Автор Тема: Kia seed 2010 проблем с таблото  (Прочетена 1255 пъти)

l_gyudjenov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Kia seed 2010 проблем с таблото
« -: Октомври 20, 2019, 11:01:27 am »
Здравейте колеги. За 2 ри път ми се появява следния проблем.
Отказва ми скоростомера и показанията на километража а оборотомера стои на някакво положение около 1200 оборота.Също така  показания вода показва нормална температура на двигателя  и гориво стои на някаква позиция при изваден ключ.Първия път понеже като се появи заминавах на някъде и след седмица като я запалих всичко беше ок.Днес ми се появи отново.
Ако някой се е сблъсквал с подобна ситуация ще съм му благодарен да сподели.
« Последна редакция: Октомври 20, 2019, 05:53:13 pm от l_gyudjenov »

rockton

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 123
Re: Kia seed 2010 проблем с таблото
« Отговор #1 -: Октомври 21, 2019, 08:41:27 am »
Вероятно проблем в приборното табло, студена спойка/и/, лоша връзка по куплунги или съединителни конектори!
След като приборите забият в някакво положение, кога възстановяват правилната си работа?
Пробвай да разкачиш клема на акумулатора и след 5 минути я закачи отново.
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт!  0896 633459 /autoelectronic/

l_gyudjenov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Re: Kia seed 2010 проблем с таблото
« Отговор #2 -: Октомври 22, 2019, 12:02:00 pm »
Благодаря за отговора. С акумулатора го пробвах няма ефект. Приборите като си забият и не се оправят стоят така от как се получи проблема 2 рия път. Явно е лоша връзка или лоша маса Занимавам се с комукационна техника и спойки и лоши връзки не са ми непонятни, ама свалянето на таблото и по скоро каква да сваля и къде се намират тези връзки ми е тъмен облак.