачествено лепило още при производството, в допълнение черното табло което се нагрява много от слънцето. Всякакъв вид сенник предпазва от слънцето, а не решава вече възникнали проблеми. Никъде не съм казвал, че сенника "оправя" разлепено табло и едва ли някой би си го помислил

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: Мнение Ceed 1.6 LPG (1-ва генерация)
« Отговор #7 -: Октомври 19, 2019, 09:03:34 pm »
Е, на кой му се е отлепил? За първи път чувам това да е системно

Ronin

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 331
  • Kia Ceed 1.4 Hundai Galloper 2.5 TDI Kawasaki 650
Re: Мнение Ceed 1.6 LPG (1-ва генерация)
« Отговор #8 -: Октомври 23, 2019, 12:16:44 am »
Е, на кой му се е отлепил? За първи път чувам това да е системно
От 10 автомобила,поне 7 са с този проблем.

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk


Sabbath

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: Мнение Ceed 1.6 LPG (1-ва генерация)
« Отговор #9 -: Февруари 26, 2020, 12:12:39 pm »
Регистрирах се във форума, защото и аз подобно на пусналият темата съм се решил да си вземам нова кола (ще ми е първа собствена де), та вместо нова тема реших да пиша тук, пък дано генерира интерес и получа добри съвети също.

Та, искам след 3-4 месеца и аз да си взема нова кола, като засега стесняването на избора ме доведе до Kia Ceed SW в годините 2008-2010. Защо SW, а не хечбек? Защото бих искал да е с газ, ще карам градско и извънградско (прибиране до родния край, море, екскурзии, и т.н.), но дизел категорично не ща. SW, заради и мястото за багаж отзад, а и в скоро време може и да ми се наложи да ставам семеен, та искам да се подсигуря отсега за място за детски колички и т.н. :) Ще ме разберете по тоя въпрос де.
Общо взето от гледаното дотук опциите са ми 1.4 или 1.6, като втората опция ми се струва по- добра заради мощността (не, че ще настъпвам педала кой знае колко, не съм от бесните състезатели), но пък опциите за 1.6 на газ са доста ограничени откъм предлагане и не знам дали въобще си струва да търся нещо подобно. 1.4 предложения има доста, четейки мнения на потребители тук като цяло мненията са положителни, само не знам дали каране на газ при пълна кола няма да даде прекалено голям разход и да я прави бавна в извънградското.
Иначе приятел таксиджия сподели, че са добри, частите са евтини, лесна е за поддръжка, а мен ме блазни и икономичния разход (на бензин най- вече, поне от прочетеното в carsopedia), за газ е ясно, че трябва да съм готов за 9-10 на сто. Моделите SW дето са по 90 коня мисля, че ще са ми бавни и затова съм ги изключил от търсенето си на тоя етап.
Като таван ми се ще (не е задължително разбира се) не повече от 7500 лв и до 150 хил. км.

Ще съм благодарен за мнения или коментари на написаното, със сигурност ще ми помогне ако реша да ставам член на Киа клуба :)

sveso

  • Новак
  • *
  • Публикации: 14
Re: Мнение Ceed 1.6 LPG (1-ва генерация)
« Отговор #10 -: Февруари 26, 2020, 02:49:19 pm »
Здравей,1.6 cvvt ,2008г. е добър двигател.Ако е стопанисван добре,няма да сбъркаш.Писах коментар на друг колега но и тук ще спомена-ако си купиш този модел,слагай само качественно масло,много е важно,обтегача на веригата работи с масло.Некачественното рязко спада живота и.И го сменяй не на 15000км,а максимум на 10000км.Също,като застанеш отпред пред двигателя,погледни му отляво отзад,понякога има сълзене на масло.Това да не те притснява,но първоначално го наблюдавай.Капака на веригата е уплътнена със силикон,от страна на двигателя,между блока и главата също трябва да се силиконизира преди да се постави капака,та ако това не е направено,от там ще сълзи леко,но за харчене на масло не може да се говори.Аз лично съм сменял само биалетки,и отпред леко беше разлепено таблото,но го залепих без да го свалям.Също имам поставен газов инжекцион от година и нещо,засега без проблем.Впечатлен съм от заводската аудио система.Мойта е 3 врати,не мога да коментирам други купета.Успех ти желая!
Киа Сийд 1,6-122hp,2008г.3врати.

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Мнение Ceed 1.6 LPG (1-ва генерация)
« Отговор #11 -: Февруари 26, 2020, 08:02:47 pm »

Да кажа честно, с дизела препълнен, ама наистина препълнен за зимно приключение rofl + 2 деца с едно зареждане стигам почти до Австрия, като аз не щадя гориво music Приятелче с комбинирано, бензин+газ, едвам стига до края на Белград rofl като гледа да ми държи темпото %)  Едно време като бях само с жената, правех по 1100км. тур с 1 резервоар yahoo Ей това е минуса на бензин+газ. За града е  ok
За дълго на мен ми е неудобно, защото сядам и карат, докато не светне резервата yahoo

Sabbath

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: Мнение Ceed 1.6 LPG (1-ва генерация)
« Отговор #12 -: Февруари 26, 2020, 11:30:05 pm »

Разбирам те, но на този етап намеренията ми твърдо не са за подобни дълги пътувания, а и много си зависи начинът на каране, като аз винаги съм се стремял да карам разумно, умерено, да не настъпвам излишно колата. Та ще го видим сега, то няма да се женя за дадена кола, ако усетя, че не ми е окей, ще потърся смяна. Но на този етап просто смятам, че дизелът не е моето гориво, отделно, че 99% от приятели и роднини, всеки един шофирал дизеляк, ме посъветваха да не се занимавам с дизели. :)

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Мнение Ceed 1.6 LPG (1-ва генерация)
« Отговор #13 -: Февруари 27, 2020, 06:26:55 am »
Добре. Аз исках да ти опиша разликите. Това какво ще си избереш си остава за теб. За кола при смесено каране в нашата държава е  ok

Sabbath

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: Мнение Ceed 1.6 LPG (1-ва генерация)
« Отговор #14 -: Февруари 27, 2020, 08:53:43 pm »
Благодаря ти за споделянето, Мите. Всяко такова мнение е от полза в даден момент :)
Да видим какво друго още биха казали колегите.